Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Bandit 600 98r nie odpala


ETZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam dziwny problem,chciałęm wczoraj odpalić moto,dodam że cały dzień stał na dworze przy temp ok 4 st,przy odpalaniu było ok 0 st.No więc zapalam,rozrusznik kręci a moto nawet nie zagaduje,w końcu padł akuś.Co dziwne tydzień temu moto normalnie odpalało,ponadto zauważyłem brak iskry na świecach.Co może być przyczyną?,poradzcie cos bo ledwo co kupiłem moto a już się psuje,od zakupu zrobiłem 800 km bezproblemowo aż tu taki klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator podłaczyłęm pod ładowarke,ale nie wiem czy cos z niego będzie,bo po otwarciu dekielka okazało się ze jest on pusty,dolałem wody destylowanej i podłączyłem,zobaczy się czy jeszcze ozyje

Jak był pusty, to znaczy, że elektrolit wyciekł, jest nieszczelność i trzeba od razu na śmieci, można sfajczyć co nieco w motocyklu.

 

Albo był pusty, bo jest typem sucho ładowanym i zepsułeś sobie go wlewając wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony napiszę tylko że zawsze gdy nie wiem gdzie wsadzić ręce przy elektryce zaczynam sprawdzać masy. Na silniku, na akumulatorze, ramie, poszczególnych urządzeniach które nie chcą działać (tu na module zapłonowym), kneflu do wyłączania zapłonu i kosie czy nie mają zwarcia. Są to zazwyczaj miejsca w których pod wpływem wilgoci i korozji dzieją się cuda. Tracą się styki (lub pojawiają jak w wyłączniku zapłonu czy kosie). Dopiero potem szukam gdzie znika i skąd przychodzi plus lub napięcie sterujące... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie.. miałem kilka razy taka sytuacje z "bezobsługowym" że po dolaniu "elektrolitu" i podładowaniu pozył jeszczen pół roku - pod warunkiem że jakotako wczesniej dawał oznaki zycia.
Także powoli szykuj sie do zakupu akumulatora bo napewno straci na pojemności.


Brojer
Suchoładowany akumulator to akumulator który dostajesz "suchy" i zalewasz elektrolitem.
WIęc w jego wypadku nie było opcji zeby miał niezalany akumulator bo takowy nie da Ci pradu
(akumulator to ogniwo chemiczne - aby zachodziła w nim reakcja potrzebny jest czynnik chemiczny który pełni funkcje elektrolitu  i anoda/katoda,)
poniżej tzw "suchoładowany"(suchy akumulator i pojemnik z elektrolitem do zalania. Taki akumulator powinno sie "formować")

68cd296f3f6f16d3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuś się ładuje.w niedziele sprobuje odpalić moto,dzisiaj psiknołem po instalce kontaktem żeby wilgoć odparowała i odstawiłęm moto do ciepłego garażu kolegi,ewentualnie jak akumulator już nie da rady sprobuje odpalić na kable z akumulatora od puszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator podłaczyłęm pod ładowarke,ale nie wiem czy cos z niego będzie,bo po otwarciu dekielka okazało się ze jest on pusty,dolałem wody destylowanej i podłączyłem,zobaczy się czy jeszcze ozyje

Hmm, a wcześniej napisałeś że rozrusznik kręcił normalnie tylko iskry nie było więc nie palił. Pisałeś że akumulator zwyczajnie się rozładował, czyli jest sprawny tylko naładować trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrolit nie wycieka tylko paruje i do śmieci lepiej nie wyrzucaj bo nie wolno a poza tym trzeba oddać stary przy kupnie,podładuj,pomierz ładowanie i spadki napięcia na klemach,może kręcić a i tak nie odpali :)

A weź przeczytaj co napisałem. To raz.

Elektrolit nie paruje, tylko woda z roztworu tegoż kwasu. To dwa.

 

 

Suchoładowany akumulator to akumulator który dostajesz "suchy" i zalewasz elektrolitem.

WIęc w jego wypadku nie było opcji zeby miał niezalany akumulator bo takowy nie da Ci pradu

(akumulator to ogniwo chemiczne - aby zachodziła w nim reakcja potrzebny jest czynnik chemiczny który pełni funkcje elektrolitu  i anoda/katoda,)

poniżej tzw "suchoładowany"(suchy akumulator i pojemnik z elektrolitem do zalania. Taki akumulator powinno sie "formować")

Też nie rozumiesz.

Pomyślałem, że użytkownik nie rozpoznał, że ma suchoładowany i próbował uzupełniać, podczas gdy nie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, odparowuje woda.
Wręcz przeciwnie jestem zdania.. że skoro odparowuje to warto ten tzw "bezobsługowy" akumulator otworzyc
i sprawdzic co jest grane, ew dolac wody destylowanej.
Niektóre akumulatory posiadaja technologie AGM włókno szklane pomiędzy płytami ołowianymi które nasiaka elektrolitem)
to także w jakims stopniu powoduje ze pomimo ubytku, akumulator pozostaje "sprawny"
natomiast uwazam ze bardziej chroni go to przed całkowitym "wyschnieciem" i mozliwościa "ratunku"
Jezeli cela akumulatora zaczyna byc w jakims % ponad lustro elektrolitu to spada pojemność akumulatora a "teoretycznie" wzrasta gestość elektrolitu.

Także panie i panowie zagladajmy czasem do akumulatora.. (nie dotyczy to żelówek)

0944cbcf077e761a08cc40c7365882a8.jpg

poniżej temat dla niedowiarków rozszerzający i potwierdzający ta teze
http://www.scigacz.pl/Akumulator,motocyklowy,co,warto,wiedziec,14628.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz a nie grzmisz. Tezy teorie i przepychanki nad rzeczami oczywistymi. Czy nikt z was nie miał fizyki w szkole średniej? Może chemii też zabrakło... Wiedza tajemna czerpana z artykułów na ścigaczy, wikipedi i z gazet. Co za czasy. To jak wtórny analfabetyzm.

O TEMPORA, O MORES!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

magik no to pojechałeś z tym "Wiedza tajemna czerpana z artykułów na ścigaczy, wikipedi i z gazet. Co za czasy. To jak wtórny analfabetyzm" - w dzisiejszych czasach większość informacji pochodzi z takich źródeł lepiej dowiedzieć się czegokolwiek w taki sposób nic nie wiedzieć nic :P .. a co do aku to powiem tylko że Danvield ma oczywiście racje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz a nie grzmisz. Tezy teorie i przepychanki nad rzeczami oczywistymi. Czy nikt z was nie miał fizyki w szkole średniej? Może chemii też zabrakło... Wiedza tajemna czerpana z artykułów na ścigaczy, wikipedi i z gazet. Co za czasy. To jak wtórny analfabetyzm.

O TEMPORA, O MORES!!!!!

ogarnij się chłopcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Może ja się przyłącze do tematu.

Mój w kwietniu odpalał normalnie.

Po przeglądzie wyjąłem akusia by zrobić przegląd mojej połowie. Pojeździłem nim trochę i ponownie przełożyłem akusia do bandziora.

Niestety odpala ale po chwili gaśnie....

Normalnie wchodzi na obroty ale to maks 5 sekund i gaśnie.

Nie mam pobliski elektryka więc może ktoś mi podpowie co to może być?

Miłego po weekendzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.