Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

O zakrętach dla świeżaków - onkel pyjter radzi


onkel pyjter

Rekomendowane odpowiedzi

No może więc tak jak napisałem wyżej. kilka tematów opatrzonych swoim ID albo jeden odrazu skleci i z czasem może zostac przypiety.

Gotowy temat bedzie bardzo przydatny dla "świeżaków"

Tylko że to taka trochę rzeźba w drucie. Niby mogę zrobić jednego zbiorczego posta i od czasu do czasu go edytować ale czy to będzie czytelne? To może inaczej - jak za jakiś czas uznam, że wyczerpałem temat techniki jazdy to dam Wam znać i wtedy machniecie podpięty wątek "Onkel Pyjter - dzieła zebrane" :P  bez możliwości komentarzy żeby syfu nie robić. A komenty/krytykę zawsze można na YT mi wpisywać. Jak to widzicie Admini i Forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki :) Admini sami już to zaproponowali w tym oto poście http://www.motocykle.slask.pl/topic/133121-ma%C5%82e-zmiany-w-dzia%C5%82ach-bezpieczny-motocyklista-i-prawo-jazdy/ ale jakoś sprawa ucichła. Wicher zapomniał ;)

Cześć :)

Spokojnie, pamiętam o tym, tylko ostatnio trochę z czasem u mnie gorzej ;)

Będzie odpowiedni dział.

Jak mi się uda, to wieczorem coś wyczarujemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam nieodparte wrażenie, że ziomal z Gliwic utrzymuje przez cały film, że aby jechać w lewo, to koło powinno być CIĄGLE skręcone w prawo. Jak już się kogoś uczy tego, trza powiedzieć, że przeciwskręt jest tylko INICJATOREM procesu skręcania. Wiem doskonale z doświadczenia jakie dziwne rzeczy rodzą się w głowach podopiecznych po niedopowiedzeniach.

Przykład ze Stonerem w środku zakrętu jest nieadekwatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

propozycja odemnie:

technika hamowania motocyklem:
hamowanie w zakrecie"
Hamowanie silnikiem/ hamulcami (czyli jak nie wpaśc w poslizg)
Rodzaje nawierzchni na drodze i jak się zachowac przejezdzajac przez piasek, błoto, wjazd w koleine z woda etc.
Jak sie zachowac w razie poslizgu/ uslizgu, znaki poziome a poslizg.
Wystrzał koła w czasie jazdy, zablokowane tylne koło w czasie jazdy - jak się zachowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.