Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

UWAGA !!! BASTER - ŻORY


soyer

Rekomendowane odpowiedzi

To komis Sokół, kiedyś chyba nazywał się Baster. Jest kilka tematów na forum o tym handlarzu i opinie nie były chyba zbyt pochlebne.

Interesowałem się Cagivą Navigator, która stoi(chyba ze dwa lata) lub stała(może się sprzedała) u tego handlarza.

Wczesniej oglądał ją kolega z forum Caponord i odpuścił. Sprzęt zajeżdżony do granic możliwości, ze sporymi brakami i niedociągnięciami technicznymi, o czym nie było mowy w ogłoszeniu, więc nawet się nie fatygowałem, pomimo że mam bliżej niż Ty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

czytając tego posta pomyślałem że zamiast przyjeżdżać z nad morza i przeżyć rozczarowanie jeżeli sprzęty nie będą spełniać twoich oczekiwań może zapytać forumowiczów o dobrego mechanika w pobliżu Mizerowa który powiedzmy odpłatnie byłby skłonny zobaczyć i ocenić stan sprzętu.

Forumowicze pewnie podzielą się informacjami o dobrych specach od motocykli.

ps.sam kupując motocykl u tego handlarza skorzystałem z takiej możliwości którą  zaproponował sam sprzedający zaznaczając ze motor dostarczy do tego mechanika którego sam wybiorę po oględzinach motor kupiłem i nie żałuję

pozdrawiam

miłośnik jednośladów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,ma dużo sprzętów lepszych i gorszych.Niektóre są stan bardzo słaby a i trafiają się ładne.Na pewno nie jest tak że same super maszyny jednak można coś znaleźć.Więc raczej wyjazd bezcelowy z powodu odległości.Niedawno nawet coś tam kolega kupował jakiegoś gsra Jednego oglądali i sobie darowali ale drugi był spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kiedyś i tak jak nfs mówi, ZDARZAJĄ się udane sztuki, ale nie sugerowałbym się opisami. Mnie zastanawiała zawsze u nich jedna rzecz, większość sztuk ma coś takiego w opisie "posiadała tylko jednego właściciela ( potwierdzone stosowną dokumentacją)" ewentualnie podany rok urodzenia poprzedniego właściciela wskazujący, że to człowiek w słusznym wieku. Jakież to szczęście trzeba mieć, żeby wynajdować takie perełki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wicher napisał:

http://whimport.olx.pl/shop/

Może tutaj coś znajdziesz. Doszły mnie słuchy, że są w porządku, ale nie miałem okazji nic u nich oglądać.....może ktoś z forum coś wie na temat tej firmy.

Moja kobita kupiła w WH import. Motocykl leżał, ale nie ucierpiał tak, aby go zdyskwalifikować. U handlarzy kupujesz drogo i bez przygód motocykl (moto-top kraków), albo się godzisz na pewne wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.12.2015 at 12:59, Wicher napisał:

http://whimport.olx.pl/shop/

Może tutaj coś znajdziesz. Doszły mnie słuchy, że są w porządku, ale nie miałem okazji nic u nich oglądać.....może ktoś z forum coś wie na temat tej firmy.

Cudów nie ma.Normalnie jak u handlarzy.Też od nich kupiłem.A potem oni kupili ten co ja zrezygnowałem.I od kolegi kupili moto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 28.12.2015 at 10:28, Brojler napisał:

Moja kobita kupiła w WH import. Motocykl leżał, ale nie ucierpiał tak, aby go zdyskwalifikować. U handlarzy kupujesz drogo i bez przygód motocykl (moto-top kraków), albo się godzisz na pewne wady.

Brojler znasz więcej pewnych komisów ? Skąd masz pewność że "Moto Top Kraków" to pewne motocykle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, bockscar napisał:

 Skąd masz pewność że "Moto Top Kraków" to pewne motocykle ?

Bo przez wiele lat właściciel pracował na swoją renomę nie wciskając ludziom gruzu zapakowanego w różowy papierek.

Byłem tam kilka razy i motocykle naprawdę prima, ale czasami ceny bywają bardzo mocno przesadzone....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher, ale na czym facet ma zarobić, skoro ma motocykle tip-top, których niemiec nie odda półdarmo?

Natomiast motocykl "bezwypadkowy" sprowadzony i sprzedawany w cenie niższej niż na mobile.de czy http://www.moto.it/moto-usate to jaki on bezwypadkowy?

Trzeba umieć zgodzić się na kompromis.

Co do motofrajdy, to była rok temu afera na forum i szkoda, że nie da się odszukać w starych postach.

Zrzutka ekranu z forum CBR:

http://postimg.org/image/jr07lxpld/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brojler ja nie wnikam na czym on zarabia(nie obchodzi mnie to) i jakie ma kanały dostępowe do motocykli. Można tutaj sto stron na ten temat napisać......bo przeciez tez skądś te(bezwypadkowe)motocykle przytargał prawda?:) Choćby nie wiem jakim dobrym był kontrahentem i nie wiadomo jakim bilonem szastał, i chocby brał po 20 motocykli z placu, to przecież, jak sam pisałeś Schmidt sprzęta za pół ceny mu nie odda.To co za darmo je dostaje,wymienia na niewolnice, czy są rozebrane na kawałki i trzeba je samemu zmontować i na tym jego zarobek??:)To jednak nie nasze zmartwienie, nas interesuje to co dany sprzet sobą reprezentuje po wnikliwej weryfikacji, niezaleznie od którego cwaniaka pochodzi. Skoro za rogiem ktoś sprzedaje taki sam motocykl, w równie dobrym stanie i rzetelną historią, co moto-top i potrafi to jeszcze udowodnić, a ja zweryfikować, to czemu mam nie zaoszczędzić np. tysiaka :)

Moto-Top to nie komis dla tych co chcą za darmo i stan igła, niezaleznie od tego jaką tajemnica te motocykle sa owiane.Tam takich nie ma. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś w tych motocyklach wynalazł jeżeli chodzi o wady ukryte.

Motocykl bezwypadkowy to równiez temat na osobną dyskusje :) Przecież dla jednego przeszlifowana owiewka przekreśla sprzet, a dla innego to pryszcz. Ja chętnie łyknę takiego, co się położył mocniej, albo i obustronnie, wymaga nieco wiekszych nakładów pracy, czasu i materiałów. Mam możliwości, umiem zrobić, to czemu nie.....byle prosty był, to i tak wyjde na swoje. Ktoś inny uzna to za powypadkowy gruz, ma takie prawo......szuka dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się Staram ominąć handlarzy szerokim łukiem jeśli chodzi o zakup motocykla. Najlepiej postepowac tak jak przedmowca napisał. To, że moto leżało nie przekreśla go z dalszej eksploatacji. A przy kupnie takowego można naprawdę wyjść na swoje. Cena zakupu takiego moto jest zwykle bardzo atrakcyjna ponieważ wiele osób myśli, że przeszlifowane to nadaje się co najwyżej na części (albo nawet i nie). Wazne by moto było w zadowalającym stanie technicznym. A braki w estetyce lub pewne uszkodzone detale można nieraz samemu podreperować w przydomowym garażu nie mając nawet jakiś wyszukanych narzędzi. Czasem można również natrafić na człowieka, który sprzedaje moto ze względu na jakieś osobiste problemy, wtedy również można - wyczuwając sytuację - mocno negocjować cenę. A poza tym nie oszukujmy się, bardzo ciężko o sprzęt kilkunastoletni z przebiegiem kilkudziesięciu tysięcy km który dziwnym trafem nie zaliczył nawet szlifa. Szczególnie jeśli mowa o motocyklach sportowych. Nie wiem czy napisalem tu do końca na temat, ale miałem potrzebę się wyzalic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Łysy_75
O 6.03.2016o09:33, grzesiek_73 napisał:

A ile kilometrów, W PRZELICZENIU NA ROK, robiło Twoje moto przed zakupem?  (dzielimy przebieg na sezony ;))

Jaki kraj pochodzenia?

no przebieg jak na wiek moto (2002) to 22 tyś ;) czyli około 1700 sezon

kraj pochodzenia włochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łysy_75 napisał:

no przebieg jak na wiek moto (2002) to 22 tyś ;) czyli około 1700 sezon

kraj pochodzenia włochy

:lol: i dali Ci pisemną gwarancje przebiegu?:lol:

No... to jednak Włosi szanują motocykle... kupują nie jeżdżą, a później nam sprzedają (też mam Włocha - Rzymianina:rolleyes:

Sezon praktycznie się nie kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łysy_75 napisał:

no przebieg jak na wiek moto (2002) to 22 tyś ;) czyli około 1700 sezon

kraj pochodzenia włochy

Ten włoch to był zawodowy onanista..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.