Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki zx9R z 1996 roku


krychaSWD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Kawasaki zx9R motocykl przywiozłem z Niemiec z pierwszej ręki i jakoś niemiałem okazji zrobic na nim więcej niz 20 kilometrów ponieważ 5stopni to troche za zimno na podróże jednośladem:) moje pytanie dotyczy wad tego motocykla o ile je ma,na co mam uważać itp         moją Yamahe pieściłem z każdej strony jak sie dało i odpłaciła mi sie tym samym:) 7 tyś kilometrów bez jakiej kolwiek awarii (Yamaha XJ 600 "S" z 1995 Roku ) Nadal ją mam i cieszy oczy:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zx, oleju nie bierze, przynajmniej nie tyle żebym musiał mieć to cały czas na uwadze :)

a jak kawasaki to pewnie pęknie rama, zardzewieje plastikowy bak, często będzie się psuł, serwis jest bardzo drogi i podobno ci co mają kawasaki to z tęsknotą patrzą na idealną hondę

a na yamahę patrzą nieufnie że oprócz produkcji klawiszy bierze się za motocykle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w zx9r zwróc uwage na pekające ramy (czesto po jeździe na gumie takze)
crack1.jpg
Peka zwykle w miejscu mocowania stelarza wzmacniajacego szybe z lusterkami, jak tez w obrebie kanałów doprowadzajacych powietrze do airboxa.
a czasem wzdłóz lini ze zbiornikiem paliwa
2011-11-20_12-28-16_228.jpg

Kolejna wada głównie świadczaca o tym jak był uzytkowany motocykl sa wyskakujące 2jki(drugi bieg) Poczatek objawia sie szarpnieciem w czasie przyspieszania (pierwsze objawy)
4894256699_c473cac5a3.jpgdnhlww.jpg
Ogólnie bardzo sympatyczny motocykl biorac pod uwage że konstruktorzy dosłownie włozyli silnik 900 w rame z 600.
Jezeli jest uzytkowana bez stawiania na gume to bez obaw o jakies mankamenty.
Generalnie motocykl nie nalezy do olejożerców jak np w przypadku thunderace
_42114310_crispscampaign.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moja 9 też pękła w okolicach wlotu do airboxa, dlatego uwaga Danvield'a jak najbardziej słuszna. Trzeba uważać na ramy i robić im częste przeglad

przyznam że daje do myślenia to co mówią o tych pękających ramach,jeśli mogę wiedzieć to na kole jednym stawiałeś albo samoistnie ze względu na stan naszych dróg pękła rama?? raczej jak mi pęknie to nowa rama i sprzedać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

wracając do tematu zrobiłem kawą od czasu dodania tego postu 18tysięcy kilometrów po za przerwanym kablem od masy sterownika wszystko jest ok moto odpala od strzała równo pracuje i ma ładne przyspieszenie wymieniłem świece oleje przewody klocki hamulcowe płyn chłodniczy napęd na did-owski zębatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.