Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Autostrada A4 Ruda Ślaska


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Długi gsxf

Ten uskok już jest chyba dobre 1.5 roku albo i dłużej, ale u nas w kraju czeka się z naprawą do ostatniego momentu lub po czyjejś śmierci za to się biorą. Dzięki temu ograniczeniu video rejestrator trzepie tam kasę nagminnie. Jak jeszcze nie dawno mieszkałem w Rudzie latałem tam kilka razy dziennie i zawsze kogoś łapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uskok już jest chyba dobre 1.5 roku albo i dłużej, ale u nas w kraju czeka się z naprawą do ostatniego momentu lub po czyjejś śmierci za to się biorą. Dzięki temu ograniczeniu video rejestrator trzepie tam kasę nagminnie. Jak jeszcze nie dawno mieszkałem w Rudzie latałem tam kilka razy dziennie i zawsze kogoś łapali.

 

A widzisz a wystarczyłoby gdyby mieszkał tam jakiś polityk i droga zrobiona by została błyskawicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Długi gsxf

Zasadniczo wystarczyłoby stosować się do ograniczeń, akurat w tym miejscu z uwagi na ten uskok ten 70 jest uzasadnione. Jak ktoś zwolni na 10 sekund to mu korona z głowy nie spadnie.

 

Mnie nie przeszkadza to ograniczenie bo zwalniam dla własnego bezpieczeństwa a nie z obawy przed mandatem. Mnie chodzi o fakt że w naszym kraju prościej jest ustawić ograniczenie prędkości niż naprawić drogę. Zresztą wszyscy latamy po drogach i takich miejsc jest w bród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uskok jest chyba od zawsze w tym miejscu. Pisząc wcześniejsze, nie myślałem o tym, by nie naprawiać, ale ogólnie odnośnie wątku, większość niebezpiecznych garbów jest oznaczona, np. na DTS, czy na DK86, a i tak zdarzały się wypadki. Moim zdaniem większość użytkowników tego forum zna swoje możliwości, ja bym się nie odważył przelecieć 200+ po tym garbie, ale skoro są tacy to widocznie są pewni swoich umiejętności, a taki watek niewiele im pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uskok na pewno co najmniej od 2012 roku jest. Bo d 2013 na moto nie jezdze a każdemu kogo spotykałem i mówił, że idzie na A4 to ostrzegałem przed tym odcinkiem. Noi Oczywiście lepiej wystawić ogranicze , że ludzie muszą nagle ze 140 zwalniać na 70 niż od razu brać się do roboty. Na to pieniędzy nie ma, a na zerwanie dobrego asfaltu nie robienie nic przez kilka dni to mają kasę (przykład u mnie z osiedla).

Nic tylko pozostaje nam ostrzegać innych przed tym uskokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne cholerstwo. Kolejny przykład na to, że zamiast zabrać się za poprawę stanu dróg lepiej postawić ograniczenie, jeszcze dodatkowo kasa skapnie. Drogą przy której mieszkam jeżdżę 40km/h (akurat tam ograniczenia nie postawili ale zawias w samochodzie twardy), tam nawet łaty na łatach mają łaty a "naprawa" to przysypanie dziur z łopaty i przydeptanie butem, jeden przejazd po takim zabiegu i motocykl/samochód wymaga pół dnia czyszczenia. Ot, Polskie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że uskok jest od zawsze. Tylko w tym sezonie znów się powiększył i jeżeli w zeszłym roku było ograniczenie do 100 teraz jest do 70, to jak teraz tego nie naprawią to w przyszłym sezonie albo najdalej za dwa będziemy tam moto przepychać lub gorzej przenosić co poniektórzy w zależności od sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem, jeśli ktoś nie ma na tyle wyobraźni by odczytać, że ograniczenie na autostradzie do 70 musi oznaczać jakieś poważne zagrożenie, to żadne tematy i ostrzeżenia tutaj nie pomogą,  taki ktoś zabije się wcześniej czy później. Ten uskok jest od kilku dobrych lat i tak jak napisano, staje się coraz to wyższy i stąd też zmiana ograniczenia, zresztą nie tylko z tego powodu. Od Katowic jest 100 już przed wiaduktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.