Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Platforma Obywatelska zabierze nam Prawa Jazdy-robimy coś?


tapmal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy (pewnie o nim wiecie) zgadzacie się z projektem MSW dotyczącym zabierania prawka z przekroczenie prędkości o 50km/h?

Każdy wie(poza paru emerytami) że praktycznie jak wrzucisz 3 bieg- prawko jest "na włosku".

Gliniarze jak zwykle staną na 50-ce, na lotnisku, np. na Pszczyńskiej, i po prawku. Mnie ku.....wa ręce opadają już. Oczywiście znowu egzaminy, oczywiście znowu kasę od Ciebie wezmą. Ale to dla dobra obywateli, dla bezpieczeństwa. Wydaje mi się że po Polsce jeżdżą sami goście w Matizach na działkę. Odkręcę tablice chyba:)

Macie jakiś pomysł, jakieś akcje jak z bramkami na A4? Postraszyć PO dowaleniem im podczas wyborów?

Weźcie coś porozsyłajcie, może jakiś Scigacz.pl powalczy? Jakieś podpisy na Chudowie?

..............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palikot lepszy?

 

Weźcie coś porozsyłajcie, może jakiś Scigacz.pl powalczy? Jakieś podpisy na Chudowie?

Jedyne co, to się zorganizować i jechać do Warszawy pod MSW, jak górnicy. Inaczej wszyscy mają to w dupie. Ale nie możesz jechać jako motocyklista, bo to się jednoznacznie skojarzy kto i po co protestuje - więcej stracisz niż zyskasz.

Taka akcja powinna być zorganizowana przez kilka środowisk, motocyklistów, zwykłych kierowców (może jakieś autofancluby?), może TIRowców? zadzwonić do RMF, TVNTurbo, Faktu i innych szmatławców, i trzeba jechać coś poparaliżować w stolicy, inaczej jest to bez sensu - nikt nie zauważy w natłoku spraw typu Ukraina, eurowybory, kryzys energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Waszym miejscu postulował, by maksymalna dozwolona prędkość na drodze publicznej uzależniona była od rodzaju i możliwości posiadanego motocykla. Bo wiadomo, że nikt nie kupuje sportowego motocykla po to, by po mieście na pierwszym biegu wlec się 50-tką.

Sorki za sarkazm, ale jakoś ostatnimi czasy dziwne przypadki widzę na drogach i nie potrafię się do nich zdystansować.

Ktoś bardziej złośliwy w tym miejscu zapewne by zauważył, że naturalna selekcja zawsze była, jest i będzie.

Kilka dni temu zaliczyłem trasę do Wielkopolski - ponad 700km. Założyłem sobie nieprzekraczalną prędkość 80km/h, nigdzie nie przekroczyłem dozwolonej prędkości +10km/h. Taka jazda może być też przyjemna.

Ja rozumiem tych, którzy kupują sporty. Ok, fajnie, duża moc, niezłe osiągi i ta adrenalina, gimnazjalistki sikają w majtki...do tego ten kosmiczny nieśmiertelny uniform w kolorze motonga...

Ale na Boga,czy musicie w mieście jeździć na każdym biegu do odcięcia i na budziku musi być 150? Mieszkamy na skrzyżowaniu dwóch autostrad, mamy trzypasmową DTŚ-kę. tam taka jazda była by jeszcze "akceptowalna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POprostu nie głosuje się na osoby których skutki działan w POlsce mamy teraz jak na dłoni!!
Juz nie chodzi o ten konkretny przypadek zwiazany z predkościa ale cała reszta + polityka zagraniczna!
W związku z katastrofa smolenska poszło do piachu ponad 30 osób z nia zwiazana i nikomu to nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie póki co tylko projekty więc nie wiadomo jak to jeszcze będzie. Pozatym z okazji dużej ilości wolnego czasu ostatnio zgłebiłem temat w miarę możliwości bo też go uważam za lekko poroniony.

Więc prawko ma być zabierane na GÓRA 3 miesiące ( co w naszym przypadku może np wcześniej zakończyć sezon ), ale nie będzie zabrane dożywotnio. Nie prawdą jest także konieczność zdawania ponownego egzaminu czy innego kursu. Ma to się niby obyć wszystko bez kosztów finansowych dla zwykłego Kowalskiego ( no procz mandatu od policji ).

Z tego co wyczytałem ostatnio to policja zabiera prawko, i odsyła do naszego urzędu miasta, a dopiero tam zapada decyzja na ile i czy wogóle zostanie zatrzymane prawo jazdy. Nie decyduje o tym policja na miejscu zdarzenia. Czyli ludzie mający znajomości w UM czy też małe wsie gdzie wszyscy się znają raczej nie będą z przywileju zatrzymania prawka korzystać.

Kolejnym głupim projektem jest na zabronienie młodemu kierowcy jeździć, tylko w gornie równieśników. Było ostatnio kilka wypadków gdzie młodzi ludzie jechali chyba w 7 w 5 osobowym samochodzie i mieli wypadek stąd taki pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na ulicach było mniej debili, rodzice potrafiliby utrzymać gówniarzy tak, aby nie rozbijali się po drzewach, a pijanych kryminalistów byłoby mniej to i takie debilne kary nie byłyby potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jakbym słyszał swoją babcie kiedyś że Miler jej zabierze emeryture,tak jak dembis pisze prze wyborami to oni zawsze mają super pomysły,już czekam na tramwaj na Ligote :lol: to pewnie kolejny obliczony na słupki wyborcze a potem...się zobaczy,więcej luzu ja powiem tak kogo nie wybierzemy i tak się nic nie zmieni,PO-PIS i PALikoty z Milerami jedna siebie warta banda,oni wszyscy już byli przy korycie i pokazali niech spierd.w kosmos..albo do Brukseli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha jakbym słyszał swoją babcie kiedyś że Miler jej zabierze emeryture,tak jak dembis pisze prze wyborami to oni zawsze mają super pomysły,już czekam na tramwaj na Ligote :lol: to pewnie kolejny obliczony na słupki wyborcze a potem...się zobaczy,więcej luzu ja powiem tak kogo nie wybierzemy i tak się nic nie zmieni,PO-PIS i PALikoty z Milerami jedna siebie warta banda,oni wszyscy już byli przy korycie i pokazali niech spierd.w kosmos..albo do Brukseli.  

Amen

 

ja lubie sobie szybko śmignąc, prawko mam 10 lat prawie i nigdy nie dostałem żadnego mandatu, trzeba po prostu mieć łeb na karku i tyle

Też tak do zeszłego roku mówiłem, a potem mi policjant za płotu wyskoczył ;) Niestety dysponują obecnie takim sprzętem że zacytuje "nie znasz dnia ani godziny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka ostatnio zapłaciła - bo ją kamera na skrzyżowaniu złapała (a zatrzymała się na niewłaściwym pasie i postanowiła zmienić)

Statystyce się nie ucieknie.

Tak więc BARTEK - wszystko przed Tobą.

Mnie kiedyś po kilku latach spokoju złapali 3 razy w niespełna 2 tygodnie. Oby Tobie się udało  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie od tej strony należy zaczynać gadkę. To brzmi podobnie, jak żądanie prawa do łamania ograniczeń prędkości, albo coś w tym stylu. Powtórzę za kimś tam, bo padło  już tryliardy razy: ustalić adekwatne do warunków ograniczenia - to przede wszystkim. Nie żebym był za, bo sam domagam się prawa do przekraczania w obecnych warunkach, tylko nie można oficjalnie w ten sposób. No i jeszcze pozostałe "świetne" pomysły. Nie dość, że się traktuje kierowców jak dojne krówska, to jeszcze może zaczną krzyżować od razu przy drodze! Farsa. Szacunek się należy za utrzymanie cyrku, a nie użynać jaja za byle co i to Conchitom też.

A kogo wybierać (w ogóle ten tytuł z PO to jak jakaś agitacja?), to jak pomiędzy dżumą, a gównem, czy jakoś tak...

Oficjalnie nie, bo Cię porównają zaraz ze zwyrodnialcem i co, jemu też łagodzić karę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczescie szczesciem ale chodzi tez o trzezwe myslenie. Nie przejezdzsc ciaglej linii, nie przekraczac znaczaco predkosci. Sa miejsca gdzie ograniczenie nie ma sensu sle jak sie zna to miejsce to tez wiadomo czy tam lapia. Natomiast jezeli gdzies jestem pierwszy raz i widze np 40 to stosuje sie bo moze sie okazac ze zaraz jest duzy zakret zwezenie albo bog wie co.

gdyby juz dzisiaj byl przepis ktory mowi ze jak przekroczysz 50km to tracisz prawko wystarczyloby postawic fotoradar w tunelu w Katowicach i po pewnym czasie ulice bylyby puste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czemu w innych krajach europy są dużo dotkliwsze kary niż u nas i tam jest ok, a u nas nie? W Polsce wszystkie mandaty są złe i niesprawiedliwe bo co to jest przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym albo dla innego jazda po pijaku.  Czemu w Niemczech nagle przestrzegamy przepisów? Przecież drogi mają świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czemu w innych krajach europy są dużo dotkliwsze kary niż u nas i tam jest ok, a u nas nie? W Polsce wszystkie mandaty są złe i niesprawiedliwe bo co to jest przekroczenie o 50 w terenie zabudowanym albo dla innego jazda po pijaku.  Czemu w Niemczech nagle przestrzegamy przepisów? Przecież drogi mają świetne. 

 

poprzednik odpowiedział częściowo ale podsumowując zebyś nie zadawał smiesznych pytań : 

po 1. w Niemczech mandaty są bardzo drogie 

po 2. w Niewczech ograniczenia "pilnują" porządku na drogach, u nas "wyciągają " kasę od ludzi i to jest główny powód buntu : walą nas na każdym kroku, podatki vaty sraty zusy, średnio 50-80% zarobionych przez nas pieniędzy nasze ukochane państwo zabiera nam spowrotem, jeśli do tego doliczyć jeszcze mandaty to wychodzi, że jedyna przyjemność w życiu za którą nie trzeba płacić to pierdzenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.