Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Platforma Obywatelska zabierze nam Prawa Jazdy-robimy coś?


tapmal

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy? przekroczysz  dozwolona predkosc 50km/h   o  nastepne 40km/h

oddajesz prawko na 4 tydnie + 3 punkta karne z 8iu(2 lata aktywne) no i mandat wysokosci  160€.

Za trzecim razem dochodzi (MPU) Obowiazkowy test Idioty  ktorego z pewnoscia za pierwszym razem nie zdasz.Koszt  okolo 300€

Stare przyslowie mowi:Porzadek utrzymuje  swiat a ludzi bat.Kto sie nie stasuje do przepisow i zasad ruchu drogowego  dostanie finansowy wpierdol.

Czy  jest  to dobry pomysl kasowania prawka za przekroczenia szybkosci w miescie i po za miastem ?

Jesli poprawi to bezpieczenstwo na drogach i zmniejszy ilosc tragicznych wypadkow to na to pytanie Kazdy

sobie  musi sam odpowiedziec.No ale to jest tylko takie moje skromne zdanie.

Acha.Jeszcze jedno.W Polsce policja daje jeszcze pouczenia ustne i nie zawsze konczy sie to mandatym karnym.W Niemczech takiej

mozliwosci  nie ma , jak Cie zatrzymia to placisz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w Niemczech nagle przestrzegamy przepisów? Przecież drogi mają świetne. 

 

Unikamy kontaktu z wrogiem ;)

 

Acha.Jeszcze jedno.W Polsce policja daje jeszcze pouczenia ustne i nie zawsze konczy sie to mandatym karnym.W Niemczech takiej

mozliwosci  nie ma , jak Cie zatrzymia to placisz. :(

 

 

Ściągnęli mnie kiedyś z a4 w okolicy Drezna za jazde bez zapiętego pasa, oczywiście na parking zjechałem już w zapiętym pasie :P Skontrolował dokumenty, oddał, coś tam tłumaczył, że trzeba jeździć w pasach i bez płacenia pojechałem dalej.

Zależy na kogo i za co się trafi.

 

 

Ostro kombinują, kolejny news:

http://www.autokrata.pl/newsy/koniec-taryfy-ulgowej-50-kmh-w-dzien-i-w-nocy_a20916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnęli mnie kiedyś z a4 w okolicy Drezna za jazde bez zapiętego pasa, oczywiście na parking zjechałem już w zapiętym pasie :P Skontrolował dokumenty, oddał, coś tam tłumaczył, że trzeba jeździć w pasach i bez płacenia pojechałem dalej.

Zależy na kogo i za co się trafi.

Nie zapiete pasy normalnie kosztuje bodajze 20€ (Miejscowych) ale nie zawsze kasuja , natomiast za przekroczenie znacznie dozwolonej predkosci to inna sprawa i

zabawa sie konczy  ;)

Edytowane przez Taurus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Odniosłem się do tego, że " jak Cie zatrzymia to placisz". Chyba 30€ wtedy było.

 

Ktoś wcześniej pisał o ograniczeniach w absurdalnych miejscach w PL, że niby w D takich nie ma- a9 Monachium-Berlin...musiałbym poszukać w moich "pamiętnikach" bo już nie pamiętam dokładnie w którym miejscu i na wysokości którego zjazdu ograniczenie 60 i fotoradar (tak, w Niemczech na autostradzie ograniczenie 60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Odniosłem się do tego, że " jak Cie zatrzymia to placisz". Chyba 30€ wtedy było.Ty to sie chyba w czepku urodzil ,ode mnie zawsze chcieli kase  :D 

 

Ktoś wcześniej pisał o ograniczeniach w absurdalnych miejscach w PL, że niby w D takich nie ma- a9 Monachium-Berlin...musiałbym poszukać w moich "pamiętnikach" bo już nie pamiętam dokładnie w którym miejscu i na wysokości którego zjazdu ograniczenie 60 i fotoradar (tak, w Niemczech na autostradzie ograniczenie 60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jest  tam zwezenie pasow ruchu z jakiegos tam powodu i dlatego powiesili 60tke + fotografa tak na wszelki wypadek.Moze tez byc

bardzo krotki pas przyspieszenia dla pojazdow właczajacych sie do ruchu na autostradzie . Nie wszyscy moga  przyspieszyc od 0 do 100 w 3sek.  ;)

 

Dwa pasy normalnej szerokości, ale w sumie jak na niemieckie autostrady to możnaby to nazwać "zwężeniem" ;) Być może krótki rozbieg, nie pamiętam.

 

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-hurtowo-odbieraja-prawa-jazdy,nId,1437739

 

 

W maju policjanci zatrzymali 1,2 tys. dokumentów uprawniających do jazdy samochodem. To prawie tyle, ile łącznie w 2013 i 2012 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pasy normalnej szerokości, ale w sumie jak na niemieckie autostrady to możnaby to nazwać "zwężeniem" ;) Być może krótki rozbieg, nie pamiętam.

 

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-hurtowo-odbieraja-prawa-jazdy,nId,1437739

Nie daleko mojej wsi na autostradzie  A33 i  A1  jest  podobnie  z  zmniejszeniem predkosci  z  nieograniczonej  do ograniczonej (100km/h).Powodem jest zwezenie pasow ruchu,zjazdy i wyjazdy do miast .Co prawda  radarow tam nie ma , ale przegniesz pale to raz dwa siedza Tobie na plecach.Z tego co wiem nowe stale  fotoradary po obu stronach sa na A2 pomiedzy Magdeburgem a Hannoverem.Ograniczenie predkosci do 130km/h obowiazuje bodajze od  6°° do  20°° (te info to tak na wszelki wypadek) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na skutek błędnie napisanej ustawy przekraczając w terenie zabudowanym prędkość o 50 Km/h nie utracimy prawa jazdy jeśli fizycznie nie posiadamy go przy sobie.

http://motoryzacja.interia.pl/prawo-jazdy/wiadomosci/news-wpadka-ministerstwa-prosty-sposob-by-nie-stracic-prawa-jazdy,nId,2239723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.