Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ekspert Kawasaki - zapraszam do zadawania pytań


Kawasaki-Ekspert

Rekomendowane odpowiedzi

Może zauważył, że pytania były tendencyjne, a pracując dla nie małej firmy, która niestety nie potrafi podnieść wizerunku kawy z gruzów, nie mógł połączyć się w bólu z posiadaczami kaw wszelakich  z własnej kabzy zrobić coś, by biedaka poratować.

Każdy z nas odczuwa pewne braki i niewygody posiadanych przez nas sprzętów, jak np. to, że Hondy mają marne napinacze i niezbyt trwałą elektrykę. Suzuki wiadomo - stuki puki. Kawy jeżdżą na końcu składu bo potrafią sypnąć śrubkami.

Ja tu gadu gadu, a tu pointa jaka by się przydała. Jeżeli był Expert to szkoda, że znik. Kawy są motocyklami wrażliwymi na niefachowcową naprawę. Są pełnie nietypowych rozwiązań, czasami kuriozalnych, jak np. w VN750, który został uraczony potężną ilością łańcuchów. Ma facet dostęp do fachowej literatury, z której wynika, że z większością napraw zwykły zjadacz chleba sobie nie poradzi, ale odważnym zawsze mógł coś podpowiedzieć.

Jo powiym yno tela. Uważejcie z filtrami OLEJU marki K&N. Filtry powietrza spoko, jak się pamiynto, że są trwałe, ale NIE SĄ bezobsługowe ;)

Ogólnie jak coś poprawia osiągi, to najczęściej zmniejsza trwałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.10.2017 o 22:19, trzykrzyze napisał:

Hondy mają marne napinacze i niezbyt trwałą elektrykę

 

Dnia 3.10.2017 o 22:19, trzykrzyze napisał:

Suzuki wiadomo - stuki puki.

 

Dnia 3.10.2017 o 22:19, trzykrzyze napisał:

Kawy jeżdżą na końcu składu bo potrafią sypnąć śrubkami.

Jak ja się cieszę że jeżdżę Yamahą :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
W dniu 14.05.2014 o 19:03, Kawasaki-Ekspert napisał:

Witajcie!

Jestem związany z firmą Probike i w tym wątku chciałbym odpowiadać na wszystkie pytania związane z marką Kawasaki, którą reprezentujemy w Polsce. Śmiało zadawajcie pytania - jestem do Waszej dyspozycji :) Pozdrawiam! 

 

***********************

LETNIA PROMOCJA KAWASAKI!

 

- Z800 stara cena 34900 - nowa cena 31500 i z ABS stara cena 36900 nowa cena 33500

 

- Ninja 300 stara cena 20900 - nowa cena 18500 i z ABS stara cena 22900 nowa cena 20500

 

- J300 stara cena 19900 - nowa cena 17900 i z ABS stara cena 21500 nowa cena 19500

 

Przy okazji zapraszam do zadawania pytań!

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i ogólnie zaczynam przygodę z kawasaki zx6r z 2000r .Mam pytanie. moja kawka gdzie chce ja postawić na bocznej stopce prawie się przewraca musze podstawić np.ceglowke żeby w miarę prosto stała. Wychodzi na to ze ta stopka jest za krotka. Czy można ją zastąpić jakaś inna czy coś dosztukowac. 

I drugie pytanie jak odkrecic tylne kolo tak żeby wymienić zebatke. 

Dziękuję za góry za odpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stopka jest oryginalna, a moto się niemal przewraca, to poproś kogoś, kto ma taki motocykl(jakieś forum) żeby zmierzył jaką ma długość. Jak będzie zgodna z twoją długością stopki, to zmierz sobie ramę, czy nie masz główki przestawionej po dzwonie sprzed lat.

Co do koła.

Luzujesz śruby i nakrętki naciągu łańcucha, jak jest taka potrzeba do demontujesz zacisk hamulcowy. odkręcasz nakretkę z osi koła. Wyciskasz oś wyjeżdżasz z kołem, odkręcasz zębatkę.

Czas operacyjny 1/4 piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikepaton76 napisał:

 moja kawka gdzie chce ja postawić na bocznej stopce prawie się przewraca musze podstawić np.ceglowke żeby w miarę prosto stała. Wychodzi na to ze ta stopka jest za krotka. Czy można ją zastąpić jakaś inna czy coś dosztukowac.

Tak teoretycznie, mogło być kiedyś obniżone zawieszenie i ktoś zastosował krótszą stopkę. Potem wrócono do normalnej wysokości, a stopki nie wymieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.