Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

28-04-2014 Rybnik poważny wypadek z osobówką


Robson_1987

Rekomendowane odpowiedzi

Policja prosi wszystkie osoby które były świadkami tego zdarzenia
o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku
pod numery telefonów 997 lub (32) 4295389.
Szczególnie ważnym jest by zgłosiły się osoby poruszające się
samochodem Honda Civic, które udzielały pierwszej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia dla bliskich...

 

To był tragiczny zbieg zdarzeń w niebezpiecznym miejscu. Codziennie jeżdżę tą trasą i już na forum pisałem, że po tym remoncie Wodzisławska od skrzyżowania z Hetmańską, aż po pierwsze rondo na wjeździe to jakieś nieporozumienie: wysepki po środku z wysokimi krawężnikami, slalom gigant pomiędzy strefami wyłączonymi z ruchu (niektórzy jadą od Hetmańskiej zamaszystymi zygzakami, by po białym nie jeżdzić) i feralne miejsce nagminnego zawracania między stacjami Statoil i Łukoil... fakt są tam i przerywane linie, ale raczej nie powinno tam być możliwości latania pomiędzy pasami ruchu. No ale drogowcy zamiast płotki postawić w miejscu niebezpiecznym, to całym zapasem barierek biało czerwonych obsadzili trawniki w okolicach salonu Peugeot: barierki odzielają tam chodnik od trawy... zamiast jezdnię od chodnika.

 

Dzisiaj patrzyłem i zauważyłem, że Statoil ma cały czas kamerkę skierowaną na ten wyjazd - jeżeli nagrywają monitoring, to może pomogą w definitywnej ocenie zdarzenia.

 

I jeszcze jedna rzecz, która mnie zaszokowała na forum Rybnika: skąd jest w ludziach tyle nienawiści i głupoty ?! Jak można życzyć nawet tej kobiecie poronienia?! Jak można zbesztać ofiarę tego tragicznego zdarzenia jak na tym forum?!  Z takim poziomem szacunku dla innych na drodze  jak prezentowany przez krzykaczy na forum Rybnika to tragedii będzie tylko przybywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu podąża droga objaśniania wydarzenia tak katastrofalnego a uproszczone wyjaśnienia tę rzecz banalizują i nakręcają.

 

trzeba mówić o przypadkowości naszego istnienia, tego co się nazywa przygodnością naszego istnienia, możę w większym stopniu doprowadzi nas to do pogłębionej refleksji na temat tego co się stało i  nas samych.

 

nie przekonuje mnie myśl że wypadek miał miejsce bo "ludzie to debile".

 

to domena tej machiny medialnej ktora lubi banalnie wyjaśniać rzeczywistość i ta machina medialna nie dopuści do tego żeby zastanowić się nad sobą.

 

ten wypadek jak każdy inny śmiertelny wstrząsnął. być możę gdyby wyszedl z domu 3 min później, jechał 5 km wolniej, gdyby tamta kobieta potknęłą się przy wsiadaniu do samochodu etc. te rozważania same wsobie do niczego nie prowadzą ale dają do myślenia na temat tego co zwie się właśnie przygodnością.

 

nie dajmy się zwieść prostym wyjaśnieniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak, że próbujemy usprawiedliwiać wypadki zrządzeniem losu, przypadkiem, przygodnością.

Na drodze publicznej trzeba minimalizować takie przypadki.

Ktoś, kto na nią wyjeżdża powinien brać odpowiedzialność za swoje zachowanie na niej. Gdzie jak gdzie, ale na drodze publicznej powinniśmy ze zdwojoną uwagą robić wszystko, by nie zrobić krzywdy sobie i innym. Jeżeli ktoś nie czuje się  na siłach by temu podołać, powinien korzystać z transportu publicznego.

Tak samo irytuje mnie liberalne podejście do pijanych kierowców na drodze. Według mnie jazda po pijaku powinna być na równi traktowana jak próba zabójstwa - bo jak ktoś wyżej zauważył, tylko przypadkowość i przygodność spowodowała, że takiemu pijanemu kierowcy setki razy udaje się bezkarnie wyjeżdżać na drogę.

Czasami tylko w mediach słyszymy o niefarcie pijaka, który np. wjeżdża w przystanek pełen ludzi. Ale to właśnie ta przypadkowość powoduje, że dopiero w obliczu wielkiej tragedii taki pijak skutecznie zostaje wyeliminowany z dróg publicznych. Setki tysięcy jemu podobnych nadal jeździ do czasu kolejnej czyjejś tragedii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister twister nie dziwie sie ze gniew cię bierze. Tyle ze on prowadzi do prostych wyjaśnień. Tyle ze tu była kobieta w ciąży która nie Piła. A ja pisze o czymś trochę innym. O tym ze pijani kierowcy powodują wypadki to dowiem sie z tvnu a o tym ze powinno sie ich linczowac z commentow pod artykułami z wyborczej. Nie usprawiedliwiam winnych ale o tym to zadecyduje prokuratura i sad. Pod kopuła wystawy w Katowicach zginęło wielu ludzi kilka lat temu. Winni architekci czy nadzór ze dach nie wytrzymał śniegu. Ale ta przypadkowośc śmierci tych ludzi, to ze akurat oni tam byli a nie inni, zastanawia mnie. Z motorami mam podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilm za bardzo chyba "filozofujesz". Nic nie jest dziełem przypadku. Zwłaszcza jeśli sam decydujesz o czynnikach, które mogą zminimalizować zagrożenie. Jeśli mówisz o pieszym, który idzie na zielonym, a nagle przywali do niego samochód, który pojawia się zza winkla to może i jest przypadkowość. Tą przypadkowością może i jest sytuacja z Chorzowa, tak samo jak porażenie piorunem itd. Ale o ocenie sytuacji i bezpieczeństwa na drogach decydują statystyki i dobry aparat matematyczny. Tu rzadko jest przypadkowość. Zawsze można znaleźć winnego i nierzadko obaj uczestnicy ruchu są winni takiemu, a nie innemu zdarzeniu. Podzielam zdanie Mistera, że nieraz można ustrzec się głupich sytuacji na drodze, ale lekceważymy symptomy, które o tym świadczą. Może to sucha kalkulacja, ale w wypadku z Rybnika brała udział kobieta w ciąży. Niezależnie od tego jak szybko jechał motocyklista to co ona mogła mieć w głowie ryzykując swoje zdrowie i dziecka? Ze względu własnie na sam fakt, że może jej wyskoczyć jakiś "wariat" (nie mam tu na myśli uczestnika z Rybnika) ta kobieta powinna zminimalizować ryzyko, żeby nie zrobić krzywdy sobie i dziecku! Ona po pierwsze powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiecie nic szczególnego się nie stało. gdy jechała, była bez pasów i przerzuciło ją tylko na siedzenie obok. z dzieckiem wszystko ok.

 

ale po co teraz te dyskusje? nic już nie poradzimy.. niby policja szuka świadków zdarzenia, a na forach jest ich tylu, że można wybierać i przebierać. co jeden to wie lepiej.

 

swoją drogą dziś byl pogrzeb... wszyscy obecni tam motocykliści, urządzili mu piękne pożegnanie..a było ich ok 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakiś niestety znowu jakiś młody człowiek umrze, złamie kręgosłup, urwie mu nogę. Pewnie znowu rodzice bedą w żałobie, partner/partnerka zwariuje, uczestnik kolizji nie wygrzebie sie z wyrzutów sumienia (uzasadnionych lub nie). I pewnie znowu na forum pojawi sie gniew, znowu będzie mowa o debilach, puszkach, o tym ze miał pierwszeństwo (tak jakby to miało dla niego albo rodziny jakiekolwiek znaczenie). Mowa o złych drogach, dziurach, głupocie drogowców którzy postawili znak albo nie postawili. Albo gdy ewidentna wina motocyklisty to o jego głupocie, ze bez prawka jechał, za szybko etc. Każda smierć jest tutaj tak mielona. A 4rok na tym forum jestem i zawsze te same wyjaśnienia które nic nie wyjaśniają. Luki dobrze napisał "zawsze można znależc winnego" tyle ze mnie to nie za bardzo satysfakcjonuje już od jakiegoś czasu. Minimalizowanie ryzyka to jedno, przygodnosc ludzkiego życia to drugie. Zawsze pisze sie o tym pierwszym wierząc ze te smierć tez można było skontrolować rozumem i gdyby go oboje mieli przed kolizja - to by nie było kolizji. Życie tak nie funkcjonuje po prostu bo nie jesteśmy robotami. Jakbyśmy byli czystym rozumem to na moto nigdy bysmyvnie wsiedli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu modne jest ubieranie śmierci w piękne opakowanie, bo inaczej nie da się tego nazwać, Który to już film pożegnalny z podłożonym "My immortal". Zastanawia mnie co to ma na celu? Spotęgowanie wrażenia doskonałości takiego "dzieła"? 

 

"Producent" pewnie tłumaczy sobie, że Szymon byłby dumny i szczęśliwy z takiego filmu (i pewnie ma rację), ale czy nie da się kogoś pożegnać nie używając środków kultury masowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.