Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Siłownia--zimną dbamy o siebie.


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

prawy sierp nawet nawet, praca nóg słaba... Gdybyś tak kolego "boksował" na lodzie nie wróżyłbym Ci świetlanej przyszłości... Trenuj dalej, Podrawiam :)

powtórzę to co pisałem wcześniej, to nie jest film instruktażowy :)

mam 41 wiosen i po ponad 15 latach przerwy, niestety trzeba znów sobie wszystko przypominać na nowo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie odbiegajmy od tematu bo wątek zamkną.

Masz rację, nie będę już podejmował dyskusji publicznie z pajacem a na pw i tak wszystko wywleka na światło dzienne i to jeszcze ubarwiając.

A co do tematu to używa ktoś jakiś suplementów? Piętnaście lat temu jak trochę dźwigałem to nie było takiego wyboru jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie będę już podejmował dyskusji publicznie z pajacem a na pw i tak wszystko wywleka na światło dzienne i to jeszcze ubarwiając.

A co do tematu to używa ktoś jakiś suplementów? Piętnaście lat temu jak trochę dźwigałem to nie było takiego wyboru jak teraz.

Rocket Fuel i nie ma lipy. Jest pompa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle okazało się, że mamy na forum wielu "specjalistów, szkoleniowców", "trenerów" boksu...

postanowiłem wiec skonsultować ten filmik z prawdziwymi trenerami, których adresy znalazłem na necie i wysłałem do nich maile z prosbą o rzeczową ocene i konsultacje...

o dziwo żaden nie użył sformułowania "to nie ma nic wspólnego z boksem", lub "to nie boks bardziej ćwiczenia aerobowe..." skąd taka rozbieżność?

może napisałem nie do właściwych osób, a jedynie na naszym forum są specjaliści godni zaufania? :)

tak czy siak cytuje ich wypowiedzi

pierwsza z sekcji boksu J&J Sport Center w Krokowie:

widać, że trening nie pierwszy :)

Co mógłbym zasugerować, oczywiście w założeniach boksu klasycznego.

Przy ciosach prostych ładnie pracuje bark przy tylnym, jednak ręka nie zawsze wraca do gardy a powinna tam skąd wyszła - czyli chronić szczękę.

Niestety przedni już zaczyna za nisko i tam wraca.

Co do prostych to przy tylnym można by dostawić nogę w momencie uderzenia, co zwiększy dynamikę i skróci dystans.

Widać to przy prawym sierpie, tylko noga nie powinna "zamiatać" za nogę lewą, tylko przesuwać się w linii prostej do przodu i w momencie uderzenia "tupać" kłąbem pod dużym palcem nogi.

Przy sierpach bardziej bym rozbujał barki (stąd ich siła) i również po każdym ciosie pięść powinna wracać do szczęki i dopiero ponawiać cios pamiętając oczywiście o zasadzie - jedna bije druga kryje. Przy ataku również unoszona jest szczęka, co stanowi zagrożenie.

Powodzenia!

 

druga od Boks Polonia ze Świdnicy:

 

Witam,

Pierwsze co rzuca się w oczy to nisko opuszczasz ręce po akcji.

Po uderzeniu np. lewy, prawy- od razu ręce wracają do gardy.

Kolejną sprawą jest zatrzymywanie worka, unikaj tego. Zatrzymaj worek lewym prostym, aby wyczuć dystans.

Schematycznie powinno wyglądać to tak:

1. Uderzasz akcję

2. ręce wracają do gardy

3. wracasz do pozycji

4. balans tułowia, rozluźnienie

5. bijesz kolejną akcję Pamiętaj, aby wyobrażać sobie, że worek to nasz przeciwnik.

To co mi się podobało:

1. Bijesz ze skrętem- ciosy proste. Gorzej wychodzą sierpy.

2. W drugiej akcji zwód lewą ręką, a potem lewy, prawy sierp. Zwody świetna sprawa

3. No i oczywiście miejscówka w której trenujesz jest kozacka!

Życzę owocnych treningów. Czekam na następny filmik.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało sie mir37, ze to ty wyszedłeś na pajaca i kogos, kto moze kiedys liznął troszeczkę boksu, słowo liznął i troszeczkę jest tu celowo użyte :)

ale bysmy na forum wiedzieli ilu mamy fachowców, to moze od razu zrobimy liste, kto na czym sie zna i do kogo możemy zwrócić sie o pomoc i fachową porade? :)

1. Damian i Mizi - pomoge w diecie i suplementacji, mam 3 gwiazdki (CMAS) w nurkowaniu i ratownika wodnego w stopniu "ratownik starszy" i ukończony kurs nauki plywania, wiec w tym służe pomocą :)

2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś postawimy nawet i pierwszy raz pod workiem to się znajdą pozytywy w końcu wywodzimy się od małpy i skakać każdy coś tam potrafi

dla zdrowia ważne że się ruszasz nie ważne jak

kariery już raczej nie zrobisz ale formę warto trzymać

a jak cie uraziłem słowami że to nie boks to sorry bo widzę że mocno wziąłeś je do siebie

 

a tak na marginesie z diety z przyjemnością bym skorzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień nawyki żywieniowe, więcej warzyw, gotowane mięso, mniej tłuszczu browarów i gorzoły :D Jeśli musisz już coś smażyć to na oliwie z oliwek itp. Kiedyś eksperymentowałem, odstawiłem całkowicie pieczone rzeczy, jadłem tylko gotowane. W ciągu trzech miesięcy spadło mi około 5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawros, ja od Świąt Bożego Narodzenia zrzuciłem już 7kg.

Tak naprawdę jak pisze Iceman należy zmienić nawyki żywieniowe, a spadek wagi przyjdzie sam.

Stosuję banalną zasadę - przerwę 16-to godzinną... Polega ona na tym, że jem w przedziale od 10-18tej. Po 18-tej absolutnie nic. Poza tym odstawiłem na bok pieczywo, zamiast białego ryżu jem brązowy itp...

Oprócz tego rano przed śniadaniem jakiś wysiłek aerobowy,który spali resztki substancji odżywczych we krwi, potem wysiłek tlenowy, który w konsekwencji spala tkankę tłuszczową.

Generalnie zdrowe nawyki żywieniowe, dużo zieleniny, owoców - a efekt w postaci spadku wagi przyjdzie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ćwiczę mało jem efekt zerowy waga  stoi w miejscu

 

browary raz na ruski rok gorzały w ogóle

 

małe śniadanie około 9

coś z owoców koło 12

obiad po 15

cwiczenia koło 18 z 1,5-do 2h  białko po treningu odpoczynek i do łóżka

 

od marca chce wrzucic bieganie ponieważ na boks już chyba od 4 lat nie bardzo znajduje czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.