Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem- amortyzator tylni Kawasaki Er 5


Bella13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio pojawił się u mnie problem z tylnym amortyzatorem. Prawy widać, że w miarę funkcjonuje, natomiast problem jest z lewym, który całkowicie się zablokował i zauważalne jest skrzywienie mniej więcej w połowie sprężyny.

Czy jest w takim razie w ogóle sens rozkręcania go, czy powinnam już rozglądać się za innym? A jeśli tak to jak wybrać w dobrym stanie "używany"?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rozebrać zawsze warto chociażby z ciekawości co mu się stało. Można wiele gdybać: mogły się zablokować zaworki w tłoku co mogło z kolei spowodować zgięcie żerdzi tłoka, mógł się odkręcić jakiś wewnętrzny element który nie pozwolił tłokowi na ruch do samego dołu cylindra amortyzatora...itd. Tego się dowiesz demontując najpierw sprężynę i przesuwając szybko sworzeń w dół do oporu i w górę (powinien być znacznie większy opór przy wysuwaniu), jeśli jest inaczej bolec się nie przesuwa  do końca, niema oporu przy wysuwaniu czy też nie da się go w ogóle ruszyć musisz ustrojstwo rozebrać całkowicie i znaleźć przyczynę. Co do samego prostowania tłoczyska to wydaje mi się że da radę zrobić, niemniej nie chcę Cię wprowadzić w błąd (jeśli mi się źle wydaje ;) ), zapytaj lepiej forumowego fachowca Danvield'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

w ogóle zastanawiam się teraz czy w takim razie póki co nie zostawić tego i nie poczekać do wiosny, wymienić przy pierwszym serwisie. Na razie i tak już za bardzo nie jeżdżę, więc mogłabym ewentualnie szukać czegoś przez zimę.

DANVIELD- te dwa amortyzatory na allegro w sumie za 150zł to nie jest jakaś podejrzanie niska cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż również jestem posiadaczem tej wspaniałej maszyny jaką jest er5  :ph34r: powiem tylko, że w zależności od rocznika amory różnią się długością, więc co do tej aukcji dowiedz się z jakiego rocznika pochodzą. Tzw. wersja poliftowa 2002+ ma dłuższe amory niż wcześniejsze wersje, jest to różnica kilku cm. Co do ceny to nowe podobno kosztują coś około 2 tyś. za szt. Polecam więc używki lub zamienniki, które idzie kupić za jakieś nie całe 500 stówek, ale nie wiem jak się takie sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.