Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana dowodu rejestracyjnego na twardy i stałą blachę.


Słoma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem, że za niedługo mija mi termin tymczasowej rejestracji pojazdu, ale nie mam jak teraz zrobić przeglądu - przyczyny techniczno-finansowe. Mam dwa pytania.

 

Co się stanie jeżeli nie wyrobię się w terminie narzuconym przez urząd miasta ?

 

Czy jest możliwość otrzymania papierów jeżeli nie zrobię tego przeglądu / czy są za to jakies kary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Stałego dowodu, badź rejestracji nie dostaniesz w urzędzie do czasu, aż nie przedstawisz zaświadczenia o przeprowadzonym przeglądzie technicznym. W urzędzie kar za przekroczenie terminu nie ma, problemy możesz mieć poruszając się takim pojazdem po drodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał po prostu nie otrzymasz dowodu rejestracyjnego, jeśli nie masz przeglądu, to jest pierwsze pytanie. Kar chyba nie ma... to kiedy odbierzesz stały dowód to twoja sprawa, ale nie wiem co jeśli będziesz miał kontrolę lub wypadek, motocyklem bez badań i aktualnego dowodu. Generalnie motocykl w garażu i tyle, jeszcze nie czas na takich świeżaków jak ty, zrobi się cieplej kierowcy przyzwyczają się do motocykli wtedy wyciągaj maszynę, badania, dowód i w drogę... Ci co wyjechali padają jak muchy, głównie młodzi, to nie jest przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szkody ubezpieczalnia stosuje wybieg - brak badania technicznego nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania, szkoda z AC. Ostatnio słyszałem, że ktoś powalczył i odzyskał odszkodowanie mimo takiego zapisu w regulaminie. Co do OC nie wiem, nie ryzykowałbym jednak jazdy bez badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie kolegi ,to wymiana miękkiego dowodu na twardy odbywa się bez przeglądu technicznego . Przecież jak rejestrował motocykl to musia zrobić badanie techniczne. A termin w dowodzie rej. miękim ,jest terminem ważności tego dokumentu nie przeglądu rejestracyjnego . A blachy zostają te same. Chyba ,że kolega ma próbne numery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.