Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki kombinezon na Horneta?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do kombika na nakeda to mi się średnio to podoba :) Jakoś naked kojarzy mi się z takim street motocyklem, a tu bardziej pasuje jakaś kurtka skórzana, jeansy. Ja osobiście mam kurtkę skórzaną, w której po wejściu do biura nie wyglądam jak power ranger i jeansy. Za 400zł jednak wątpię, żebyś znalazł kombik. Sam szukałem dość długo. Co do rozmiaru kombika to zobacz na stronę producenta, tam zawsze są rozmiary przypisane do danego modelu. Czasem nawet w zakresie jednej firmy rozmiary się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ubieramy się na motocykl tylko na wypadek. Jednym się podoba to innym tamto.

 

Do autora tematu:  jeżeli masz  stosować półśrodki to poczekaj lub pożycz 100 zł i za 500 zł można znaleźć już używany 2 częściowy skórzany kombik, lub możesz skorzystać z ogłoszenia użytkownia nfs ( też dobre wyjście )

 

nie ma kombinezonu na horneta , r6 czy intrudera . to TYLKO OD CIEBIE  zależy  co zechcesz włożyć .

 

 

Pozdrawiam .

 

Sylwia

 

P.S.: znam mnóstwo ludzi którzy na nakedach w skórach śmigają i chopperowców co tekstyle i kaski integralne noszą, a ta tzw moda ... cóż  . Pozdrawiam Pana popierdzielającego po SWD w japonkach i bermudach na zielonej kawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :D Koleś śmiga bodaj na 7 i ma całą kolekcję bermudów w hawajskie wzory :P

A propos tematu to zgodzę się z Sylwią, że chodzi o bezpieczeństwo a nie lans, więc na tym się należy skupić i nie oszczędzać. Tekstyl chyba najbardziej uniwersalny, bo pasuje praktycznie na wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ubieramy się na motocykl tylko na wypadek. Jednym się podoba to innym tamto.

 

Do autora tematu:  jeżeli masz  stosować półśrodki to poczekaj lub pożycz 100 zł i za 500 zł można znaleźć już używany 2 częściowy skórzany kombik, lub możesz skorzystać z ogłoszenia użytkownia nfs ( też dobre wyjście )

 

nie ma kombinezonu na horneta , r6 czy intrudera . to TYLKO OD CIEBIE  zależy  co zechcesz włożyć .

 

 

Pozdrawiam .

 

Sylwia

 

P.S.: znam mnóstwo ludzi którzy na nakedach w skórach śmigają i chopperowców co tekstyle i kaski integralne noszą, a ta tzw moda ... cóż  . Pozdrawiam Pana popierdzielającego po SWD w japonkach i bermudach na zielonej kawie.

Sylwia, wyjęłaś mi to z ust ;) że tak powiem :D Jeżdżę w kombiku na nakedach i wcale się z tym źle nie czuję. Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo. Śmiesznie to pewnie wyglądałabym na swoim Hornecie czy GSR'ze we frędzlach jak z czopka ale nie w kombi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę musial odłożyć jeszcze. Kombinezon czy skóra czy tekstylia, bez roznicy

Niestety tak. Zanim kupiłam motocykl, kupowałam ciuchy na moto. Przez to zostało mi mniej kasy na moto. Trudno. Pierwsze ciuchy częściowo kupiłam na old time bazarze. Średnio pasowały, ale chroniły. :)  Nie żałuj kasy na swoje zdrowie ;) 300-400 zł to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym latają zawodowcy (motoGP, TT etc)? Dla nich dwuczęściówka to już zbyt daleko idący kompromis. 

Motocykl to nie samochód z pasami i poduchami. Ciuchy to wszystko co mamy, muszą być najlepsze możliwe. Dlatego pogoniłem te jeansy "z kevlarem" i kupiłem leather racesuit z FLM używany za 850,- zł. Dużo większa pewność siebie zwłaszcza w winklach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietja jak się zapiernicza 180km/h to i pasy nic nie dadzą. Jak dla mnie ubiór to indywidualna sprawa. Zakłądając, że zaliczy się szlifa z niewielką prędkością to każde spodnie dadzą rady, byle nie zwykłe jeansy. Przy większych prędkościach zdarta skóra to jest najmniejszy uszczerbek na zdrowi :)

 

Co do skórzanych kurtek za cenę 400zł to szukałbym czegoś co spełnia głównie podstawowe zasady bezpieczeństwa, czyli ochraniacze z atestem i dobry zamek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietja jak się zapiernicza 180km/h to i pasy nic nie dadzą. Jak dla mnie ubiór to indywidualna sprawa. Zakłądając, że zaliczy się szlifa z niewielką prędkością to każde spodnie dadzą rady, byle nie zwykłe jeansy. Przy większych prędkościach zdarta skóra to jest najmniejszy uszczerbek na zdrowi :)

 

Co do skórzanych kurtek za cenę 400zł to szukałbym czegoś co spełnia głównie podstawowe zasady bezpieczeństwa, czyli ochraniacze z atestem i dobry zamek :)

Mylisz pojęcia. Szlif to nie dzwon. Oczywista oczywistośc jest taka, że przy dzwonie żadne ciuchy nic nie dają, bo zabija nagłe wytracenie prędkości, obrażenia wewnętrzne i inne przyjemności tego typu. Ale większość "incydentów" na moto to są jednak szlify i kompletnie nie zgodzę się z Twoją teorią, że wszystko jedno jakie spodnie. Zrewidowałem swoje poglądy na sprawę ciuchów po tym jak odwiedziłem przyjaciela po szlifie w częstochowie w szpitalu. Białe kości na wierzchu, tylko dlatego, że koleś latał w zwykłych jeansach.

BTW: osobiście uważam, że i motocyklowe jeansy wzmacniane włóknem aramidowym i panelami z kevlaru to równiesz szajs. Zbyt luźne kroje i ochraniacze i wszystkie te panele mogą się łatwo przesuwać i nie chronić ciała kompletnie, a cena markowych sięga nieraz tańszych skórzanych................Ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem od kierownika kurtkę i spodnie z FLM na mnie i kurtkę z PROBIKER na dziewczynę. Wszystko za friko ale trzeba kupić dobre whisky.

Pięknie.

 

BTW: osobiście uważam, że i motocyklowe jeansy wzmacniane włóknem aramidowym i panelami z kevlaru to równiesz szajs. Zbyt luźne kroje i ochraniacze i wszystkie te panele mogą się łatwo przesuwać i nie chronić ciała kompletnie, a cena markowych sięga nieraz tańszych skórzanych................Ale to moja opinia.

Właśnie w przyszłym tygodniu odbieram z PSI szyte na miarę. Mają mieć ponoć wstawione porządne ochraniacze kolan, ale że nie ma nic na biodra, sama sobie tam wmontuję jakieś ;) No i niestety racja, koszt jak skórzanych. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.