Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

FZS fazer 600 przerywa, nie wkreca sie poprawnie na obroty


homer24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim fzs. Moto na zimnym silniku, mam wrazenie ze odpala i chodzi na 3 baniaki. Gdy chwile popracuje na ssaniu i sie nagrzeje wydaje sie ze jest ok, ale nie zawsze poprawnie od razu wkreca sie na wysokie obroty przy bardzo gwaltownym dodananiu gazu. Cos przerywa, silnik potrafi przydusić powodujac szarpanie i znacznie zwolniona reakcje na nagle dodanie gazu. Nie zawsze tak sie dzieje ale jednak.

Czasem sie tez zdarza ze jak juz sie nagrzeje to pozniej nie odpala od strzala jak bylo kiedys, ale trzeba pokrecic z 4 sekundy rozrusznikiem, a przez pierwsze 2 sekundy mam wrazenie ze nie dziala na wszystkie baniaki.
Ostatnio zauwazylem tez ze przy przelotowej okolo 160 km/h (8 tys obr/min) mam podobne objawy,w momencie gdy chce mocniej przyspieszyc moto potrafi przerwac, przydusic szarpiac przy tym. Potem jak juz zalapie to idzie dalej normalnie.

Moze zalewa jeden z gaziorow,a moze cos jest przytkane i jeden z nich nie dostaje wystarczajacej ilosci paliwa???
Dodam jedynie ze spalanie jest w normie 5 - 7l w zaleznosci od stylu jazdy.


Mialem tak podobnie zeszelego sezonu po zimie. Po wyczyszczeniu gaznikow, zrobieniu synchra i generalnie wiosennych porzadkach i regulacjach przeszlo. Obstawiam wiec ze zaworek iglicowy w ktoryms z gaznikow gdzies sie podwiesza i pasowaloby go tym razem wymienic zamiast tylko czyszczenia gaznikow.

Ale mysle tez ze moze jednak gdzies cos jest oprocz tego przytkane na filtrze paliwa, zasyfiony filtr powetrza, przebicie gdzies na przewodach WN,cewka,swiece, brak dobrego styku gdzies na kostkach, icon_question.gif?

Wydaje sie golym okiem ze krocce przy gaznikach sa OK mimo 75 tys km przebiegu i nie ciagna lewego powietrza. Zawory regulowane jakies 30 tys temu.

Ma ktos jeszcze jakis pomysl co moze powodowac podobny problem, zanim oddam moto do serwisu i ponowne zaplace za czyszczenie i synchro gaziorow???

Cos poszperalbym sam na poczatku, bo moze to jednak jakas drobnostka i czyszczenie gaznikow jest zbedne skoro moto na wolnych obrotach i generalnie bez zbytniego gwaltownego palowania chodzi poprawnie.
Tylko gdzie jeszcze szukac???


Pozdrawiam,
Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim zacznę grzebać w silniku kupuję na stacji benzynowej dodatek do paliwa - płyn do czyszczenia wtrysków (zwykle starczy na 60 l benzyny) i przejeżdżam jeden bak paliwa

2 razy już pomogło - raz na gaźnikowcu, raz na wtryskach. To takie czary mary ;-)

pozdrawiam

też Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - mi też raz pomogło na gaźnikach, możesz też wyjąć na chwile filtr powietrza i zobaczyć czy coś się zmieni.

Dzieki ,ale tez o tym pomyslalem juz na samym poczatku."Zimowe" paliwo zostało wyjezdzone i zalana verva + srodek STP do czyszczenia ukladu paliwowego. Jak dotąd zrobiona trasa kolo 300 km i nie pomoglo.Doleje do nastepnego tankowania, na pewno nie zaszkodzi...

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.