Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki zx12r


Tonio007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tak ja w temacie czy ktoś z Was jest może posiadaczem owego motocykla interesuje mnie model 2002r lub 2006r chodzi mi dokładnie o eksplatacje i ogólnie czy jest coś co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie czekam na Wasze odpowiedzi na temat Kawasaki zx12r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiedź zapewne spóźniona, ale wiem, więc się wypowiem ;)

Mam 12stkę od prawie 5ciu lat. Przywiozłem zza granicy lekko uszkodzoną, naprawiłem i śmigałem prawie bezawaryjnie. Jedyna awaria jaką miałem, to wypaliło mi kostkę od regulatora napięcia, i zostałem bez ładowania. W zasadzie awaria z mojej winy, bo nie wpadłem na to, żeby konserwować styki-  ale to akurat może się przydarzyć w każdym motocyklu. W roku 2009 gdy naprawiałem swoją po tym jak ją przywiozłem, można powiedzieć, że części (używane) były słabo dostępne - bez porównania do CBRek itp. Ale to akurat nic dziwnego, ZX12 to nie jest szczególnie popularny motocykl. Jest to i zaleta i wada - wada gdy szukasz części, ale za to masz motocykl unikatowy, i na parkingu nie będzie stało 5 takich samych jak Twój. Odniosę się do opinii jakie krążą o 12stce: zżera tylną oponę - każdy mocny motocykl ją zżera, jak ostro pałujesz. Moja kawa ma Metzelera Sportec II z przebiegiem około 12 tyś - w zasadzie nadaje się do wymiany, ale nie można powiedzieć że jest zajechana do końca. Tyle że ja bardzo ostro nie jeżdżę. Spalanie przy mojej jeździe 8-9l. Jadąc spokojnie w trasie da się zejść poniżej 7. Ponoć pałując ostro można i 12 spalić - mnie się nie zdarzyło ;)

Nie jest to łatwy motocykl - mówię o prowadzeniu - na pewno nie jest tak zwrotny jak sporty, ale w swojej klasie myślę że pod tym względem najlepszy.

Mam nadzieję że pomogłem - jeśli nie autorowi tematu, to może komuś innemu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.