Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wdzianko na motocykl dla dziewczyny- Held vs Modekka i reszta zbroi...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozgladamy sie powoli z dziewczyna za stojem na moto. 

 

1.W oko nam wpadl zestaw HELD (kurtka-Tamira i spodnie Acona),

http://motoprym.pl/pl/kurtka-tekstylna-damska-held-tamira-kolor-czarny-bialy.html

http://motoprym.pl/pl/spodnie-tekstylne-damskie-held-acona-kolor-czarny.html

 

natomiast z Modekki najodpowiedniejsza wydaje sie-Kim Lady (jest jeszcze opcja: Stela, Megan Lady, Nica Lady i nowość Breeze Lady).

 

Sprawa sie rozchodzi o to czy kurtka z Helda lacznei ze spodniami posiadaja podpinke ocieplajaca czy jest to jedynie sama membrana- czy ktos posiada ten model i moze sie wypowiedziec na ten temat ??

Wg. katalogu i opisu sprawa podobnie wyglada z Modeką Breeze Lady poniewaz wyglada to jak kurtka na lato bez podpinki :(

 

Czy w takich kurtkach jest mozliwosc jezdzenia na dluzsze (głównie chodzi o wyprawy w wysokie gory i okres wiosny i jesieni gdy temperatura jest dosyc niska, a zarowno ja i pasazerka jestesmy zmarzluchami :P

 

Moze ktos ma porownanie strojów z Helda i Modeki i moze cos powiedziec na temat czy warto pchac sie w Helda wspomnianego wyzej i ew. w jaki model (najlepiej do 2 tys.) najlepiej z dodatkami jakis kolorow (nie sama czern, najlepiej z elementami koloru czerwonego - patrz nizej kask z elementami koloru czerwonego :P- HJC cl14 Lola.

 

Moze macie jakies inne ciekawe propozycje kurtek i spodni dla dziewczyny z nastawieniem na turystyke?

 

2. Jaki kask polecacie do sumy ok 500 zl - plecak przystal na HJC CL-14  "Lola" w grafice ktora pasowalaby do stroju Held`a. Ja natomiast bylbym za tym zeby wziasc juz HJC TR-1 poniewaz posiada blende, mimo ze pasazerka twierdzi ze bedzie zakladala okulary do CL-14 (czy ktos ma doswiadczenie z tym kaskiem i okularami p/slonecznymi?) bo ja mimo to bardziej bym byl sklonny ku TR-1 ale w grafice....o ile takowe wystepuja, bo z tego co ogladalem to jakiegos super wyboru grafik nie ma... :/

 

Jakies inne propozycje? (Shark600? - ale chyba nie ma grafiki)

 

3.  Jakie buty krótkie/dlugie - co do gustu to ciezka sprawa bo "wysokie plastikowe trzewiki" typu SIDI/Alpiny nie wchodza w gre- rozmysla nad butami za kostke (typu Adrenaline-  http://allegro.pl/niskie-buty-wyscigowe-sbr210-adrenaline-38-zabrze-i3849832068.html

tylko ja nie wiem czy to nie bedzie za malo jadac w dalsza podroz i zaliczajac np temperatury w Alpach.

Czy dziewczyny moga sie wypowiedziec nad komfortem, bezpieczenstwem jazdy w roli "plecaka" w krotkich/ dlugich butach...?

 

Ja oczywiscie jestem za dlugimi... ale osobiscie dla siebie dokupie krotkie

Co polecacie? (Uwaga- budzet na buty ograniczony !!) moga byc z promocji lub w nizszych pieniadzach....-na butach tym razem oszczedzamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie polecę. Jedź do 1-3 sklepów i zobacz. Możesz coś wybrać, a potem nie dobrać rozmiaru czy źle się czuć. Ja zanim znalazłem kask dla siebie (mam jakąś niewymiarową głowę) przymierzyłem około 30 kasków. W ciągu 1h w Kato może zwiedzić z 4 sklepu z ciuchami. Koleżanka forumowa prowadzi/pracuje w sklepie z odzieżą to Ci doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam kask TR-1 w zwykłym czarnym malowaniu (av ;)). Mam go pierwszy sezon i daje radę, jak za taką kasę  :) na początku trochę parowała szybka, ale u mnie w problemie pomogła....zmiana kominiarki ;) co do blendy.. ten element przesuwny znajduje się w nieporęcznym miejscu - na czybku kasku. Ale jest to do opanowania w każdym razie :D  Pod koniec sezonu miałam problem z otwieraniem szybki, ale w salonie wyregulowali i wszystko chula poprawnie, także póki co polecam  ;)

 

co do butów.. jak już kupować to wyższe ;) przejeździłam jako plecak w butach Forma Nero - bez szaleństwa, ale jak dla plecaka w sam raz. Buty wygodne, nie przemakają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do okularów do integrala to jeżdże w przeciwsłonecznych czasami i nic mnie nie uwiera - może to kwestia przyzwyczajenia albo głowy  :P

A co do blendy w kasku to po jakimś czasie od otwierania i zamykania może się porysować i jazda będzie jeszcze mniej przyjemna.

Ja ogólnie za kaskami z blendą nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam skórzaną kurtkę i buty z helda - badziewna jakość - nieadekwatna do ceny... Buty po roku jazdy rozlazły się i wyglądały jak kalosze mojej babci.  A na dodatek nie było mowy o jakimkolwiek trzymaniu kostki... Może miałam pecha, nie wiem, ale nic mnie już na helda nie podkusi drugi raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeżeli szukacie odzieży , proponuję również zapoznać się z ofertą marki Richa ( szeroki wybór różnych modeli)  Co do kasku to PRZEDE WSZYSTKIM NALEŻY PRZYMIERZYĆ !!! CL14 bardzo fajny kask , ale na przykład w naszym salonie sprzedawał się słabo , gdyż klient wolał dołożyć i kupić model TR1  który jest wyposażony w blendę , oraz w naszym salonie klienci dostawali pinlocka do tego kasku. Natomiast co do rysowania się blendy o którym wspomniał jeden z przedmówców , to odkąd mam przyjemność pracy z kaskami HJC ta nie zdarzyło się jeszcze by klienci zgłaszali  tego typu usterki w HJC. Specyficzna budowa mechanizmu szybki  sprawia że wizjer jest zawsze na swoim miejscu i nie porusza się tak ja to jest zamierzone.

 

W Waszych okolicach jest mnóstwo sklepów które znajdują się niedaleko siebie , więc przymierzajcie ile się da :)

 

Pozdrawiam,

Sylwia

Damir-Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak co do zakupu to napewno pojezdzimy i bedziemy mierzyc, bo sam z doswiadczenia wiem ze lepiej pojezdzic pomierzyc pomyslec i dopiero kupic. Tak sie dobrze sklada ze akurat w okolicy jest sporo sklepow motocyklowych wiec napewno bedzie w czym wybierac (wg. mnie najbardziej godne uwagi to Motohybrid w Zabrzu gdzie sam zakupilem niemal wszystko dla siebie POZDRO Wojtka i calej ekipy za fachowa pomoc- niestety nie maja HELDA,  ATV-Zabrze, motomoda-Miasteczko SL, natomiast w Katowicach znam: 4biker.pl i motoakcesoria.pl

 

A co do tematu blendy, sam osobiscie posiadam w swoim kasku i sobie chwale choc tez obstawialem ze bede uzywal okularow bo polaryzacja itp, ale wiem ze na obecna chwile ciezko by bylo wrocic do tego pomyslu i go praktykowac.... zatem jesli plecaczek bedzie "za" to lepiej wybrac cos z blenda :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam 

Mam pytanie czy ktos mial doczynienia z ubraniami motocyklowymi firmy Adrenaline. Jakiej jakosci sa to produkty w porownaniu do Modeki i Helda. 

Widzialem teraz ladny komplecik dla dziewczyny Adrenaline Lady Tour Sport. czyli cos czego szukamy z plecaczkiem...

Ma byc funkcjonalne i najlepiej w roznych kolorach...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Tutaj wrzucam link z opisem zestawu dla kobiet HELDA Tamira+Acona moze komus sie przyda poza tym co jest opisane w katalogu 

probikera. 

http://www.motorismo.pl/articles/kurtka-held-tamira-motocyklisci-tez-maja-talie 

 

Poza tym chcialbym jeszcze zapytac o opinie butów, ktore Wam sie wydaja lepsze:

1. FORMA 

2.RST

3.Rebelhorn

Choc kwestia butow raczej przesadzona ku Formie... ale moze ktos moze cos sie wypowiedziec o tych firmach....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna kurtka :ehem:

 

żeby się nie powtarzać:

 

co do butów.. jak już kupować to wyższe ;) przejeździłam jako plecak w butach Forma Nero - bez szaleństwa, ale jak dla plecaka w sam raz. Buty wygodne, nie przemakają.

 

teraz kupiłam FORMA POKER, niestety jeszcze nie miałam okazji przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

fajna kurtka :ehem:

 

żeby się nie powtarzać:

 

 

teraz kupiłam FORMA POKER, niestety jeszcze nie miałam okazji przetestować

mielismy okazje zmierzyc buciory FORMA ARROW i powiem, ze sam tez sie zastanawiam nad nimi, zwlaszczaj ze maja fajna cene  (moje Alpiny SMX-5 mnie uciskaja mimo ze sa fajne i mi sie podobaja :/ )

Zastanawiaja mnie jeszcze buty GAERNE- mial ktos stycznosc z nimi?

Co lepiej brac: GAERNE/ FORMA ?

 

Czy moze ktos sie wypowiedziec czy w takich kurtkach ktore byly wspomniane na poczatku postu (HELD TAMIRA, MODEKKA BREEZE) jest mozliwosc jezdzenia na dluzsze (głównie chodzi o wyprawy w wysokie gory i okres wiosny i jesieni gdy temperatura jest dosyc niska, a zarowno ja i pasazerka jestesmy zmarzluchami...

 

... a moze ktos mial stycznosc z odzieza niemieckiej marki Buse? warto? (caly czas mowa o stroju dla Pani-ZMARZLUCHA :P)

Pozdroweczki dla Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, akurat zastanawiam się nad tymi samymi spodniami o które pytałeś: Held- Acona, dziś je przymierzałam i cały czas nie mogę się zdecydować. Na pewno były najfajniej leżącymi spodniami jakie mierzyłam, wydają się ciepłe a jednocześnie są dobrze dopasowane, wąziutkie i nie są workowate jak większość damskich modeli w tej półce cenowej. Dodatkowo, są w wersji krótkiej i normalnej=przedłużanej, pasuje też na wyższą osobę.

 

Podbijam więc temat, czy ktoś już ma te spodnie? Jeśli tak jak się sprawują podczas jazdy?

 

Co do kasku, ja mam HJC FG 15, przepiękny jest i polecam, bo nic mi nie wieje, dziwnie nie szumi ani nie podwiewa od dołu:) 

 coś takiego: http://www.amazon.co.uk/HJC-FG-15-Vol-Lez-MC-1F-61-62/dp/B002UZ0M24 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, akurat zastanawiam się nad tymi samymi spodniami o które pytałeś: Held- Acona, dziś je przymierzałam i cały czas nie mogę się zdecydować. Na pewno były najfajniej leżącymi spodniami jakie mierzyłam, wydają się ciepłe a jednocześnie są dobrze dopasowane, wąziutkie i nie są workowate jak większość damskich modeli w tej półce cenowej. Dodatkowo, są w wersji krótkiej i normalnej=przedłużanej, pasuje też na wyższą osobę.

 

Podbijam więc temat, czy ktoś już ma te spodnie? Jeśli tak jak się sprawują podczas jazdy?

 

Co do kasku, ja mam HJC FG 15, przepiękny jest i polecam, bo nic mi nie wieje, dziwnie nie szumi ani nie podwiewa od dołu:) 

 coś takiego: http://www.amazon.co.uk/HJC-FG-15-Vol-Lez-MC-1F-61-62/dp/B002UZ0M24 

 

Komplecik juz jest, czyli to co wymienione powyzej  (komplecik z Helda, kask HJC TR1 i buciki Gaerne damskie Blak Rose). 

Co do wypowiedzi to naprawde super to wyglada natomiast jeszcze nie przetestowane praktycznie poza mierzeniem w sklepie. Dopiero w przyszlym tygodniu bedzie debiut wdzianka plecaczka :-) Narazie wdzianko czeka cierpliwie na majowke i wtedy zostanie przetestowane.... :)

Mamy nadzieje ze zestawik sie sprawdzi na turystyczne wypady bo nawet kaloszki sa z membranka. Jedynie rekawiczki plecaka sa "stylowe" bez membranki :D ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zatem po majowce stwierdzam ze powyzszy komplecik u plecaczka sprawdzil sie znakomicie. Ja bylem w modece Silas z zamknietymi wywietrznikami bez podpinki ocieplajacej i wieczorem bylo mi zimno. Dziewczyna natomiast byla niemal caly czas z rozpieta wentylacja i bylo jej cieplo (orginalnie nie ma w Tamirzei Aconie podpinkiocieplajacej). Byc moze to kwestia tego, ze caly wiat zbieralem na siebie.

Jedynie spodnie zafarbowaly jej jasne bluzki o okolicy bioder i ochraniacze na kolanach lekko uwieraly po dluzszej jezdzie ( chyba jeszcze kwestia ulozenia).

Buty ok, poza tym ze noga po calym dniu mokra na wysokosci calej skarpetki, a pogoda nie byla upalna (niemal caly czas niebo za chmurami temp. Ok. 15°C,duzo chodzenia po twierdzach i sztolniach). Ogolnie plecaczek zapowiada ze bedzie ciezko latem.

Kask super. Blenda po namowach okazala sie strzalem w "dziesiatke" i byla czesto uzywana. Sam nie wyobrazam sobie jazdy bez tego elementu zastepujac ja okularami p/slonecznymi..

Dobrze ze udalo namowic sie plecaczka na HJC TR-1, zamiast CL 14. Roznica 100 zl a jakosciowo o polke lepszy (blenda, lepsza wentylacja i mechanizm szyby, ktora w TR-1 jest o nieeebooo lepsza i szczelna. Nie wiem tylko czy na 100% jest wyjmowany srodek CL14, ale to i tak mniej wazne w porownaniu do wspomnianych szybciej elementow.)

Aco najwazniejsze sama waga damskiego Helda to poprostu hit :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.