Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Akcja "Motocykle są wszędzie.. Patrz w lusterko"


Sebastian Łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wspomniałem w przywitaniu nagrałem utwór, który łączy się z waszą w/w akcją :)
Przesyłam w takim razie link, miłego słuchania, 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jf2zVC0YA84

 

 

nie chcę, żeby było to źle odebrane, nie jest to forma "promocji" stwierdziłem, że ma to dużo wspólnego i chciałem w jakiś sposób dać coś od siebie, pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie popieram tej akcji.
Ta naklejka to propagowanie debilizmu motocyklowego!
Pewna grupa "motocyklistów" usiłuje przyzwyczaic innych uzytkowników drogi do swoich "wybryków"

Odsyłam do artykułu.
http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-patrz-w-lusterka-to-bzdura,nId,336801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie popieram tej akcji.

Ta naklejka to propagowanie debilizmu motocyklowego!

Pewna grupa "motocyklistów" usiłuje przyzwyczaic innych uzytkowników drogi do swoich "wybryków"

w tej akcji raczej nie chodzi o przyzwyczajanie do wybryków motocyklistów... Tylko o to aby kierowcy przed wykonaniem manewru upewnili się, że taki manewr mogą wykonać.

CZASAMI się tacy zdarzają... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Danvild wygląda na to, że zajechanie drogi to tylko manewr wykonywany na motocykliście...........a prawda jest taka, że kierowcy samochodów i motocykli zajeżdżają sobie droge nagminnie nie patrząc w lusterka boczne, a przydaje się również poprawka z zerknięcie przez ramie aby uniknąć zepchnięcia i kolizji........no ale cóż niektórzy wiedzą lepiej...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie popieram tej akcji.

Ta naklejka to propagowanie debilizmu motocyklowego!

Pewna grupa "motocyklistów" usiłuje przyzwyczaic innych uzytkowników drogi do swoich "wybryków"

Odsyłam do artykułu.

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-patrz-w-lusterka-to-bzdura,nId,336801

Nie zgadzam sie z tym, a artykuł jest tendencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z tym, a artykuł jest tendencyjny.

Autor tego artykułu nie odczytał głębiej tego sensu wlepy, że tu nie chodzi tak naprawdę tylko o prędkość (a na jakiś pseudo naukowych wyliczeniach się skupił), a na myśleniu w czasie jazdy , pamiętaniu że na drodze nie jest się samym i tego z jednym śladem zawsze bardziej boli przy spotkaniu z matką Ziemią. Tak naprawdę na naklejce powinno stać jak wół "Patrz w lustra, bo nie jesteś sam na drodze!". BTW jeszcze powinny być wlepy "Ściągnij kaptur - w aucie naprawdę nie wieje jak u Ciebie na wsi!" , "Cieszę się, że wiesz dokąd jedziesz, ale pokaż to także innym!" i wiele innych na grzeszki kierowców... W artykule rozbawiło mnie powoływanie na "dyplom wyższej uczelni" (chyba już prawie każdy ma odkąd są wieczorowe kierunki bez matmy(!) polegające na pisaniu wypracowań), bo stanął mi przed oczyma "zespół" profesorów badających wypadek typowo  nie motocyklowy...ale nie będę "siał wiatru" ;-P 

Argument o starszej pani, którą zamierza autor potrącić (patrząc w lusterka) na przejściu ostatecznie mnie "przekonał" do prezentowanych wypocin...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe że atrykuł jest tendencyjny, natomiast ostatnio bardzo sie w%#$łem jadac autem,
przed skrzyzowaniem mając właczony kierunkowskaz 2ch debili na motocyklach nagle mnie wymija z lewej..
(na skrzyzowaniu wymijali cąły sznur aut jadac prosto) niechmi ktos powie że mieli prawo.

Także nie zmienie zdania odnosnie tego ze wielu bezmózgów prawdopodobnie wykozystało akcje legitymując sie owymi naklejkami
we wiadomym celu( z kozyścia dla siebie) a akcja mniemam że miała byc w "dobrej wierze"

Uwazam że to głupkowate.. wszyscy wiemy do czego służa lusterka natomiast podejżewam
że promowanie zwiekszonej liczby motocyklistów na drodze powinno odbywac sie w inny sposób.
Poprostu idac ta droga myslową beda naklejki pod tytułem "nie wyjezdzaj na droge - chamstwo jest wszedzie"

Soprano masz racje dlatego twierdze ze akcja jest skierowana tylko i wyłacznie pod tytułem motocyklistów,
podczas gdy opisywany przez Ciebie proceder dotyczy wszystkich uzytkowników dróg bez wyjątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie popieram akcji. Naklejanie naklejek "motocykle sa wszedzie !!!" "spójrz dwa razy !!!" "twoje pierwsze wymuszenie..." i inne tego typu puste frazesy, często z wykrzyknikami przynosża więcej złego niż dobrego dla motocyklistów.

 

Te akcje z tymi durnymi tekstami w swoim odbiorze sprowadzają  kierowców puszek do imbecyli zamkniętych w metalowym blaszaku nie umiejących jeżdzić, nie patrzących w lusterka i tylko czatujących na biednych motocyklistów, którym chca wymusić pierwszeństwo jakby to był ich cel numer jeden każdego dnia. Oczywiście Ci biedni motocykliści próbuja tylko jechac 180km /h pomiędzy samochodami w normalnym ruchu ulicznym i tylko przypomiają się delikatnie zeby ich wszscy wystrzegali w lusterkach... hahahha

 

Jeżdzijmy normalnie to i damy się zauważyć w lusterku, reszte załatwi ostrożność, wyobraźnia i kultura jazdy jednych i drugich a nie zadne oczoje..e naklejki na zderzakach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie wszyscy, a próba dotarcia do nich za cene paru groszy jest bezcenna. zresztą trafia o tylko do tych, którzy czytają (o zrozumieniu nie wspomnę)

 

ale co mają czytać? oczje..ne naklejki z wykrzyknikami informujace kierowców puszek że są gamoniami i powinni zacząć patrzeć w lusterka non stop wypatrując dzidujących pomiędzy autami  motocyklistów?

Do kogo to ma dotrzeć skoro nie ma w tym ŻADNEGO pozytywnego przekazu?

 

jedyny plus jaki dają naklejki jest taki, zę samochód z naklejką prędzej nam ustąpi miejsca w korku bo za kierownica jedzie motocyklista... i tyle

 

http://beatasadowska.com/wp-content/uploads/2013/05/W-skorze-czy-w-welurze24.05life.png

 

Da się zrobić fajną kampanię (niezłą zrobił tez Orlen - "niech żyją motocykliści...") ale to trzeba mieć głowę, pomysł i wyobraźnie a nie trociny w głowie żeby wymyślic te naklejki "patrz w lusterka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić fajną kampanię (niezłą zrobił tez Orlen - "niech żyją motocykliści...") ale to trzeba mieć głowę, pomysł i wyobraźnie a nie trociny w głowie żeby wymyślic te naklejki "patrz w lusterka"...

 

...może ktoś te naklejki wymyślił po przeczytaniu rad dla kierowców na stronie akcji Orleniu http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/index.php?section=niech-zyja-motocyklisci:

 

"Pamiętaj, że motocyklista jest mniej widoczny na drodze. Rozglądaj się uważnie na drodze, patrz w boczne i wsteczne lusterka. Gdy zmieniasz pas ruchu albo skręcasz na skrzyżowaniu, upewnij się, że nie zajedziesz motocykliście drogi." ?

 

Tak czy owak  - myśleć trzeba jak się jeździ, a innych użytkowników drogi szanować...

 

Dembis linka do fajnego artykułu zapodał  - nie czytałem wcześniej i przyznam  rozkmina była  o religiach, braterstwie... o LWG nawet ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Generalnie to brakuje świadomości, wiedzy na temat tego co się widzi.  Np.  bardzo często czyta się że motocykliści to tak napier..... że szok.  Nie było go a jest. I to powtarzają wszędzie, piszą wszędzie i nawet gliny domyślnie będą iść w zaparte.

Prawda jest taka że patrzenie jest odruchem nabytym.  I samo nalepianie naklejek wiele nie da.  Aczkolwiek niektórym uświadamia że takie coś w samochodzie jest.

 

O co mi chodzi?

Np.  jakiś kierownik blaszaka patrzy w lusterko i widzi światła.  Ale światła motocykla, które obecnie najczęściej składają się z pary reflektorów.

I co mu ten odruch patrzenia mówi?   

aaaaa, noooo, widzę.  jedzie sobie samochód ale jeszcze daleko jest.  

   Uznaje że daleko właśnie przez bliskość lamp.  No i jak potem w razie draki tłumaczyć obecność motocykla którego nie było?

Oczywiście zapierdalał jak wariat.

Jeżeli motocykl posiada dodatkowe gabaryty na lusterkach to jego --widzialność-- i ocena prędkości dla przeciętnego szofera w blaszaku jest zdecydowanie lepsza.  Jest to po prostu coś innego niż wyrobiony odruch w jego patrzeniu, coś co wymaga analizy nawet w tępej z natury pale.

  Poza tym na niekorzyść motocyklisty prawdopodobnie działa obowiązek jazdy z zapalonymi światłami.  Co niektóre badania twierdzą wręcz że jest to dodatkowe zagrożenie.  I jast kilka krajów które z uporem maniaka nie wprowadzają obowiązku jazdy na światłach za dnia.

Głupki można powiedzieć.

Ciekawe tylko dlaczego u nich wypadków jest najmniej?

Gdzieś oglądałem filmik traktujący o tym.

  Ciężarówka jadąca z jakąś określoną prędkością i ocena tejże prędkości na oko z chodnika.   Potem motocykl jadący z ta samą prędkością.

Okazuje się że na oko to motocykl jechał zdecydowanie szybciej.  Najszybszym zaś obiektem była mucha, lecaca 10 na godzinę ale wszystkim wydawało się że zapierdalaaaaa że szok.

Po prostu im coś mniejsze tym wydaje się szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cyt] ...Prawda jest taka że patrzenie jest odruchem nabytym.  I samo nalepianie naklejek wiele nie da....

[cyt] ... Poza tym na niekorzyść motocyklisty prawdopodobnie działa obowiązek jazdy z zapalonymi światłami.  Co niektóre badania twierdzą wręcz że jest to dodatkowe zagrożenie.  I jast kilka krajów które z uporem maniaka nie wprowadzają obowiązku jazdy na światłach za dnia....

 

 

Podpisuję się pod tymi zdaniami obiema ręcami... Moim zdaniem o wiele więcej w naszych warunkach klimatycznych dało by wprowadzenie jako obowiązku jazdy na światłach tylko dla motocykli lub jednośladów które wyróżniały by się w gąszczu samochodów i które z racji mniejszych gabarytów są trudniej dostrzegalne na drodze.

Jako czynnik zwiększający ilość wypadków poprzez ,,niezauważenie'' motocykla chciałbym dodać fakt budowy ustylizowanych na motocykle skuterów. Puszkarz widząc w oddali lub w lusterkach światła jednośladu nie jest z w stanie ocenić czy widzi skuter czy szybko poruszający się motocykl,. Jeśli ponownie nie spojrzy tylko założy że jedzie  skuter i wykona manewr np lewoskrętu to mamy wypadek.... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.