Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kto pomoże koledze z lakierowaniem.


Brojler

Rekomendowane odpowiedzi

Ale pewnie było tanio :D

Koszty wykonania takiej usługi razem z materiałem to około 1500zł. Na całość poszło około 1l bazy, ponad 2l bezbarwnego i ponad 2l podkładu. Niektóre elementy były lakierowane po 2 razy, a w niektórych miejscach po parenaście razy podmalowywane wacikiem! Nawet przedni błotnik który był całkiem nowy i jest w jednym kolorze nie został dobrze pomalowany.

Człowiek który to robił twierdzi że wystarczy wszystko spolerować i będzie prosto i pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie kto ma doświadczenie ale takie rzeczy są powszechne.Mi baran co ma sklep z lakierami jak się leci na Bielszowice dwa razy dorabiał lakier na dwa auta i dwa razy zpier...Kolega kupił seiczento chciał zrobić małe poprawki to dwa razy mu je malowali bo dwa razy źle dobrany.Miało być trzeci ale sie wku.. i je sprzedał.To samo u mnie. Historie można by opowiadać...szkoda nerwów.

Takich wieśniaków co myślą dobrze malują jest plaga.Kasa w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz NFS lakierowanie danej rzeczy  a dobieranie koloru (odcienia) na dana rzecz to calkiem inna sprawa.Dzisiaj Lakiernik nie musi umiec dorabiac koloru .Od tego sa "Mix-komputery"  w ktorym wbijasz Nr. danego lakieru (koloru) np. N 603 + ilosc np.300ml. i po okolo 10min. sprawa zalatwiona.Kiedys dorabianie koloru robilo sie recznie, co w niektorych przypadkach  trwalo czasem  nawet  nie malo godzin, tym bardziej jesli przewidziane bylo lakierowanie tylko czesciowe.Latwiejsza sprawa byla w przypadku lakierowania calego pojazdu albo calkowitej zmiany koloru danego pojazdu.Co do tego sklepikarza:Ktos kto ma sklep z lakierami w duzo przypadkach nie oznacza to ze ma o tym pojecie niestety.Sam sie juz na takich Mistrzach przejechalem.
Co do tego fachowca ktory spier....l ta suzi wedlug mnie  jest takim fachowcem lakiernikiem jak z koziej pipy topcase!Moze kiedys

latal jakiemus szpecowi po piwo i przy okazji troche odpatrzyl , ale to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.