Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Strzelectwo - ktoś ma ochotę na wspólne strzelanie?


MisterTwister

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat, bo nie znalazłem na forum nic podobnego.

Od wielu już lat, jedną z wielu już moich pasji jest strzelectwo.

Pomyślałem, że może ktoś z Was też pasjonuje się tym zajęciem. Może wspólnie byśmy się gdzieś spotkali, postrzelali do puszek po piwie?

Chodzi oczywiście o strzelanie z karabinków pneumatycznych - sprężynowe, PCA, na CO2.

 

Moja kolekcja "broni" to Slavia 634, HW 40, HW30S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak samo broń ostra,
chcesz postrzelać to w Chorzowie masz na legalu strzelnice i spory wybór gnatów.
http://www.strzelnica.com.pl

ew bez zezwolenia czarnoprochowiec i własna produkcja prochu lub zakupy w czechach(tam black powder jest legalny)

Możesz takze nabyć kałasza za śmieszną cene, przepisy sie troszeczke pozmieniały jezeli chodzi o broń "zabytkową"
http://www.moto-armia.pl/pl/strona-glowna-sklep/bron-palna/karabin-ak-47-kalasznikow-detail.html

na 100% na zakup naboi musisz miec zezwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelnica T. Góry - przystępne ceny.

http://www.strzelnica-cs24.pl/strzelnica.html

 

Na Dzierżnie jest ogólnodostępna strzelnica.

http://www.wpyskowicach.pl/foto3/28102011/slides/S1150048.html

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=45521)

 

Danvield - tego kałacha nie kupisz bez zezwolenia. Możesz go kupić, jeśli pozbawiony zostanie cech bojowych. Najprawdopodobniej wymontują zamek z iglicą.

Wówczas możesz go sobie powiesić na ścianie.

 

W Kołobrzegu jest fajny poligon dla cywili, można pojeździć czołgiem, postrzelać z ostrej. Tam z demobilu kałacha dostaniesz jeszcze taniej - oczywiście takiego bez możliwości strzelania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ci bede mówił
_ak_27.jpg_ak_28.jpg

http://domowy-survival.pl/2012/12/metody-na-nabycie-broni-palnej-2013/

Z tego co pamietam było zezwolenie na zakup broni palnej,
(bez naboi) nastepnie nalezało bron zarejestrowac a potem kolejne zezwolenie na zakup amunicji.
Jeżeli sie cos zmieniło niech ktos napisze fakyczny stan rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze ogólnie dosyć dobrze w temacie i na chwilę obecną jeżeli nie mamy zezwolenia na broń to nie możemy takiej kupić a jak kupimy to jest ona nielegalna i za to idziemy na odsiadkę, 

 

co do pozbawiania cech bojowych broni to może to wykonać jedynie centralne laboratorium kryminalistyczne, pozbawia broń cech użytkowych i nadaje nowe numery pod ktorymi rejestruje się ją jako broń palną pozbawioną cech użytkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a po kiego wam żelastwo w domu? Na strzelnicy można wypożyczyć a w domu do póki nie będzie jasnych i konkretnych przepisów odnośnie użycia to lepiej tego nie mieć. Legalna broń w zależności od potrzeb zawsze rodzi problem z zezwoleniem które trzeba odpowiednio umotywować np do celów myśliwskich i podeprzeć się członkostwem PZŁ które nie tylko kosztuje ale również wiąże się z obowiązkami w Kole Łowieckim do którego należymy.Istnieje co prawda instytucja ,,wolnego strzelca'' bez przynależności do Koła ale wtedy musimy mieć zezwolenie na odstrzał konkretnej zwierzyny i Koło które nam ten odstrzał umożliwi oczywiście za sowitą opłatą. Inaczej nie wolno nam z bronią ruszyć w teren. Pozostaje nam strzelnica bo nawet na podwórku z broni myśliwskiej postrzelać nie wolno. Co do zezwolenia na broń krótką do obrony własnej to również ciężko znaleźć odpowiednią motywację aby była przychylnie rozpatrzona. A jeśli ją już mamy to pozostaje nam również strzelnica ew. specjalne miejsce do strzelania spełniające odpowiednie wymogi. Oczywiście nie chcę się rozpisywać na temat konieczności odpowiedniego zabezpieczenia i konsekwencji w wypadku zagubienia lub kradzieży lub nie daj boże nieuprawnionego użycia i zrobienia komuś krzywdy przez inne osoby. Co do broni sportowej to nie mam odpowiedniego rozeznania, ale przypuszczam że bez przynależności do odpowiedniej instytucji- klubu nie da rady. Wydaje mi się że znacznie prościej jest od czasu do czasu żelastwo wypożyczyć niż narażać się na koszt kupna i dodatkowe problemy związane z uzyskaniem zezwolenia. Noo, chyba że nie chodzi o strzelnicę ;) . Ale w tym wypadku mimo że w naszym kraju można wszystko kupić to należy się zastanowić czy warto. Posiadanie na lewo to już problemy jeśli złapią, a zrobienie komuś krzywdy nawet w obronie własnej bez bardzo dobrego adwokata to kryminał.

Sam należałem przez kilka lat do PZŁ i byłem Strażnikiem Łowieckim, na pytanie czy mogę w obronie własnej strzelać do ludzi uzyskałem odpowiedź- tak ale z przodu i żeby nie wstał. Inaczej jak go wyleczą niemalże na 100% pójdziesz siedzieć.Adwokat zawsze znajdzie przepis żeby udowodnić ci winę. W Polsce strzelać do ludzi boi się nawet policja.... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja siedze ogólnie dosyć dobrze w temacie i na chwilę obecną jeżeli nie mamy zezwolenia na broń to nie możemy takiej kupić a jak kupimy to jest ona nielegalna i za to idziemy na odsiadkę, 

 

co do pozbawiania cech bojowych broni to może to wykonać jedynie centralne laboratorium kryminalistyczne, pozbawia broń cech użytkowych i nadaje nowe numery pod ktorymi rejestruje się ją jako broń palną pozbawioną cech użytkowych

Bartek a jak jest z wiatrowka o kal.5.5mm i z  (Kusza) .Sa wymagane jakies uprawnienia czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to w wiatrowkach warunkiem jest fakt ze energia kinetyczna wynosi mniej niz 17J co do kuszy to jest obwarowana prawnie prawie tak samo jak bron. Trzeba miec na nia pozwolenie, w Polsce chyba kilkanascie osob takie ma. Ewentualnie bron do rekonstrukcji bitew itp itd ale az tak tego nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to w wiatrowkach warunkiem jest fakt ze energia kinetyczna wynosi mniej niz 17J co do kuszy to jest obwarowana prawnie prawie tak samo jak bron. Trzeba miec na nia pozwolenie, w Polsce chyba kilkanascie osob takie ma. Ewentualnie bron do rekonstrukcji bitew itp itd ale az tak tego nie znam

Dziekuje za szybki odzew  :)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generlanie słyszałem że w czechach kusza jest legalna,  wpolsce jest "nielegalna" tak samo tzw "shotgun" 
Generalnie myśle że wiele panstw nie zgadza sie na  udostepnianie obywastelom broni.. wiecie dlaczego??  :lol: 
No! także.. powiem w skrócie panstwo woli byc jedynym gwarantem "bezpieczenstwa" ze wszystkimi rzeczami które sie z tym wiąża.
Całkiem legalnie w polsce mozesz posiadac tzw beam gun lub coil gun.. niestety ale na chwile obecna nie ma ku temu "przepisów"

IMG_0417.jpgCoilgunLG.jpg
ponizej schemat dla broni o mocy 1,9 KJ!
biggundiagram.jpg
Działko w akcji


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to legalnym w Polsce jest łuk, np na rolkach. Super zabawka, ale trzeba umieć z tego strzelać i mieć mocne łapska aby po dłuższym celowaniu nie drżały. Kusze w naszym kochanym kraju są nielegalne, i o ile wiem (jeśli się przepisy nie zmieniły) to nie można w ogóle dostać na nie zezwolenia. Nawiasem mówiąc wcale się nie dziwię że wybrańcy narodu boją się tej broni gdyż jest równie skuteczna jak karabin na odległości do 200 m (kusza myśliwska) a przy tym  cicha. Niestety aby celnie strzelać z tego trzeba trochę wprawy z uwagi na ciężar bełtu który powoduje znaczny opad i trzeba celownik przestawiać aby ten opad uwzględnić przy strzelaniu na znaczne odległości. Poza tym strzał jak z broni palnej, spokojny i bez drżenia rąk. Bełty w zależności od rodzaju kuszy bywają bardzo różnorodne, zwłaszcza do profesjonalnych kusz myśliwskich, od normalnych szpiczastych po trójkątne i otwierające się przy uderzeniu w cel.

Słyszałem że kusze ,, zabawki'' można kupić w Czechach legalnie już za ok 200 zł, niestety profesjonalna kusza myśliwska kosztuje już ok 2500 zł. Można również kupić coś pośredniego, z krótkim łożem do strzelania na mniejsze odległości. Kusze tak jak broń palna są krótkie (znaczna energia, niewielka celność na większą odległość) i długie (precyzyjny sprzęt do strzelania na większe odległości długimi strzałami).

DANVIELD wspomina o ,,shotgunie''- jest to śrutówka podobnie jak dubeltówka z możliwością strzelania pociskami typu ,,brenecke'' (breneka).Nie jest to broń dopuszczona do użytku w Polskim łowiectwie, myśliwy może kupić ale nie używać na polowaniu Kupując dubeltówkę proponowano mi nawet jako strażnikowi kupno ,,pompki'' w sklepie w Zabrzu. Przypuszczalnie można by na toto dostać zezwolenie jako na broń sportową (strzelanie do rzutków), niemniej do tego celu się nie nadaje ze względu na konieczność ,,przeładowania''. Pozostaje więc zezwolenie na broń do ochrony osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem szczerze, że w Polsce nie ma opcji żeby sobie legalnie coś zorganizować poza strzelnicami, a tam to już można całkiem niezły arsenał wynająć. Ja z racji wykonywanego zawodu czasami strzelam z działa 30mm i karabinu 7,62 z tym ze to strzelanie typowo techniczne na sprawdzenie skupienia, nie mniej jednak jest mnóstwo frajdy. Jest to jednak segment produkcji, który nie podlega Policji a wojsku gdzie jest totalny burdel i jest większa "samowola" więc można coś ciekawego wymyślić bez żadnych konsekwencji co nie zmienia faktu że jest to wszystko na pograniczu w "szarej strefie" no i oczywiście nic na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generlanie słyszałem że w czechach kusza jest legalna,  wpolsce jest "nielegalna" tak samo tzw "shotgun" 

Co Kraj to obyczajn Np. w Niemczech na wiatrowke jest wymagane tak zwane male zezwolenie,a z tego co mi wiadomo 

na kusze nie potrzeba nic i to jest obojetne o jaka kusze chodzi,czy sila naciagu wynosi 5kg czy ponad 80kg.Dla siedzacych w 

temacie wiadomo co to jest  kusza o naciagu 82kg  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.