Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lakierowanie


Norsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie wiem czy temat pasuje do działu, ale tutaj najbardziej mi pasuje. 
Chodzi mi o taką rzecz, mam pewien pomysł tylko boje się wykonania. 
Jedna rzecz to przemalowanie felg na czarny mat, czy dobry efekt będzie malowaniem proszkowym i czy nie będzie odpryskiwać?

Druga sprawa w sumie ważniejsza, myślałem nad machnięciem lag na złoty kolor (jak kawa 636 dla porównania), tylko żeby to miało efekt złota. Wiem, że poprzez anodyzacje można taki efekt uzyskać, ale nigdzie nie potrafiłem znaleźć gdzie takie coś wykonują, dlatego tutaj moje pytanie, czy malowaniem proszkowym przy użyciu lakierów metalizujących efekt będzie podobny? 

I następna i tutaj bardzo istotna sprawa, jakie są koszta takiego malowania (felg,pierdół) i czy polecacie miejsce gdzie robią to tak że nie ma się do czego przyczepić ;) 



(Jeżeli pomyliłem dział to przenieście, ale w sumie ciężko mi to było gdzieś dopasować) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie felg między 50-80pln sztuka chyba że masz wymyślny kolor.

 

popytaj o anodyzacje w zakładach gdzie chromują części.

 

anodyzacja da inny efekt niż lakier metalik. Przede wszystkim stracisz fakturę metalu.

 

Co do polecenia to nic nie polecę, bo potem każden mówi, że kolega tu był, że może rabacki po znajomości. Wbrew pozorom jest tego pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam malowanie proszkowe, jak dobrze się wypiaskuje i pomaluje nie ma bata by cokolwiek odpryskiwało, chyba że jakis partacz Ci to zrobi. Ceny chodzą mniej więcej tak jak wyżej napisano pomiedzy 60-100 złotych.

 

W malowaniu proszkowych części motocyklowych specjalizuje się Cb1, jakość wykonanych przez niego usług jest na wysokim poziomie na pewno sie nie zawiedziesz.

 

Nota bene ja również pracuje na lakierni proszkowej jak co wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Pozwoliłem sobie podpiąć się do tematu.

Aby zwiększyć widoczność na drodze a tym samym własne bezpieczeńswo, postanowiłem pomalować mój kufer Kappa K52 na jakiś jasny kolor...

Mój trampek jest w srebrnym malowaniu i pierwotnie myślałem, by kufer pomalować na taki właśnie kolor - wówczas kufer stanowił by integralną część motocykla.

Jednak teraz zastanawiam się nad użyciem jakiejś farby fluorescencyjnej w spray`u - na taką farę dodatkowy lakier bezbarwny...

Ktoś z Was stosował takie farby? Jaki jest efekt końcowy? Taka farba istnieje w kolorze srebrnym albo zbliżonym do srebrnrgo? Co prawda kufer ma elementy odblaskowe, jednak mi zależy na jak największej widoczności na drodze.

Od dwóch sezonów ZAWSZE na moto wsiadam w kamizelce odblaskowej i w białym kasku - ja osobiście nade wszystko cenie sobie własne zdrowie i życie a sytuacje które przytrafiają nam się na drodze, jedynie utwierdzają mnie w przekonaniu, że postępuję właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę firmy Noxan ewentualnie Optionall.

Mają w ofercie farby luminescencyjne. Powłoka po nałożeniu jest bezbarwna. Zaleca się stosowanie tego lakieru na biały, matowy podkład i ja tak robiłem.

W ciągu dnia masz element w standardowym malowaniu, w nocy świeci. Oczywiście "świecenie" zależy od czasu naświetlania(maksymalnie kilka godzin).

Nie wiem czy uzyskasz dobry efekt, po nałożeniu bezbarwnej warstwy na srebrny lakier metaliczny, ale wydaje mi się, ze jest to jak najbardziej realne.

Nie wiem czy taki efekt chcesz osiągnąć, czy bardziej chodzi ci o odblask?

Jeżeli chodzi o farby odblaskowe, to chyba nie ma lakierów transparentnych. Jest jakaś gama kolorów i chyba do tego dosyć uboga.

Tutaj jednak nie mam pewności, bo nie bawiłem się tym.

 

Ja aplikowałem farbę pistoletem, ale z pewnością mają te lakiery w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie przyda.

Nie zapomnij  o podkladzie na tworzywa sztuczne.Inne podklady beda odpryskiwac.

http://professional.novol.pl/podklad_do_tworzyw_sztucznych_PLASTIC_PRIMER.html

albo 

http://www.optionall.pl/art/2938,podklad-specjalny-do-tworzyw-sztucznych-mipa-spray-400-/

Tak w nawiasie.

Przy ewentualnym zakupie lakieru w firmach  dorabiajacych lakiery popros o dodanie srodka (Uelastyczniacz PP D-0165) do bazy i bezbarwnego w celu  podanym w linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ofertę firmy Noxan ewentualnie Optionall.

Mają w ofercie farby luminescencyjne. Powłoka po nałożeniu jest bezbarwna. Zaleca się stosowanie tego lakieru na biały, matowy podkład i ja tak robiłem.

W ciągu dnia masz element w standardowym malowaniu, w nocy świeci. Oczywiście "świecenie" zależy od czasu naświetlania(maksymalnie kilka godzin).

Jak intensywne jest to swiecenie?

Zakladam, ze fajnie to wyglada na postoju, ale w nocy, w ruchu, nie ma jak odblaski.

Zalaczam zdjecie wykonane komorka bez i z "flashem", czyt. dioda LED. Nie gasilem swiatla w pokoju.

Naklejki sa czarne :-). Polecam.

post-199387-0-90449800-1422773091_thumb.

post-199387-0-50769500-1422773155_thumb.

post-199387-0-90449800-1422773091_thumb.

post-199387-0-50769500-1422773155_thumb.

post-199387-0-90449800-1422773091_thumb.

post-199387-0-50769500-1422773155_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister, jak ma to dobrze wyglądać na dłuższy czas to dałbym to do lakiernika. Nawet jak Ci się uda nie zrobić żadnego zacieku to będzie się to rysowało od samego patrzenia.

 

Jakbyś chciał dołożyć coś na ciemności...

 

http://allegro.pl/konturowa-tasma-odblaskowa-reflexite-plandeka-i4955421605.html

 

http://solutions.3m.co.uk/wps/portal/3M/en_GB/TrafficSafety/Systems/-/VehicleSafetyMarkings/ReflectiveTapes/ECE104ApprovedProducts/

(od 1:45)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro, a drogie, bo z ju es ej sprowadzają. Ale do fabrycznych kufrów fajnie pasują i nie rzucają się w oczy w dzień.
Można też kupić folie odblaskowe w różnych kolorach ( w tym czarnym) na metry. Właśnie zanabyłem i czekam na dostawę - zobaczę jak się sprawuje.

 

Edit: czarna folia doszła - śmiesznie tania (55zł za 0,6x1,0m). Rezultaty z zabawy tutaj:

 

http://tinyurl.com/ko44r7w
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.