Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki prostownik?


*IRO*

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Siedzę sobie, patrzę na akumulator i codziennie zastanawiam się, czy już czas podłączyć go pod ruski prostownik, czy jeszcze nie. Czy wystawiać akumulator na zimno i ładować go w garażu w naturalnym środowisku ruskich prostowników, czy przynieść ruska do domu.

Nagle przypominam sobie, że mam w domu takie ustojstwo http://www.taiwangun.com/ladowarki-2/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw?from=listing&campaign-id=19, co służyło ładowniu ogniw 8.4V do 12V nicad/nimh, ale może by to podłączyć? nie specjalnie się widzę różnicę między http://allegro.pl/oxford-oximiser-600-prostownik-ladowarka-i5108664251.html

różnica w Amperach, niewielka, poprostu będzie dłużej trwało ładowanie, i tu i tu v12.

Czy jest coś istotnego, np, że ładowarka do ni-cad,ni-mh nie może ładować akumulorów żelowych, kwasowo-ołowiowych bo... i w najlepszym wypadku zniszczę akumulator/ładowarkę bądź gorzej pół mieszkania?
Na co jeszcze muszę zwrócić uwage?

Wiem, że w drugą stronę by nie zadziałało, bo ruski prostownik by usmażył ogniwa ni-mh z choćby z powodu zbyt dużego A, i była potrzeba czegoś "delikatniejszego"



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiadając na część pytań (patrz dla potomnych), no więc:

Podłączyłem! nie wybuchło. pod tym względem jest OK.

Czy działa? Ciężko mi powiedziedzieć,

Akumulator sam w sobie wskazuje 12,84V, wiec jest "chyba" naładowany.a podczas ładowania ta wartość się nie zmienia albo idzie na + o dziesiętne V(w granicach błędu pomiaru).

(Akumulator to PB(kwasowy), 9,5AH) -> nawet ma ładnie napisane, ze albo ładować 1A przez 5-10h, albo 5A przez godzine:D

Ładowarka po chwili przechodzi w tryb podtrzymania, no i sobie "pika" impulsowo. Wiec jeżeli akumulator naładowany, to podtrzymujemy. Tylko, że ta ładowarka nie ma "trybu" pod PB i zapewne myśli, ze ładuje sobie NiCad, albo ni-mh, więc równie dobrze może sobie błędnie odczytywać stan naładowania accu. dalej moja internetowa wiedza się kończy, wiosna pokaże czy rozwaliłem akumulator, czy możę jednak mu pomogłem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc

Nie chce zakladac specjalnie nowego topiku takze tutaj zapytam. Ostatnio padl mi prostownik i teraz szukam czegos co starczy mi na dlugo. Tamten to byl jakis chinski no-name za 50 zloty. Pare razy podladowalem i padl. Kupiony na chinskim allegro ;) Aktualnie dysponuje wieksza kwota, moge na ten cel przeznaczyc ~200pln. Zastanawiam sie nad czyms firmowym np. https://www.motointegrator.pl/produkty/386692-prostownik-ladowarka-bosch-c3-612v korzysta ktos moze z prostownika Bosch? Jak sie sprawuje, plusy minusy. Z tego co widze prezentuje sie solidnie, no chyba lipy tak duza firma by nie odwalila...

Dziekuje z gory za wszystkie porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kaufland jest fajny prostownik.Jest tam funkcja na 6V na 12V moto i auto plus szybsze ladowanie.Pelny automat z wyswietlaczem i odczytem napiecia ladowania i akumulatora.

Mieli tez tam tanio castrol 2T i 10w40 castrol do moto.U nas jakos te oleje momentalnie znikly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Optimate 4 - przerabiałem lidlowską ładowarkę i nie sprostała zadaniu... Opti w zestawie ma specjalizowana wtyczkę która na stałe montujesz do aku dzięki czemu jak moto stoi w garażu to sobie zapinam go jak odkurzacz do prądu i ładowarka ładuje i rozładowuje naprzemiennie symulując prace aku podczas jazdy. Poza tym jak miałem problemy z regulatorem to miałem słabe ładowanie i prawie go zajechałem ale po paru cyklach tą ładowarka odżył i ma się teraz dobrze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupować ,to myślę że warto ,zastanowić się nad takim czymś 

Ładowarka REDOX Alpha V2 Combo

Jest to ładowarka powszechnie używana w modelarstwie (też ją mam)i ładuje wszystkie aku dostępne w  handlu :Pb ,NI-..., Li-... itp, a zasilać go można zarówno z 230V (ładow.dołączona) i z 12 V (np z aku samoch.). Dodatkowym atutem jest wyświetlacz ,na który widać ile weszło mAh a cena około 110 zł.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kupiłem sobie ładowarkę z Lidla. Podłączyłem i wszystko było OK przez pół minuty tzn. swiecila się lampka ładowania. Ale potem zgasla i zaswiecila się ta, która informuje że akumulator jest naładowany. Albo mam taki świetny akumulator albo coś z tą ładowarką jest nie tak. Faktem jest że w jesieni nawet jak temp. spadała poniżej 5st. to moto odpalal od pierwszego strzału nawet po trzech tygodniach stania w zimnym garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ładowarkę z Lidla. Podłączyłem i wszystko było OK przez pół minuty tzn. swiecila się lampka ładowania. Ale potem zgasla i zaswiecila się ta, która informuje że akumulator jest naładowany. Albo mam taki świetny akumulator albo coś z tą ładowarką jest nie tak. Faktem jest że w jesieni nawet jak temp. spadała poniżej 5st. to moto odpalal od pierwszego strzału nawet po trzech tygodniach stania w zimnym garażu. 

Mam to samo, dzisiaj podłączyłem aku do ładowania i te same objawy, ale też nigdy nie miałem problemów z akumulatorem czyli nie ma się co martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy, ale zadajcie sobie pytanie ile macie odbiorników pobierających prąd na postoju?
U mnie jest tylko zegarek cyfrowy który prądu raczej wiele nie pobiera, a motocykl stoi w cieple i nigdy nie miał problemów z kręceniem.

W tym prostowniku ponoć jest tryb czuwania tzn jak wskoczy na tą czwartą pozycję (że niby naładowany) to załącza się w przypadku spadku napięcia w aku.
Znajomy mówił że zostawia podłączony prostownik przez zimę a on sam się uruchamia (w sensie ładuje ;) ) kiedy jest taka potrzeba.

edit:
Prostowniki mają być znów w LIDLu od czwartku 05.01.2017 za 59 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 09:58, Hawk1985 napisał:

Mam te same objawy, ale zadajcie sobie pytanie ile macie odbiorników pobierających prąd na postoju?
U mnie jest tylko zegarek cyfrowy który prądu raczej wiele nie pobiera, a motocykl stoi w cieple i nigdy nie miał problemów z kręceniem.

W tym prostowniku ponoć jest tryb czuwania tzn jak wskoczy na tą czwartą pozycję (że niby naładowany) to załącza się w przypadku spadku napięcia w aku.
Znajomy mówił że zostawia podłączony prostownik przez zimę a on sam się uruchamia (w sensie ładuje ;) ) kiedy jest taka potrzeba.

edit:
Prostowniki mają być znów w LIDLu od czwartku 05.01.2017 za 59 zł

wczoraj widzialem w lidlu w Bytomiu na skrzyzowaniu strzelcow bytomskich z dluga(stroszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.