Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Siłownia--zimną dbamy o siebie.


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

Stawros, więcej wysiłku tlenowego - bieganie, pływanie, jazda rowerem. Paradoksalnie ćwiczenia siłowe, mogą przynieść skutek odwrotny. One powodują rozrost tkanki mięśniowej.

Tak jak pisałem. Podstawa to wysiłek tlenowy rano - wtedy kiedy we krwi mamy najmniejszy poziom substancji odżywczych. Wysiłek tlenowy wówczas szybko spala to co mamy we krwi i następnie organizm sięga po zapasy tkanki tłuszczowej.

Taką po prostu człowiek ma fizjonomię, że spala najpierw to co trawi żołądek, potem sięga do zapasów tkanki tłuszczowej a na koniec sięga po tkankę mięśniową. Tak jak mitem jest to, że robiąc brzuszki spalamy oponkę na brzuchu! Brednie - czasami nawet można zwiększyć obwód pasa, bo zwiększają się wówczas mięśnie brzucha.

Mitem jest chudnięcie na siłowni - może nie d końca mitem, ale w małym stopniu wtedy się chudnie.

Jak odstawisz pieczywo i produkty wysoko przetworzone to efekt będzie murowany. U mnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawros, więcej wysiłku tlenowego - bieganie, pływanie, jazda rowerem. Paradoksalnie ćwiczenia siłowe, mogą przynieść skutek odwrotny. One powodują rozrost tkanki mięśniowej.

Tak jak pisałem. Podstawa to wysiłek tlenowy rano - wtedy kiedy we krwi mamy najmniejszy poziom substancji odżywczych. Wysiłek tlenowy wówczas szybko spala to co mamy we krwi i następnie organizm sięga po zapasy tkanki tłuszczowej.

Taką po prostu człowiek ma fizjonomię, że spala najpierw to co trawi żołądek, potem sięga do zapasów tkanki tłuszczowej a na koniec sięga po tkankę mięśniową. Tak jak mitem jest to, że robiąc brzuszki spalamy oponkę na brzuchu! Brednie - czasami nawet można zwiększyć obwód pasa, bo zwiększają się wówczas mięśnie brzucha.

Mitem jest chudnięcie na siłowni - może nie d końca mitem, ale w małym stopniu wtedy się chudnie.

Jak odstawisz pieczywo i produkty wysoko przetworzone to efekt będzie murowany. U mnie to działa.

Tu nie do końca się zgodzę, ćwiczenia na pusty żołądek czy to siłowe czy kardio nie są wskazane. Co do chudnięcia na siłowni to żeby zacząć na niej rosnąć uwierz mi że najpierw schudniesz. No i kwestia czy jesteś nastawiony na trening siłowy czy masowy. Anie zapominajmy że na siłowni mamy także bieżnię, stepery rowery i inny sprzęt aerobowy.

 

sporo ćwiczę mało jem efekt zerowy waga  stoi w miejscu

 

browary raz na ruski rok gorzały w ogóle

 

małe śniadanie około 9

coś z owoców koło 12

obiad po 15

cwiczenia koło 18 z 1,5-do 2h  białko po treningu odpoczynek i do łóżka

 

od marca chce wrzucic bieganie ponieważ na boks już chyba od 4 lat nie bardzo znajduje czas

Seba coś o tym wiem po pól roku na zwolnieniu, i całkowitym unieruchomieniu przez 2 miesiące ledwo dopinam spodnie, a nigdy moje BMI nie było idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dembis - badania naukowe rzucają nowe światło na kwestie stosowanych diet i ćwiczeń im towarzyszącym. Do niedawno myślano, że ćwiczenia na pusty żołądek powodują zanik mięśni :)

Diet jest wiele, każdy niech spróbuje sam i się przekona. Stawros powinieneś szukać innego sposobu. Ja ci proponuję to co u mnie się doskonale sprawdza. Nie zapomnij o tym, że wszystko tkwi w naszej psychice. I tak naprawdę psychika, samokontrola są podstawą sukcesu!

Jak widać u mnie taki sposób się sprawdza. Dla mnie przede wszystkim celem nie jest schudnięcie, lecz zmiana trybu życia na zdrowy. 

Efekt chudnięcia jest drugorzędną sprawą.

Tyle z mojej strony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawros pewno zależy Tobie na utrzymaniu masy mięśniowej, więc redukujesz wegle zwiększasz białko, zaraz po treningu aminokwasy bcaa i 20-30 min cardio. Jak skończysz cardio odżywka białkowa szybko wchłanialna najlepiej białko serwatki, godzinę później konkretny posiłek np. pierś kurczaka lub tuńczyk, trochę brązowego ryżu i jakieś warzywa.  Na kolację kromkę chleba pełnoziarnistego z twarogiem, owoc. Proponuję na YouTube pooglądać porady Radka Słodkiewicza naszego czołowego kulturysty i bardzo dobrego trenera i dietetyka. To co mówi o suplementach to brać z lekkim przymrożeniem oka bo tego wymaga sponsor.

Polecam :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ćwiczę mało jem efekt zerowy waga  stoi w miejscu

 

browary raz na ruski rok gorzały w ogóle

 

małe śniadanie około 9

coś z owoców koło 12

obiad po 15

cwiczenia koło 18 z 1,5-do 2h  białko po treningu odpoczynek i do łóżka

 

od marca chce wrzucic bieganie ponieważ na boks już chyba od 4 lat nie bardzo znajduje czas

Dawaj ze mna na paker hale to zrobie z Ciebie 'żyłe' :D ew.na trening do pana L. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj ze mna na paker hale to zrobie z Ciebie 'żyłe' :D ew.na trening do pana L. ;)

hehe mam ring w domu drobną siłownie która w zupełności wystarcza

90% osób na siłowniach to pełna lanserka  ładny dresik dobre buty i siedzenie na  sprzęcie żeby się na coś wbić poćwiczyć to trzeba czasu nie dziękuję 

hehe znam lepszych niż pan L ale bez wiadra koksu nie podchodz a na tym też mi nie zależy

 

ogólnie jest ok tylko troche brzuch mnie drażni może wskoczę na 3mc na 06 i będzie ok tylko z czasem kiepsko stoję no i jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mir37 - poruszamy problem zbicia tkanki tłuszczowej a nie przyrostu masy...

Ale widać każdy ma inne sposoby - oby były one skuteczne i nie okupione nadmiernym bezcelowym wysiłkiem.

To nie jest dieta na masę, to jest nisko węglowodanowa  wysoko białkowa aby spalić tłuszcz i nie stracić tanki mięśniowej no chyba że chcesz wyglądać  tak jak ten koleś na filmie który dałeś waży jakieś 60 kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam ring w domu drobną siłownie która w zupełności wystarcza

90% osób na siłowniach to pełna lanserka  ładny dresik dobre buty i siedzenie na  sprzęcie żeby się na coś wbić poćwiczyć to trzeba czasu nie dziękuję 

hehe znam lepszych niż pan L ale bez wiadra koksu nie podchodz a na tym też mi nie zależy

 

ogólnie jest ok tylko troche brzuch mnie drażni może wskoczę na 3mc na 06 i będzie ok tylko z czasem kiepsko stoję no i jest jak jest

Na siłke chyba nie chodzisz dla kogoś tylko dla siebie i niech sobie są ubrani jak chcą.Lans jest wszędzie większy lub mniejszy ale tam raczej znikomy.Przychodzisz robisz swój plan i do domu...a jeśli ktoś zbyt długo zajmuje sprzęt bo dłubie w nosie to go delikatnie upominasz i po kłopocie.

 

To Panie więcej aerobów i walić brzuszki.Do tego dietka i bandzior poleci :D

 

A 06 jeszcze istnieje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna dieta nie jest potrzebna do redukcji tkanki. Ja zrzuciłem mase ze 120 do 110kg w ciągu dwóch tygodni. Słowo kluczowe to HIIT! Nie sądze żeby istniało coś skuteczniejszego od HIIT'a.

Zgadza się ale łatwiej jest zbijać z tych mocno dużych kilogramów niż z tych końcówek właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to co napisali porównaj z tym co ja napisałem i wychodzi na to samo tylko nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

ale gość, ręce opadają... jak bym rozmawiał z daltonistą i kolorach! ha ha ha

nawet teraz nie potrafisz rozróżnić rzeczowej, konkretnej, retorycznej i popartej argumentami oceny, niż własnego HEJTOWANIA!!!  :wacko:

paru osobą dzięki za maile poparcia i pragne dodac, że wcale sie tym nie przejmuje i tylko moge powiedziec, ze psy szczekają, a karawana idzie dalej , kolejne treningi na worku za mną :)

fajnie cie jeden forumowicz okreslił, jednym filmikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do treningów i odżywiania to zapraszam na fanpage mojego kolegi Andrzeja Kołodziejczyka, wielokrotnego mistrza Polski, vice mistrza Europy i vice mistrza świata wagi super ciężkiej.

https://www.facebook.com/pages/Andrzej-Ko%C5%82odziejczyk/481944181843633?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna dieta nie jest potrzebna do redukcji tkanki. Ja zrzuciłem mase ze 120 do 110kg w ciągu dwóch tygodni. Słowo kluczowe to HIIT! Nie sądze żeby istniało coś skuteczniejszego od HIIT'a.

głupoty opowiadasz. bez diety nic nie zrobisz. 

poczytaj sobie, co to jest ujemny bilans kaloryczny.

po drugie, waga nie jest obiektywną oceną chudnięcia, bo masa ciała to w zdecydowanej wiekszosci woda, 60-70%.

to ze weźmiesz np srodki moczopędne (diuretyki), nie znaczy ze schudłeś tylko, ze pozbyłeś sie wody, co jest bardzo niebezpieczne.

najbardziej wiarygodnym pomiarem chudnięcia jest normalna krawiecka miarka w cm, lub pasek od spodni :)

dieta to 70% sukcesu, resztę 30% to trening, a najlepiej ćwiczenia aerobowe o długości okolo 30-40min z tętnem 60-80% maksymalnego tętna, na co jest bardzo konkretny wzór: 220-wiek=maksymalne tętno i z tego wyniku bierzesz 60-80% i z takim własnie tętnem powinno sie wykonywać aeroby, a prościej mówiąc powinno sie ćwiczyć w takim tempie by nie brakło tchu, by oddech był ustabilizowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gość, ręce opadają... jak bym rozmawiał z daltonistą i kolorach! ha ha ha

nawet teraz nie potrafisz rozróżnić rzeczowej, konkretnej, retorycznej i popartej argumentami oceny, niż własnego HEJTOWANIA!!!  :wacko:

paru osobą dzięki za maile poparcia i pragne dodac, że wcale sie tym nie przejmuje i tylko moge powiedziec, ze psy szczekają, a karawana idzie dalej , kolejne treningi na worku za mną :)

fajnie cie jeden forumowicz okreslił, jednym filmikiem :)

Fajnie że cie koledzy wspierają w tak ciężkich chwilach a tak aprops sprawdź co znaczy słowo hejter a jakby to cie przerosło to zacytuje z google:

"Zazdrosny koleś który nie potrafi cieszyć sie sukcesem kogoś innego, dlatego próbuje wytknąć w nim wszystkie możliwe wady"

wybacz ale nie mam ci czego zazdrościć ewentualnie współczuć tak wielkiego samo uwielbienia.

 

"anonimowy lamus,który ukrywa się pod nickiem,dogryzając wszystkim,najczęściej ludziom popularnym.Swoimi postami zaśmiecają sieć."

i znowu nie trafiłeś, ja się nie ukrywam i nie jestem anonimowy, nie dogryzam wszystkim jak na razie to ty miałaś więcej spięć, czy jesteś popularny? Nie.

Jeśli co jeszcze masz to pisz na pw ja w przeciwieństwie do ciebie wiem co znaczy prywatna wiadomość i nie wywlokę tego forum publiczne, admin mógłby tu trochę posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.