Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nieprawidłowo działające światła - gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł - wpisujcie gdzie światła na skrzyżowaniach nie widzą moto i musicie albo chamsko na czerwonym albo czekać aż się jakaś puszka pojawi? Wiem, że na zjeździe z Pszczyńskiej na Chudów tak chyba jest, mnie osobiście nie łapią światła nad Średnicówką w Rudzie (zjazd z trasy NS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje spotykam na wielu skrzyżowaniach gdzie są pętle indukcyjne, wszystkich sobie nie przypomnę :P

Jako ze dużo jeżdżę po Rybniku to dwa takie przykłady które kojarzę:

1 - skrzyżowanie za Carrefourem, jadąc w kierunku Gliwic chcąc skręcić w Lipową mamy światełka sterowane pętlami indukcyjnym, które raz moto złapią a raz nie, najczęściej jednak nie łapią :P, jako ze ruch tam jest duży to przejazd na czerwonym jest dość ryzykowny, czekanie na puszkę które będzie chciała skręcić tam gdzie my zalecane ( https://www.google.pl/maps/place/Lipowa/@50.1168577,18.5485391,339m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x471148dbd83140f3:0x557914fd1bb9e4ac );

2 - wyjazd z Reala na Kotucza, jadąc Kotucza możemy utknąć na dłużej, jak wszystkie sygnalizatory ustawią się na czerwone, tam jest tylko wyjazd z parkingu więc ewentualne przemknięcie na czerwonym nie spowoduje zagrożenia w ruchu ( https://www.google.pl/maps/place/Droga+Krajowa+78/@50.0943078,18.5278468,169m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x47114f25149101ef:0x6eca41656eb22f28 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Zjeb.ne światła które zgłaszałem na policję i straż miejską ale jak to darmozjady mają to w .upie i czekają na wypadek. Światła dosyć że nie widzą motoru to na dodatek my mamy zielone a inni jeszcze pomarańczowe. Skrzyżowanie Konduktorskiej i Korfantego (wyjazd od interkomisu na główną w kierunku Siemianowic lub Spodka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszajcie tutaj i domagajcie się odpowiedzi [email protected]

a jeśli ktoś ma profil EPUAP (zadanie domowe: dowiedzieć się co to :):)  ) to można tu:

http://epuap.gov.pl/kup/searchContentServlet?nazwaOpisu=Skargi,+wnioski,+zapytania+do+urzedu&idPodmiotu=e6uk800pdc

to ważne! domagajcie się odpowiedzi, jesteśmy pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiałem się co ten temat ma wnieść do naszego życia motocyklisty jak będę wiedział, że gdzieś światła mnie nie łapią, natomiast wysłanie e-maila do GDDKIA jak najbardziej rozumiem. Jak znajdę chwilę to wyślę w sprawie jednych świateł w Kato (na mojej drodze do pracy :D).

 

Nie wiem czy w przypadku np. Katowic i gdzie jest siedziba Zarządu Dróg i Mostów pisać od razu do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT: Źle działająca sygnalizacja świetlna
Witam,
Skrzyżowanie ul. Wróblewskiego, Telewizyjnej, Bytkowskiej i Siemianowickiej. (przy wieży telewizyjnej)
Jadąc motocyklem do strony Siemianowic (ul. Wróblewskiego) i chcąc skręcić w lewo w ulicę Telewizyjną czujniki sygnalizacji świetlnej nie reagują na mój pojazd.
 
Jak mam się zachować w takiej sytuacji jeżeli stoję do momentu aż nie podjedzie jakiś samochód - w najlepszym przypadku 3-4 zmiany świateł (wieczorami może być to znacznie dłużej albo skręt może okazać się niemożliwy). Dodam, że stojąc na pasie do skrętu w lewo nie mogę zmienić pasa ponieważ jest tam linia ciągła przez co musiałbym złamać przepisy ruchu drogowego czym narażam się na mandat oraz potrącenie przez jadących prawym (do jazdy prosto) pasem innych uczestników ruchu. 
 
Proszę o natychmiastową interwencję w tej sprawie - od czerwca planuję jeździć jednośladem do pracy przejeżdżając przez to skrzyżowanie. Jeżeli nie możliwe jest ich szybka kalibracja to proszę o ich wyłączenie gdyż jestem takim samym uczestnikiem ruchu jak inne pojazdy, a przez tak działającą sygnalizację jestem traktowany inaczej - gorzej.
 

Proszę o możliwie szybką odpowiedź na tą wiadomość.

--
Pozdrawiam
Tomasz Czwarno

 

P.S. Kiedyś już do nich pisałem w sprawie opłaty parkingowej dla motocykli - w regulaminie strefy płatnego parkowania w Katowicach nie ma wyłączenia jednośladów (ale jest informacja, że bilecik ma się znajdować za szybą pojazdu). Inne miasta (tj Chorzów czy Bytom) mają w regulaminie, że jednoślady nie podlegają opłacie parkingowej.

Dostałem takie info:

 

Witam

Uprzejmie informuję, iż pojazdy jednośladowe nie podlegają opłatom za postój w strefie płatnego parkowania w mieście Katowice.

Pozdrawiam

cleardot.gif

Lidia Chrzanowska
Dział Nadzoru Systemu Parkowania
MZUiM Katowice.

 

 

Lepiej wysmarować e-maila niż tutaj posta w temacie.

 

 

 

ODPOWIEDŹ:

Andrzej Wołkowycki <[email protected]>
07:46 (1 godzinę temu)
cleardot.gif
   
do mnie
cleardot.gif

Witam serdecznie

Przedmiotowa sygnalizacji zostanie sprawdzona w zakresie prawidłowego działania czujników do końca tygodnie tj. 18.05 br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorzowie lewoskręt z ul. Katowickiej w ul. Nową nie widzi 2 kólek  - tu na szczeście dużo w lewo skęca więc zawsze jakieś 4 kołka pomogą :)

W Bytomiu lewoskręt wyjazd z M1 (koło stacji) w lewo (w kierunku Bytomia) też nie widzi 2 kólek :( - (tu na czerwonym rano przejeżdzałem po 2 zmianach cyklu :( bo pustki były)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sytuacje spotykam na wielu skrzyżowaniach gdzie są pętle indukcyjne(...)

 

Zależne od dostrojenia pętli, co pod moto/rower nie zawsze jest możliwe :)

 

Paniówki - lewoskręt na zamek w Chudowie ;)

Katowice - lewoskręt ul.Telewizyjna w ul.Bytkowską

Katowice - lewoskręt ul.Kościuszki  w ul.Ceglaną

Katowice - ul.Gawronów w ul. Kościuszki

 

...wiele jest takich miejsc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależne od dostrojenia pętli, co pod moto/rower nie zawsze jest możliwe :)

 

Paniówki - lewoskręt na zamek w Chudowie ;)

Katowice - lewoskręt ul.Telewizyjna w ul.Bytkowską

Katowice - lewoskręt ul.Kościuszki  w ul.Ceglaną

Katowice - ul.Gawronów w ul. Kościuszki

 

...wiele jest takich miejsc :)

komuś poza nami napisałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszałem, jeśli ktoś chce może zgłosić. Widzę, że o Chudowie już pisał Anasazi.

 

Anasazi pisał, ale czy zgłosił? To że tu się coś pisze nic nie zmienia. Nie znam tych skrzyżowań, jak mam je zgłosić? To może zrobić tylko ktoś kto zna te miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anasazi zglosil skrzyzowanie NS i srednicowki juz w lutym do urzedu miasta i nadal musi jezdzic na czerwonym :-)

 

zalezy w jaki sposob to zglosisz, jesli uzyjesz epuap lub papieru to mozesz bez ruszania sie z domu zmusic urzednika do dzialania. jesli zrobiles to paszczowo to wtedy nie ma zadnego twardego potwierdzenia zgloszenia i jakby to powiedziec dupa. oczywiscie trzeba tez zglosic to wlasciwemu zarzadcy drogi, bo na przyklad bez sensu zglaszac krajowke w urzedzie gminy. ja jestem za zglaszaniem i ciosaniem kolkow na glowach osob odpowiedzialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czwarno Tomasz <[email protected]>

14 maj
cleardot.gif
   
do komendant
cleardot.gif
Witam,
Proszę o przekazanie tego mejla do odpowiedniej osoby, która wyjaśni temat.

 

Jeżdżąc motocyklem po drodze napotkałem na sytuację, którą poniżej opiszę. Proszę o informacje na temat mojego zachowania w tej sytuacji oraz podstawę prawną do takiego, a nie innego zachowania. Posłużę się tu konkretnym przykładem. (natomiast w najbliższej okolicy występuje kilka takich skrzyżowań)

Skrzyżowanie ul. Wróblewskiego, Telewizyjnej, Bytkowskiej i Siemianowickiej. (przy wieży telewizyjnej) w Katowicach.

Jadąc motocyklem do strony Siemianowic (ul. Wróblewskiego) i chcąc skręcić w lewo w ulicę Telewizyjną czujniki sygnalizacji świetlnej nie reagują na mój pojazd.

Jak mam się zachować w takiej sytuacji jeżeli stoję do momentu aż nie podjedzie jakiś samochód - w najlepszym przypadku 3-4 zmiany świateł w ciągu dnia natomiast o innej porze dnia może być to znacznie dłużej albo skręt może okazać się niemożliwy. Nawet jeżeli za mną ustawi się samochód to muszę przejechać linię zatrzymania, żeby czujniki "złapały" pojazd i wymusiły zmianę barwy światła na sygnalizatorze.  Dodam, że stojąc na pasie do skrętu w lewo nie mogę zmienić pasa ponieważ jest tam linia ciągła przez co musiałbym złamać przepisy ruchu drogowego czym narażam się na mandat oraz potrącenie przez jadących prawym (do jazdy prosto) pasem innych uczestników ruchu. Przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle też jest złamaniem przepisów karanych mandatem i zagrożeniem zdrowia i życia.

Jak poprawnie zachować się w tej sytuacji?

 

 

 

 

 

W dniu 26 maja 2014 13:53 użytkownik Rafał Opolka <[email protected]> napisał:

Witam

W odpowiedzi na pana e-mail z dnia 14.05.2014r. dotyczący sygnalizacji świetlnej nie reagującej na pojazdy jednośladowe informuję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego kierujący takim pojazdem bez względu na okoliczności zobowiązany jest do stosowania się do sygnalizacji świetlnej, nawet w przypadku gdy zmiana światła nastąpi po kilku cyklach. Niemniej jednak, aby zapobiec powstawaniu takich przypadków proponuję informować poszczególnych zarządców dróg o takich sytuacjach. Jednocześnie informuję,  że informacja dotycząca nieprawidłowości na skrzyżowaniu ul. Wróblewskiego, Telewizyjnej, Bytkowskiej i Siemianowickiej zostanie  przekazana przez tutejszą jednostkę do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Pozdrawiam

asp. Rafał Opolka

asystent WRD

KMP Piekary Śląskie

 

 

 

 

 

Informacja ta została już dawno przekazana przeze mnie do MZUiM.

Na śląsku istnieje wiele takich miejsc. Chce wiedzieć co mogę zrobić jeżeli taka sytuacja wystąpi.

Z tego co Pan napisał to nic nie wynika. Jednoślad ma stać i tyle. (bo przecież nie można przekraczać lini ciągłej, ani przejechać na czerwonym świetle) Jakie rozwiązanie Pan proponuje tej sytuacji, tak żebym w razie jej zaistnienia nie dostać mandatu?

 

 

 

 

 

 

Witam

W odpowiedzi na Pana e-mail ponownie informuję, że kierujący jest zobowiązany do stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Zarządzaniem ruchem na drogach podlega odpowiednim organom ( w zależności od kategorii drogi i podziału administracyjnego) i to w ich kompetencji znajduje się kwestia oznakowania, utrzymania jak również organizacja ruchu.

Problem na opisanym przez Pana skrzyżowaniu został pisemnie przekazany do właściwego organu zarządzającego

Pozdrawiam

asp. Rafał Opolka

asystent WRD KMP Piekary Śląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, w kwestii świateł. Wiele świateł nie widzi moto jak "źle" staniemy. Bardzo ważne jest by stanąć w pętli centralnie, ani nie z boku, ani nad jedną z krawędzi, a tym bardziej przed. Na większości świateł pętle widać, bo kable do pętli indukcyjnej są wtopione i zalane tą śliską czarną smołą. To ona wyznacza granice w których należy centralnie stanąć. Potestujcie - działa praktycznie wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.