Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

śmierdzące rękawice :/


Rekomendowane odpowiedzi

Moje zapytanie jest następujące. Jak się pozbywacie odoru ze skórzanych rękawic? Dokładnie dwa lata temu nabyłam http://shima.pl/pl/85-motegi.html. Pomijając fakt, że wewnętrzne protektory poprzecinały skórę już po 200km jazdy <_< , to jeszcze dłoń się w nich poci jak diabli - dzisiaj po 30 min. jazdy prawie pływała. A że się dłoń poci to i w końcu rękawica zaczęła walić jak diabli i wstyd dłonie z nich wyjmować. <_< Tak, wiem, najlepiej kupić nowe, ale mogę to zrobić dopiero w przyszłym sezonie. Polecono mi, żeby wsadzić je na 24h szczelnie zamknięte do zamrażalnika albo wyczyścić preparatem KATADYN MICROPUR lub ATSKO. Macie jakieś doświadczenie w tej materii? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Zamrazarka to jeden z najlepszych pomyslow w takim przypadku.Bakterie ktore 
sa odpowiedzialne za ten nie mily zapach po prostu zgina a z nimi smrod.Czesciej 
bym robil ten zabieg nie czekajac na powrot mikroskopijnych gapowiczow.
Srodki chemiczne bym odradzl,( mozna sie alergi nabawic).
A najlepiej nowki , no ale.............................................. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to nie wąchać rękawic i myć często ręce mydłem.. Wtedy przykre zapachy znikają :lol: 

 

A tak na poważnie to powiem wam, że mam skórzane rękawice firmy Racer z baraniej skóry i nie odnotowałem, aby  wskutek pocenia się ręki i dużej temperatury czuć było nieprzyjemny zapach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem Katadynu, pisałem juz o dość skutecznym odsmradzaniu butów do rekawic też mozna zaztosowac.

Mianowicie SODA OCZYSZCZONA 

Kosztuje to kilka zł, wsypujemy na noc do smierdzacych butów/rekawic rano wysypujemy, ewentualnie odkurzamy zeby nie było syfu w srodku. Cieszymy sie nie smierdzącymi butami/ rekawicami :)

Czas działania anty smroda nie za długi ale tanszy niz sprey do dezynfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znajda sie chetni na KATADYN Micropur Forte i zakupimy opakowanie na probe??

Wywalac około 90zł na niesprawdzony środek jakoś nie mam ochoty. Mozna by podzielic opakowanie na jakieś 4 osoby koszta znacznie nizsze i przetestowac działanie.

Jestem za :) Ale może można kupić na listki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z domowych sposobów to słyszałem o ziarnach kawy i właśnie o sodzie :) Jak chcesz pozbyć się  smrodu i bakterii to trzeba zainwestować w coś co nazywa się generator ozonu - takie maszynki chodzą od 100-150 PLN na allegro i po paru sesjach z ozonem nie będzie smrodu, ani bakterii

 

Generator ozonu produkuje ozon, który pełni funkcje silnego sterylizatora. Ozon działa bakteriobójczo, usuwa bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie , pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i wodzie oraz jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu ozonowanym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wkladam (przewaznie buty) do worka na śmieci i dmucham go, tak zeby zrobił sie tak jakby namiot, wkladam do srodka na nakretce od sloika roztwor formaliny, ktory mozna kupic w aptece i tak to sobie lezy minimum 24h, potem ze 2 dni wietrzenia i masz wybite wszystkie bakterie do korzenia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.