Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda VT1100 C2 Sabre, rok 2007 - Klekot z pokrywy zaworów


strzelec165

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna przyczynę często na forach opisywanej usterki - klekot z pokrywy zaworów 1 cylindra. Klekot pojawia się i znika raczej nieregularnie. Mam wrażenie, że po rozgrzaniu pojawia się częsciej i trawa dłużej (przez np 20km), gdy się zatrzymać to znika na wolnych obrotach ale nie zawsze. Ale zdarza się i na zimnym.

Typuję popychacz hydrauliczny , bo tak to brzmi, ale znalazłem na innym forum opis takiego samego problemu, który nie został rozwiązany rozbiórką i czyszczeniem  popychacza, i generalnie w ogóle nie znalazłem rozwiązania.

Od razu wyjaśnie, że to nie łańcuszek rozrządu, bo to wyraźny stukot a nie dzwonienie.

Nie jest to też problem z tłokiem, korbowodem ani sworzniem tłoka (choć brzmi podobnie) gdyż dzwięĸ dochodzi wyrażnie z pokrywy zaworów, a nie z bloku ani głowicy. Również nie sądzę by to był luz na wałku (jakimkolwiek) gdyż stukot pojawia się i znika nieregularnie.

Czy ktoś się z tym spotkał i zna rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danveld - dzięki. Dodam to do oleju profilaktycznie po robocie, ale puki co chcę uporać się z tematem od podstaw. Okazało się że właściciel, żeby zepchnąć problem, wlał ponad litr oleju za dużo. Po spuszczeniu nadmiaru oleju silnik pracował na zimno OK a potem zaczął klekotać nieustająco. Stukot dochodzi od lewego zaworu ssącego 1 cylindra, (tego co to jest drugi jak się patrzy od strony kierownicy przed motocyklem stojąc, z przodu jego - cudowna precyzja języka :D ). Mam nadzieję, ze sprawę załatwi wymiana hydraulicznego popychacza (kasowatora, kasatora, szklanki, jak zwał tak zwał tak zwał, wiadomo o co chodzi). Silnik dzisiaj wyjąłem z ramy. W poniedziłek zdejmę pokrywę rozrządu i się pomierzy wałek, i się obejrzy kasatory, i się zobaczy. :(

 Na marginesie, Czy ktoś wie na pewno, czy części do głowicy (rozrząd- kasowator, ramię popychacza, wałek rozrządu) z europejskiej wersji VT1100 C2 produkowanej do 1998r pasują do wersji VT1100 C2 z 2007r??? I drugie pytanko, gdzie kupujecie części do hondy??? Sprawdzałem w autoryzowanym serwisie - kasator hydrauliczny luzu zaworowego w polsce 270 zł, w usa 31$ (95 zł) :angry: ?  Czy gdzieś u nas można kupić części w przyzwoitej cenie, np. za wspomniany kasator hydrauliczny jakieś 111,99zł??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj elementów na ebay lub allegro, podejżewam że beda pasowac.
http://cdn.partzilla.com/diagram/honda/14MAHS/ILLUST/MAH4E/0300.png
Na diagramach te elementy (16) wygladaja identycznie.
Jak rozbierzesz to zobacz czy współpracujące elementy maja własciwy luz/ czy nie sa uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem pokrywę rozrządu. Padnięte są hydrauliczne kasowatory luzu zaworowego zaworów ssących. :) - radość wynika z tego, że to duperela, która szybko usunięta jest niegroźna. Oba są miękkie jak sprężynka długopisu, więc nie ma się co dziwić, że klekotały ramiona popychaczy.  Hydro-Stossel Addtiv raczej by już nie pomógł. Kasowator wydechowy jest OK. Skoro silnik na wierzchu to sprawdziłem też drugą głowicę. Tutaj wszystko w porządku. Łańcuchy są ok. (pomierzyłem napinacze), Przemierzyłem też wałki, na ile to było możliwe bez wyciągania z głowicy i też są jak najbardziej OK. Więc awaria wcale nie jest poważna, choć kosztowna (jeśli potwierdzi się cena podana przez motorista.pl - 270 zł za kasowator). Jutro obdzwonię serwisy. Mam nadzieję, że nie jest tak jak kilka lat temu (na trochę wypadłem z obiegu), że nadal bardziej opłaca się ściągać ze stanów niż kupić za rogiem. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.