Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Kask- HJC,Nolan? Co polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się za pierwszym kaskiem, nie planowałem wydać wiecej niż 1000 zł...

Przymierzałem Nolana N86, HJC FG-17, HJC IS-17.

Wszytskie leża podobnie, nie czuje wielkiej rożnicy w komforcie.

N86 i IS-17 mają zintegrowaną blende.

 

Jakie macie opinie i doświadczenie z tymi kaskami? Możecie ewentualnie polecic coś podobnego?

Bede jeżdzić na nakedzie- FZ6

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z całego serrrca Nolanka N86 :) Kask w fajnej cenie, dość lekki, nieźle wyciszony :) mięciutki w środku, wygodny.

Serwis, reklamacja dla Nolana uzględniana w ciągu jednego dnia (jak dopiszesz że jesteś z forum to uwzględnie jeszcze szybciej! hihi)

 

polecam,

PoloniaCup :D(www.nolan.com.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nieźle wyciszonym to bym jednak się nie zapędzał :) Opinie nt tych kasków znajdziesz tutaj. W tym sezonie sam zakupiłem N86 i mogę polecić - w tej półce cenowej nie da mu się wiele zarzucić - wentylacja działa dobrze, kask jest wygodny, a pinlock nie do zaparowania żadnym sposobem. IS-17 też mierzyłem i powiem że także zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Plusem na korzyść IS-17 jest wyższa ocena w SHARP i zapięcie DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno kupiłem HJC IS 17 na swój pierwszy kask.

Też jeżdżę na nakedzie (XJ 600 N). Jakichś zawrotnych szybkości nie osiągam, 120 km/h to maksimum. 

Nie mam też z czym porównywać, może jedynie z kaskiem, w którym jeździłem na kursie. To podejrzewam była jakaś taniocha z bazaru.

 

Wyciszenie wg mnie w IS 17 jest dobre. Przy prędkościach, z którymi się poruszam uszu nie urywa, ale szum jakiś jest.

Jeśli interesuje Cię temat chłodzenia, to w IS 17 jest super. Co prawda gorących dni jeszcze nie było, ale chyba gotował się w nim nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwale sobie Scorpiona EXO-500 zakupiony w Motohybrid  w Zabrzu :)

Co do HJC najlepsza cene na kask dla plecaczka mielismy w 4biker.pl w Katowicach obok salonu Yamaha.

Sa jeszcze w motomoda.pl(Miasteczko Slaskie i pogranicze Bytomia i Piekar), motorismo.pl (Sosnowiec). Wszystkie z tych sklepow sa objete programem zwiazanym z gwarancja na 5 lat. ("dobry sklep motocyklowy" czy jakos tak....)

Ja osobiscie bralbym Scorpiona lub HJC ale HJC nie jest na moja dynke... :( Nolany jakos mi sie ie podobaja i dziwnie sie w nich czuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniego sezonu używam Scorpiona EXO-1000 - i według mnie ten kask nie jest wart kasy za niego wydanej. Jedynie blenda w nim jest fajna. Niestety jak go kupiłem, to mechanizm blendy pracował niestabilnie, miałem wrażenie że o coś się ociera. Dopiero jak go rozebrałem do gołej skorupy by go pomalować i po ponownym złożeniu blenda pracuje w końcu tak jak powinna. Mam w rezerwie stary kask LS-2 i powiem, że on mi lepiej "leży" na głowie niż wielokrotnie droższy Scorpion. Miałem kiedyś przez chwile Nolana N43 - i podobnie jak Scorpion rozczarował mnie mocno.

Może to moja głowa jest jakaś inna? :) 

Na dojazdy do pracy używam starego niesamowicie wygodnego poczciwego LS-2. Kilkanaście razy upadł mi na asfalt i tylko małe rysy powstały. Jak Scorpion raz mi upadł, to z kasku odpadł płat farby :(  - duży szpecący krater po odprysku został po jednym tylko upadku :( 

Cena według mnie nie zawsze jest wyznacznikiem jakości i solidności, nie mówiąc już o wygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie na jego temat w necie. Skorzystaj z rad wujka Google.

Ja użytkuję Sharka, ale model S900, a żona S700. Jak je kupowałem, to mało nie kosztowały ;)

Są to kaski głośne, a system wentylacji jest na tyle skuteczny,że w chłodniejsze dni nawet przy zamkniętych wlotach, tak wieje po baniaku,że szkoda gadać.

Poczytaj o modelu, który cię interesuje, bo co z tego,że będzie wygodny, jak od hałasu, turbulencji i przeciągów przejdzie ci ochota na jazdę w nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odkopuję :)

 

Na swój pierwszy kask już praktycznie zdecydowałem się na HJC IS-17, otóż szuakałem dobrego Kasku integralnego z wbudowaną blendą przeciwsłoneczną (istotne wyposarzenie dla mnie) do 1000zł

 

"Za" kaskiem przemawia do mnie:

- Deflektor na nos

- Konkretne domykanie szybki (centralne)

- Pin lock w zestawie

 

Ale cóż warto się spytać doświadczonych kolegów i koleżanek, może macie dla mnie coś innego ciekawego co warto rozważyć

 

Może od ubiegłego roku (ostatni post) ujawniły się jakieś przykre przypadłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mój pierwszy kask chce wybrać z:

-Airoh MOVEMENT
-HJC IS 17
-Nolan n86
-SHARK S900
-HJC TR1
-AGV K3 SV
Zakup planuje raczej w sklepie stacjonarnym na terenie Wrocławia (jeżeli macie jakiś godny polecenia chętnie się tam wybiorę). Naczytałem się już tak dużo opinii, że sam nie wiem który z kasków wybrać, na początku myślałem, że za 500zł kupię coś fajnego, ale po zagłębieniu się w temacie myślę że 700-800 to max ile mój budżet wyrobi (na razie wybieram sam kask, a jeszcze cały strój do kupienia ;/ ). Motor który mam to Honda CX500 1979. Wygląd wizualny nie gra dla mnie roli chciałbym wybrać możliwie najlepszy kask z w/w bądź jakaś ciekawa propozycja użytkowników. 25.08.2015 wybieram się do Wrocka na zakupy i liczę, że uda mi się coś wypatrzeć do tego czasu. A wy drodzy motocykliści na co zdecydowalibyście się mając do wyboru wymienione modele? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to twój pierwszy kask to nie ma sensu hamletyzować.W takim budżecie ciężko o bubla.Zwróć uwagę na zapięcie-microlock jest imho najlepszy.Z listy jedynie agv nie mierzyłem.Najbardziej pasował mi Nolan-lekki i dobrze leżał na mojej dyńce.Ale i tak kupiłem szczękowca od HJC ze względu na bryle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast szukam kasu do jazdy bardziej turystycznej niż sportowej i zastanawiam się między dwoma kaskami:

HJC FG-ST

Shark Vision-R 2.

Wybrać coś z tych dwóch czy lepiej zwrócić swoją uwagę na inny kask? Blenda nie jest dla mnie wymogiem. Byłem dzisiaj w sklepie 4ride w Katowicach przy ul. Pokoju i tam odradzali mi zakup tego Sharka a nakłaniali do zakupu HJC FG-17, jednak już w domu wyczytałem że jest to kask ze sportowymi aspiracjami, a ja szukam czegoś co sprawdzi się przy jeździe z bardziej wyprostowaną sylwetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja zamkniętego kasku już nie wezmę do ręki, chyba żeby komuś potrzymać :) Zaczynałem jeździć w zamkniętym, jakiś model HJC odkupiony od kolegi - pasował to wziąłem. Po sezonie zacząłem rozmyślać nad nowym, bo w tym już szybka była trochę porysowana, brakowało blendy, a sporo jeździłem "pod słońce" i wciskanie okularów przeciwsłonecznych było dupiatym, acz koniecznym rozwiązaniem. W lutym/marcu podjąłem decyzję o zmianie kasku i zacząłem szukać jakiejś czapki dla mnie w okolicach 700-800zł. Szybko doszedłem do wniosku, również po namowie kolegi, żeby zainwestować w szczękowca. Nie jeżdżę motorem jak na wyścigach, więc taki turystyczny kask w teorii mi odpowiadał. Kupiłem Nolana n104 evo, 400zł ponad mój budżet, ale nie żałuje. Po ponad pół roku użytkowania i przejechaniu 3-4tysięcy km nie wrócę nigdy do integry :) Może i szczękowy jest głośniejszy i pojawiają się świsty powietrza, ale możliwość otwarcia szczęki w upalny dzień jest wręcz zbawienna, nie wspominając o możliwości pogadania czy nawet napicia się czegoś. Do spokojnej/turystycznej jazdy polecam szczękowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się podepnę do tematu bo też kupuje jutro pierwszy kask na "kruzera".

Nie jestem fanem szybkości więc nie interesuje mnie np. poziom hałasu powyżej 140km/h.

Raczej biorę pod uwagę możliwość zainstalowania systemu komunikacji. Blenda to chyba standard już i pinlock też nie zaszkodzi.

Zawęziłem wybór ale to wciąż sporo modeli i będę wdzięczny za wyłuskanie czegoś ciekawego z tej grupy np. ze względu na materiał skorupy czy odczucia użytkowników:

Nolan N90

Nolan N91

Nolan N104

Airoh J106

Shark Evoline 3

Caberg Duke

Caberg Modus

LS2 FF370.1

LS2 FF393.1

HJC IS-MAX II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja zamkniętego kasku już nie wezmę do ręki, chyba żeby komuś potrzymać :) Zaczynałem jeździć w zamkniętym, jakiś model HJC odkupiony od kolegi - pasował to wziąłem. Po sezonie zacząłem rozmyślać nad nowym, bo w tym już szybka była trochę porysowana, brakowało blendy, a sporo jeździłem "pod słońce" i wciskanie okularów przeciwsłonecznych było dupiatym, acz koniecznym rozwiązaniem. W lutym/marcu podjąłem decyzję o zmianie kasku i zacząłem szukać jakiejś czapki dla mnie w okolicach 700-800zł. Szybko doszedłem do wniosku, również po namowie kolegi, żeby zainwestować w szczękowca. Nie jeżdżę motorem jak na wyścigach, więc taki turystyczny kask w teorii mi odpowiadał. Kupiłem Nolana n104 evo, 400zł ponad mój budżet, ale nie żałuje. Po ponad pół roku użytkowania i przejechaniu 3-4tysięcy km nie wrócę nigdy do integry :) Może i szczękowy jest głośniejszy i pojawiają się świsty powietrza, ale możliwość otwarcia szczęki w upalny dzień jest wręcz zbawienna, nie wspominając o możliwości pogadania czy nawet napicia się czegoś. Do spokojnej/turystycznej jazdy polecam szczękowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.