Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skradziono


nfs

Rekomendowane odpowiedzi

Tak se przeglądałem ogłoszenia na alledrogo i sporo tam jest ogłoszeń o sprzedaży ramy z dokumentami, czasem nawet uszkodzonej. Tego rodzaju ogłoszenia wprost zachęcają złodziei. Kupi papiery z ramą, numery silnika z kradzionej maszyny przebije na obojętnie jakie bo silnik jest już częścią wymienną i przełoży wraz z resztą gratów do kupionej ramy i po przerejestrowaniu sprzedaje ...Do póki będzie można bez problemów kupić papiery wraz z najważniejszą częścią motocykla to żadne moto nie będzie bezpieczne. Rama do R1 z 2008 r kosztuje 5700 zeta a całe moto z tego rocznika czasem sporo ponad 20 tys, dla złodzieja to czysty zysk.... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy jest z czego się cieszyć Nim odzyska moto będzie ono dowodem w sprawie Będzie rdzewieć na jakimś policyjnym parkingu pod plandeką. Potem oddadzą i tyle. Ani kasy z ubezpieczenia, ani moto.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję właścicielowi motocykla. Sam kiedyś widziałem swoje wychuchane moto w takim stanie a na poskładanym z części z różnych maszyn jechałem z dziupli na komisariat (policjanci nie mieli nikogo kto by motocykl przywiózł do oględzin świadków). Jedne szczęście że sprawcy przynajmniej są pełnoletni, w moim przypadku gnoje byli niepełnoletni i nic im nikt nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam czemu tylko 5 lat pozbawienia wolności :/. Mam nadzieję, że sprawa mimo wszystko rozwiąże się pomyślnie dla właściciela.

 

Natomiast skoro gnojek po prostu wsiadł i odjechał to nasuwa się pytanie dlaczego właściciel pozwolił mu na jazdę próbną bez uprzedniego otrzymania pieniędzy za niego. Nie jest to żadna złośliwość z mojej strony, po prostu czysta ciekawość jak uniknąć takiej sytuacji. Mogło się to zdarzyć każdemu.

 

Podsumowując i tak powinni im łapy pourywać, a dla zasady również nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam czemu tylko 5 lat pozbawienia wolności

 

W takich sentencjach jest tylko jedem haczyk, przed cyfrą/liczbą jest "DO". Wg. mnie nie powinno być do a konkretny wymiar lub "OD". I czytając takie "od 5 lat" od razu się lepiej robi.

Tyle się mówi o kasie na stół przy jeździe probnej a ludzie dalej innym wierzą.

 

T ten policyjny fotograf to w ogóle nie potrafi robić zdjęć. Kto robi zdjęcia od tyłu, chyba tylko fotoradary  En face poproszę! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się mówi o kasie na stół przy jeździe probnej a ludzie dalej innym wierzą.

 

Bo ludzie chcą być uczciwi i zakładają, że jeżeli nikogo by nie oszukali to ich również to nie spotka. Mają rację, ale niestety żyje tutaj zbyt wielu wyrachowanych gnojków czekających na okazję.

 

Całkowicie się zgadzam w kwestii kary "OD". Potrzeba teraz tylko jakiegoś mądrzejszego polityka i MOŻE kiedyś coś uda się w tek kwestii zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.