Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Siłownia--zimną dbamy o siebie.


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

Też chcę wrócić do ćwiczeń i diety IF, ale brakuje motywacji - pepsi, kebaby itp skutecznie mnie hamują...

Dwa lata temu też mi niewiele brakowało do "kaloryfera", może ze dwa kilogramy i trochę ćwiczeń na brzuch. No, ale potem przyszedł taki dzień - aaa tam, dziś już mało czasu, jutro poćwiczę. I tak się przekładało przez cały tydzień, potem drugi, aż w końcu zapomniałem, że ćwiczyłem.

No i waga skoczyła z 82 na 96 w najgorszym momencie. Teraz mam koło 90.

Jedyne co mi zostało, to obwód w bicepsie - okrągłe 40, a startowałem z 37. W pasie było 86, klata 108, teraz w pasie 96, klata 108, ale to już nie same mięśnie...

Najlepiej mieć kogoś do ćwiczenia, bo oboje się jakoś nawzajem motywujemy, ale obecnie nie mam z kim. A pospawane żelastwo stoi na strychu i się kurzy.

Motor też mnie mocno rozleniwił, bo przedtem dużo jeździłem na rowerze. Prawie codziennie 40minut-godzina, żeby te 20-25km zrobić. Dzień czy noc, byle nie lało i nie było za zimno. Latarka na kierownica i do lasa, na paprocany :)

Echhh, trza się wziąć zaś za siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bebok. napisał:

Też chcę wrócić do ćwiczeń i diety IF, ale brakuje motywacji - pepsi, kebaby itp skutecznie mnie hamują...

Co do Pepsi to spróbuj Pepsi Max (jak dla mnie najlepsza z napojów typu cola bez cukru), choć pewnie zaraz ktoś zacznie pie*dolić że aspartam że rak etc ;)
100ml słodzonej koli to 10g cukru = 40kcal, 1l koli to 400kcal a to już sporo, lepiej te 400 kcal spożyć w lepszy sposób :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie pogodzić jazdę motocyklem ze spalaniem kalorii. Łączę dwie pasje - jazda po bezdrożach i bieganie po polach z wykrywaczem. Moim trampkiem wjadę wszędzie tam, gdzie nie da się osobówką - jak znajdę fają miejscówkę, biorę wykrywacz i saperkę i naginam po polach? Kilka setek wykopanych dołków, to niezła gimnastyka. Niech ktoś spróbuje przejść się po świeżo zaoranym polu?

 

Trampek_wykrywka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, motomotomoto napisał:

Sam zastanawiałem się jeszcze nad spróbowaniem sobie kolarstwa górskiego. Ile trzeba byłoby wydać na rower, aby kupic sobie cos konkretnego? 

A to zależy...

Byłem w poniedziałek w Rudzie Śl. w pewnym sklepie rowerowym i wpadły mi w oczy, fajne "górale" , ale , ale, ceny sięgały pod 30 tysiaków.

Więc rozrzut  jest dość duży od 500 do 30.000 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zacząć, to polecam kupić coś za 1500, maks. 2000zł. Jak ci się spodoba i uznasz, że "idziesz w to", to możesz stopniowo wymieniać osprzęt w kole: np amor powietrzny + pompka, hydrauliki z wyższej półki, SPD itd.

Ja tak zrobiłem - kupiłem kellys salamander (z tyłu przerzutka xt, więc została) i zacząłem wymieniać. W ten sposób skonfigurujesz koło pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co pisał przedmówca, też zaczynałem od półki 1500 (na wyprzedaży rocznika), po latach z oryginału została kierownica, mostek, siodełko i korby ;) reszta łącznie z ramą wymieniona na skutek uszkodzeń, zużycia albo po prostu widzimisię ;)  Ale nawet na oryginale już się pojeździ i na pewien czas jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja bym nie szukał cudownego rozwiązania w takich produktach, ale można spróbować zastąpić (częściowo) cukier czymś innym. Sam korzystam z serwisu http://diety.gazeta.pl/ , nie wychodzi to tak bardzo drogo, możesz looknąć. Korzyść taka, że nie kombinuję jak skomponować jadłospis tylko ktoś robi to za mnie a jednocześnie mam duży wybór zamienników jak mi coś nie spasuje. W każdym razie, jak już pisałem, w moim wypadku bez diety nie było szans na większy postęp w odchudzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fishka napisał:

A czy przy uprawianiu dużej ilości sportu przechodziliście także na jakąś dietę? A może po prostu ograniczyliście dane produkty? Nie mam za bardzo pieniążków na profesjonalnego dietetyka i dietę specjalnie dopasowaną do mojego organizmu jednak chciałabym zastąpić kaloryczny cukier na coś lżejszego. Znalazłam różne produkty https://www.bee.pl/9183-zdrowy-cukier co o tym sądzicie? 

Jeśli chcesz zastąpił zwykły biały cukier (lub trzcinowy - jedno g...) to polecam erytrytol (lub erytrol), ma praktycznie zerowy indeks glikemiczny i tak samo prawie 0 kcal. Jest drogi ale nie ma efektów ubocznych jak np. ksylitol (przy częstym stosowaniu ma właściwości przeczyszczające).Jednak samo ograniczenie cukru dużo Ci nie da, ważna jest dieta - jeśli nie masz kasy na dietetyka to na internecie jest wiele portali lub forów na których znajdziesz gotowe poradniki jak wyliczyć sobie zapotrzebowanie kaloryczne a potem jak ułożyć dietę. Z drugiej strony ze swojego doświadczenia powiem Ci, że najważniejsze to po prostu jeść zdrowo (czyli wykluczyć cukier, złe oleje, białe pieczywo itp.), dużo warzyw, mięso z wody, grilla lub z pary, zjadać jak najwięcej kasz i warzyw a najważniejsze to: nie obżerać się. Jak do tego wszystkiego dodasz aktywność fizyczną i będziesz się tego trzymała no to masz sukces gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jak tam u Was dbanie o formę?

Ja muszę się pochwalić, że utrzymuję aktywność na dość dużym poziomie, zmienił mi się metabolizm po ograniczeniu węglowodanów.

Wiąże się to z zauważalnym spadkiem wagi, lepszym samopoczuciem ?

Staram się kilka razy w tygodniu przed praca zaliczyć wcześnie rano siłownię. Człowiek wtedy inaczej funkcjonuje w ciągu dnia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.