Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy motocykl typu chooper, cruiser


Walgav

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak nie powyżej litra? Sam się już gubię :) Z takich motocykli (poniżej 1000ccm) podoba mi się Marauder, Shadow, Drag Star. Z tego co słyszałem to Marauder i Drag Star mają niewygodne tylne siedzenia a dla mnie jest to bardzo ważne. No i przede wszystkim Marauder ma łańcuch więc mimo iż bardzo mi się podoba to chyba jednak odpadnie. Najbliżej mi do Hondy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniał mi się incydent z zeszłego roku, który miał miejsce w okolicach mojego garażu - gość wzrostu ponad 1,80 m, facet normalnej postury - kupił sobie na 1sze moto BMW R1200RT. Świetny turystyk, klasa sama dla siebie.
Wyjechał z domu, po 400 m. na podjeździe przed skrzyżowaniem zatrzymał się, stracił grunt pod nogami i położył moto. Obita głowica, wydech, chyba uszkodzony obojczyk (wyników diagnozy nie znam, była noc). Pozbierałem go z trawy i zawiozłem do domu, motocykl wstawiłem do garażu i poszedłem do domu. Pierwsza jego przejażdżka

Nie zwrócił uwagi, że droga dojazdowa dochodzi do głównej "pod górkę", a w momencie zatrzymania między kołami motocykla zrobiła się lekka niecka. Założę się, że by mu się to nie przytrafiło na mniejszym/lżejszym/poręczniejszym motocyklu, albo gdyby miał doświadczenie zdobywane stopniowo. Umiejętność opanowania motocykla to coś więcej niż wbić bieg i po gazie - to przewidywanie zachowania motocykla i świadome jego kierowanie, znajomość niebezpieczeństw na drodze i ich unikanie. Coś, czego się nie nauczysz czytając książkę czy rozmawiając z ludźmi - tu trzeba PRAKTYKI. Jeżdżąc na motocyklu zwracamy uwagę na 300% więcej rzeczy niż w samochodzie - założę się, że każdy z nas zna w swoich okolicach prawie każdą dziurę i wie gdzie są koleiny, gdzie trzeba uważać, a przy jeździe w tereny nieznane zachowuje ostrożność w nieznanych łukach itp. No chyba, że ja jestem jakiś dziwny :-)

A wykorzystanie mocy przyjdzie z czasem -> 40-70 KM na początek to jest naprawdę wystarczająca, a dla niektórych zbyt duża moc.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czarnej Shadow vlx 600. Wczoraj mi ktoś taką sprzątnął sprzed nosa. Nie wiem czy to dobry wybór, ale nie będę  tego tematu używała do swoich wątpliwości. Walgav życzę powodzenia w szukaniu moto. 

 

Ps. Tomek SHL gdzieś ty się uchował  :P  dobrze gadasz. Czemu się w moim temacie nie udzielałeś  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekSHL dobrze gadzasz! W końcu życie i zdrowie najważniejsze! Skorpionica dzięki i również życzę powodzenia :) Może kiedyś polatamy gdzieś razem :) oldnita właśnie taka opinię (o niewygodnym siedzisku) słyszałem odnośnie classika więc nie wiem. No zobaczymy jak będzie, pierwsze co chce zrobić to przejechać się do DANVIELDa i zobaczyć co On tam ciekawego ma :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waglav jeśli chodzio porównanie Draga i Sportstera  pod względem wygody dla plecaczka to napisze Ci tyle :

Kolega od którego kupiłem DS kupił właśnie  Sportstera 1200 i po nircałym sezonie sprzedawał , bo żona go przeklinała i ile razy się spotkaliśmy to głaskała DS.

Wybaczyła mu dopiero jak zmienił na FJR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprzęty to nie moje klimaty :) Nie ta geometria ramy :)

Bicze powinny być dłuższe, żeby sięgały pleców;)

No a jak już zakupisz tą czarną shadow, to pochwal się koniecznie :)

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Walgav!

Ja z plecaczkiem zaczynałem od Maraudera przy podobnych gabarytach i dawaliśmy radę. Pierwszy sezon zrobiliśmy 12 000 km .

W następnym sezonie przesiedliśmy się na Hondę Shadow 1100 Sabre i to był strzał w  "10". Tyko siedzenie pasażera poszło do przeróbki bo było mało wygodne a właściwie zero wygody. Wg mnie 600-tka Shadow lub 750 jest za słabe na jazdę z pasażerem.

Jakby co to jest Desperado do kupienia od mojego kolegi z Siemianowic kompletnie ubrany. Powodzenia w poszukiwaniu moto.:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem taka zła a kąsająca chyba też nie. Wyglądam o wiele łagodniej niż mój awatar.   ;)

I nazwanie mnie stworzeniem, no wiesz co  :o

 

Walgav Pamiętaj moja Suzi jeszcze czeka  :P

Hehe Twoja Suzi nie jest dla mnie :) Raczej byśmy się nie dogadali :) Ale czarna Shadow brzmi bardzo ciekawie :)

 

 

Hej Walgav!

Ja z plecaczkiem zaczynałem od Maraudera przy podobnych gabarytach i dawaliśmy radę. Pierwszy sezon zrobiliśmy 12 000 km .

W następnym sezonie przesiedliśmy się na Hondę Shadow 1100 Sabre i to był strzał w  "10". Tyko siedzenie pasażera poszło do przeróbki bo było mało wygodne a właściwie zero wygody. Wg mnie 600-tka Shadow lub 750 jest za słabe na jazdę z pasażerem.

Jakby co to jest Desperado do kupienia od mojego kolegi z Siemianowic kompletnie ubrany. Powodzenia w poszukiwaniu moto. :):)

 

Cześć! Jeśli chodzi o Maraudera to też się bardzo zastanawiam :) Rozumiem, że mówimy o 800? Słyszałem, że właśnie on ma niewygodne siedzonko dla plecaczka ale skoro dawaliście radę to może nie jest tak źle :) Napisz coś więcej o tym Desperado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.