Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

'Magik' od Shoei poszukiwany


Anasazi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś, kto zna się na kaskach Shoei, a dokładnie regulacji. Mam problem taki, że mój XR1100, pomimo wielokrotnego ustawiania, przepuszcza gdzieś powietrze i przy większych prędkościach wali wiatrem po oczach. A poza tym pinlock (nowy) lubi sobie zacząć parować w miejskiej jeździe centralnie na wysokości oczu. Może jest ktoś, kto się na tym konkretnie zna i umiałby zerknąć i podpowiedzieć co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pinlocka

to podejrzewam, że nie przylega cały do szyby. Powinien być montowany na mimośrodowych inach i na nich się reguluje silę docisku. Najlepiej do montażu ściągnąć szybkę i montować pin-lock na lekko wyprostowanej, . Wtedy dobrze przylega. W Nolanie, niestety, zbyt luźny porysował mi szybkę, w Schuberth-cie ma już dookoła taki delikatny pasek silikonu, który uszczelnia szybkę pin locka,

A nie wieje Ci w oczy od spodu?, spod szyi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chin guard założony, więc to nie to, sprawdzałem z i bez. Bez wieje jeszcze mocniej.

Pinlock przylega do całej szybki, widać, jak się silikonowa uszczelka poddaje przy dokręcaniu grzybkami mimośrodowymi, więc to też nie to :)

 

Nawet wykorzystalem starą szybkę, wyciąłem w niej otwory na śruby i wyregulowałem kask z zamkniętą szybką - nadal to samo :(

 

Czy może być tak, że te uszczelki albo mechanizmy się wyrabiają? Kask kilka lat już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrabiaja sie i to mocno.

Sprawdz jeszcze czy gorna uszczelka dolega do wizjera jak jest zamkniety ( chodzi mi o te uszczelke ktora jest w koło szyby przyklejona do kasku ) krawedz powinna to uszczelniac ale lubi sie wyrobic tak samo jak pioro wycieraczki samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładanie tej izolacji w tunel uszczelniajacy to juz inna bajka bo sie trzeba nameczyc zeby nie rozerwac uszczelnienia garnka, duzo lzej szło na płynie do zmywania naczyń :)

 płyn do mycia naczyń nadaje się do wielu rodzajów "smarowań", np. montaż rur odpływowych :)

Wprowadzanie kabla w uszczelkę było skutecznym uszczelnieniem w Oplu :). Ale stosowaliśmy smar silikonowy (olej w psik psiku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje serwisowe mnie nie obejmują bo kask nie kupiony u dealera :) Może Ratkę odwiedzę to coś poradzą. Zawsze będzie pretekst, żeby nowy kupić ;)

 

Zauważyłem, że przestaje wiać po oczach jak rękę przyłożę w okolice dolnego wlotu powietrza, tak jakby środkiem właśnie przez uszczelkę w tym rejonie pod szybę powietrze szło. Będę się bawił, pogoda jest, można testować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.