Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kurs na prawo jazdy kat. A - Chorzów bądź okolice


Czmiel

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post więc serdecznie witam wszystkich forumowiczów !


Rok 2014 będzie dla mnie rokiem wielkich zmian w moim życiu a motocykl będzie jedną z nich... chciałbym zacząć tą przygodę w dobrym miejscu u dobrych ludzi stąd też pytanie o szkołę jazdy w Chorzowie bądź okolicach.

Przeglądałem posty i widziałem, że polecana jest szkoła z Katowic

http://www.motorkurs.pl/

Mam auto więc nie robi mi większej różnicy dojazd do Katowic.

Dodam jeszcze, że nie mam nikogo znajomego z motocyklem więc ewentualna pomoc przy sprawach związanych z kupnem + info ad polecanego warsztatu, jest dla mnie równie ważna.

A z tego co widziałem w motokursie można liczyć i na taką pomoc.

Proszę o jakieś info

pozdrawiam
Czmiel
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiłem nie tak dawno rozeznanie dla siebie, teraz mam już prawie skończony kurs w Motorkursie i powiem krótko: tylko tam!

 

- szkoła w 100% nastawiona na motocykle, a nie tak jak gdzie indziej, gdzie 95% kursantów to kat. B, a instruktorzy traktują motocykle jako konieczny dodatek;

- świetni ludzie, którzy nie tylko żyją motocyklami, ale też potrafią dobrze uczyć;

- uczą jazdy na motocyklu w bardzo szerokim rozumieniu, a nie tylko jak zdać egzamin (na to poświęcasz ledwie parę ostatnich godzin) - jak na możliwości tych parudziesięciu godzin, naprawdę dobrze przygotowują do dalszej, samodzielnej nauki;

- mega ciekawe zajęcia teoretyczne - tematyka jest dostępna na ich stronie (np. dobór ubioru, kasków czy akcesoriów, budowa, eksploatacja, zasada działania elementów moto, kupowanie i transport używanego sprzęta itp.), zajęcia często odbywają się w salonach, sklepach i warsztatach motocyklowych, a jak już trzeba w zaciszu salki pogadać o przepisach, to tylko o konkretnych tematach interesujących motocyklistów i ludzi, którzy już mają kat. B (czyli np. temat przeciskania się w korkach itp.);

- super teren do nauki na terenie Targów Katowickich - włącznie z wielkim placem do szybkich manewrów i ogólnego "wyczuwania motocykli";

- kilka motocykli, w tym mniejsze pojemności na początek, lekkie enduro itp.;

- do dyspozycji kursanta są obowiązkowe kurtki motocyklowe i kaski - w pełnym zakresie rozmiarów, więc nie trzeba jeździć w kasku XL, jak się ma głowę XS.

 

No i to co pisałeś, czyli pełne wsparcie również po ukończeniu kursu - niektórzy kursanci po zrobieniu prawka jeżdżą z nimi np. na wakacje do Rumunii itp.

 

Jedyny minus, jakiego można by się na siłę doszukiwać, że nie uczysz się na takim samym moto, jak zdajesz egzamin (końcowe przygotowanie odbywa się na GS500 i SV650, który w sumie jest pokrewny z egzaminacyjnym Gladiusem). Ale biorąc pod uwagę trzeci punkt z listy powyżej, nie ma to większego znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kurs w Klisiu w Chorzowie i jestem bardzo zadowolony. Mają Gladiusa tak jak na egzaminie, a to jest jednak dość duży plus, myślę że bez tego nie zdałbym egzaminu. Do tego maja jeszcze kilka innych motorów, z tego co pamiętam to Kawasaki er5, jakąś Honde i parę innych, na wszystkich można jeżdzić. Plac manewrowy w Kochłowicach, także rzut beretem :). A placyk chyba lepszy niż w Wordzie. A co Wam będe pisał, podjedzcie i sprawdzcie. Z czystym sumieniem polecam.

 

Pozdrowienia dla najlepszego instruktora pana Kazia.

 

Do zobaczenia na zlocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Wybrołech tą z najniższą ceną i najbliżyj miejsca zamieszkania ? Jestech zadowolony nic dodać nic ująć ? ale nie bylbych sobą jak bych czegoś nie oddol ?

 

Zapłacisz u siebie 2000 dejmy na to załatwia Ci za 1600, że co z tego że nie zaoszczędzisz 400 zl na kursie jak stracisz godzina w 1 i 2go strona na dojazdy paliwo eksploatacja nie ma sensu kombinowac bo wyleziesz na to samo a straconego czasu na dojazdy nie odzyskosz. 

 

Plus bliskiego ośrodka w przypadku kursu na moto jest taki że jak ktoś odpadnie zadzwoni do ciebie wskakujesz na jego miejsce i zawsze szybciyj 1h odbębniono. W dodatku uzależniony jestes od pogody. Przyjedziesz kajs dalej na kurs za 15 zacznie padac i zas cza wracać do dom. 

 

Proponuja poczytać na necie opinie o ośrodkach u siebie w okolicy pogodac ze znajomymi kaj zdawali czy se chwalą czy nie i sie zapisać. 

 

Jedynie przy zbieraniu opinii weź poprawka na osoba któro tą opinia wystawiło bo jak to swego rodzaju złośnik ignorant i ch... W dodatku wiecznie ze wszystkiego niezadowolony to Wiadomo co tako osoba napisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.