Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupno moto ktorego wlascicielem jest bank (leasing)


d1abol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, moze ktos bedzie zorientowany w temacie i bedzie mogl cos poradzic.

Mam okazje kupic moto, jednak sprzedawca ma go wziety w leasingu, do splaty zostalo mu 16 tys. Nie ma dla niego problemu zeby wylozyc kase i splacic reszte kredytu jednak formalnie bank w tym czasie bedzie mial 5 dni na wystawienie potwierdzenia splaty leasingu i 10 na przeslanie oryginalow faktur i przeslanie info o wykresleniu banku z dowodu osobistego. Facet zgodzil sie zebym sprzeta wzial juz, jednak nie wiem jak formalnie zalatwic sprawe, zeby nie zostac na lodzie. Umowa przedsprzedazy wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem jednak przedmiotem sprzedazy musi byc rzecz ktorej sprzedajacy jest wlascicielem.. wiec zasadniczo nie moze wpisac on motocykla poniewaz wlascicielem wciaz jest bank. Chyba ze w momencie gdy splaca kredyt (np zrobilby to przy mnie) to z automatu staje sie wlascicielem motocykla?..
Moze ktos moglby poradzic co w takiej sytuacji zrobic, chcialbym pojutrze zgarnac moto poki jest pogoda bo cholera wie jak bedzie za 2-3 tygodnie, jak bedzie snieg to juz gowno zalatwie z oblatywaniem... Bede wdzieczny za pomoc.
Aha.. przepisanie kredytu na inna osobe (mnie) odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro motocykl jest w leasingu to w dowodzie widnieje jedynie jeden właściciel, tj. bank i on może jedynie władać motocyklem. Wszelkie umowy spisywane z użytkownikiem w którym rozprządza motocyklem nie mają mocy prawnej, bo po prostu nie jest jego właścicielem. Widzę jedno proste rozwiązanie - wystawienie weksla in blanco na określoną sumę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedawałem tak auto handlarzowi,to pojechał ze mną do banku,wpłacił przy mnie pozostałe 10 000,resztę dał mi do łapy,dostał jakiś papier i tyle go widziałem,więc chyba nie jesteś bez wyjścia. Nie podam Ci dokładnych szczegółów,bo dokładnie tak się to odbyło (różnica była taka,że auto było wzięte w kredycie samochodowym,a nie w leasingu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.