Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki kask kupić uniwersalny na chopper i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie podpowie?? czytałem już różne opinie w necie i wiadomo jedni krytykują np naxa inni wychwalają LS2, sam nie wiem...

sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=119&sharp-model=&sharp-type=All&sharp-rating=1&discontinued=1

całkiem sporo z tej firmy ma 4 gwiazdki, czyli całkiem spoko, do tego taki LS2 FF370 ma 100% testów zakończonych z zamkniętą szczęką. Pięciogwiazdkowy Caberg Duke tylko 87%. Naxy tam nie widzę (nie znaczy że zła, tylko nie testowana).

Odczujesz różnicę w materiałach w porównaniu z klasą średnią i wyższą, ale bezpieczeństwo powinno być OK....

Aha, otwartych kasków tam nie znajdziesz, bo.... szkoda takich na bezpieczeństwo testować. To tak jakby chciał testować łokcie na ścieralność w porównaniu z kurtką - skórą z ochraniaczami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych testach sharpa badają również kaski po upływie roku? Tak się głośno zastanawiam, bo patrząc na własności reologiczne i starzenie kompozytów to niektóre po roku mają już mniejsze własności wytrzymałościowe (np. 50% modułu sztywności). Oprócz tego widzę, że dla mojego helmeta tr1 już jest mniej gwiazdek niż miał ponad 12 miesięcy temu :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych testach sharpa badają również kaski po upływie roku? Tak się głośno zastanawiam, bo patrząc na własności reologiczne i starzenie kompozytów to niektóre po roku mają już mniejsze własności wytrzymałościowe (np. 50% modułu sztywności). Oprócz tego widzę, że dla mojego helmeta tr1 już jest mniej gwiazdek niż miał ponad 12 miesięcy temu :/

Nie spodziewam się, tak jak nie robią Crash testów aut po roku (choć to nie do końca trafne porównanie)

Wiemy, że materiały się starzeją i dlatego powinniśmy respektować informacje z instrukcji odnośnie czasu życia produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, akurat ostatnio byłem na takim teście, ale bardziej pokazowym pod "publiczkę". Firma xyz z Krakowa reklamowała powłoki kompozytowe, które potrafiły zwiększyć trwałość materiałów nawet o 100%. Oczywiście zaawansowana technologia itd. Pokazywali jakiś zwykły kawałek kompozytu. Wiadomo, że mają one zaraz po wytworzeniu duże naprężenia resztkowe (czy już są wstępnie obciążone). No i pokazano jak ten kompozyt "pęka" jeśli ma rok. Stąd moje pytanie, bo te testy sharpa są ok, tylko skąd ta różnica w gwiazdkach? Kiedyś mój kask miał więcej, a teraz tylko dwie.

 

EDIT: no blacha się nie starzeje tak szybko :) Jej własności reologiczne dopiero zmieniają się przy temp. ok 0,5-0,7 temperatury topnienia :) Więc testy samochodów po roku są bez sensu. Natomiast w przemyśle takie testy robione co rok to nie jakaś tam fanaberia. Więc może warto zbadać jak te kompozyty na nasze kaski sprawdzają się po roku? Bo może wyjść, że wszystkie są porównywalnie wytrzymałe po jakimś tam czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wspaniałego Lazera Paname bo sugerowałem się sharpem i teraz jak jadę to mi szumi jak bym miał wentylator załączony na maxa pod kaskiem :D

 

A miałem w podobnej cenie brać Nolana.

Sharp ocenia bezpieczeństwo, nie komfort

Nolan szumiał, Caberg szumi, trzeba kupić moto z większą owiewką ;)

Jak to ktoś tu pisał, nie ma cichych kasków, są tylko bardziej i mniej głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewkę mam jaką mam, kask wg. Sharpa dobry.   Ale za to bardzo dobre stopery   :D

Też śmigam w stoperach, ZA JE BI STAAAA sprawa, jeśli w dodatku nie gniotą to na koniec Polski można śmigać. Kask ... powinien być wygodny, bezpieczny, ładny i spełniać oczekiwania nabywcy nie zbywającego.

 

*EDIT

Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak UNIWERSALNOŚĆ, albo jest to coś do czegoś- w tym wypadku na chopper albo jest do ... niczego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy stoperów nie zamienić na słuchawki i jakąś muzę zapodać z fona   :D

W zeszłym roku jak leciałem na Bydgoszcz to w jednym uchu miałem standardową słuchawkę dołączaną do telefonu (silikonowa) a w drugim stoper. Powiem, że średnio było, po jakimś tam czasie ucho od słuchawki zaczęło boleć ale dało się wytrzymać, za to komunikaty z navi i muza umilały podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Aktualnie mam shoei gt air II i też na początku mi uciskał policzki, ale u mnie się dość szybko to wyrobiło, albo ja się przyzwyczaiłem, już w sumie po pierwszej jeździe (niecałe 400km) nie czułem tego, a przynajmniej nie na tyle żebym musiał na to zwracać uwagę. Fakt, interkom drogi, ale jak gadam przez niego przez telefon to niektóre osoby nawet nie wiedzą że jadę motocyklem, ja jestem bardzo zadowolony i z kasku i z interkomu (komendy głosowe mogły by trochę lepiej łapać, ale da się ich używać). Brałem jeszcze pod uwagę ostatnio ten szczękowiec https://moto-tour.com.pl/pl/products/kask-szczekowy-hjc-rpha-90-s-metal-bialy-polysk-125383.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.