Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawa er6 - wskazówki do oceny


echo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim serdecznie!

 

Przeglądałem sobie internety w poszukiwaniu moto i trafiłem na taką oto ofertę:
http://otomoto.pl/kawasaki-er-okazja-M3714247.html

Jako, że jest to tak niedaleko od mojego domu postanowiłem się przejść i jutro obejrzeć
Chciałem Was tylko spytać koledzy na co zwrócić uwagę oglądając go oraz czy mieliście styczność z tym sprzedawcą.
Wiem, że od dawien dawna pod tym adresem znajdował się bodajże salon Seata i autokomis, ale że mają tam warsztat i sprzedają motocykle
dowiedziałem się w sumie przypadkiem jadąc w okolicy

z góry dziękuję pięknie za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak i owiewki malowane, ale tego typu moto praktycznie wszystkie po 3 - 4 latach eksploatacji mają przygody wymagające klejenia i malowania. Musisz sprawdzić czy to jest profesjonalnie naprawione. Po przygodach może być krzywa, prostowana lub spawana rama. Coś tam jest dziwnego na wahaczu od strony łańcucha, więc musisz sprawdzić co. Te moto miały przeważnie ramę i owiewki w różnych kolorach, więc zobacz czy występował model w 2006 (lub 2005 bo 2006 to może być rok pierwszej rejestracji) w malowaniu - rama i owiewki czarne. Poza tym rama powinna być malowana metalikiem (przynajmniej w moim tak było). Na zdjęciach blok silnika wygląda na pokaleczony od kamieni - zobacz dokładnie. Lampa też oczywiście nie  jest oryginalna ale to każdy widzi. Generalnie wygląda, że włożono sporo pracy by moto wyglądało jak wygląda i raczej dosyć odbiega od stanu w jakim wyjechał z fabryki, dlatego zalecam wnikliwość i ostrożność. Podczas jazdy próbnej powinien prowadzić się świetnie - żadnej shimmy ani podejrzanych drgań, powinien iść jak po sznurku, łatwo wchodzi w zakręty i precyzyjnie się w nich prowadzi, bo dobre er6 tak właśnie się prowadzą. Biegi są bardzo precyzyjne, świetnie i pewnie wchodzą, nie wyskakują, łatwo znaleźć luz, więc jeśli tak nie będzie, to odpuść. Moto powinno zapalać od strzału zarówno gorąca jak i zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.