Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

21.10.2013 Bielsko - Biała


Witu

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda gościa i współczucie dla jego bliskich. Musiał jakiś tragiczny zbieg okoliczności się zdarzyć. Facet można podejrzewać po wieku, że doświadczenie pewne miał, moto klasyk... trochę zastanawiają te ślady opon w winklu na poboczu, co nie prowadzą bezpośrednio na te bandy. Cholera wie, czy powstały wcześniej czy ktoś go na te barierki pogonił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze poznaję miejsce zdarzenia po zdjęciu, to to jest zakręt, który ogólnie nadaje się jako temat jakiegoś kabaretu. Jedzie się ekspresówką, nagle jest znak "koniec drogi ekspresowej", ograniczenie do 80 a później chyba 60 i jeb - zakręt o 90*. Zaraz za zakrętem, znów znak drogi ekspresowej... Jak ktoś leci bardzo szybko, nie zna drogi i przegapi znaki ostrzegawcze, to się może mocno zdziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam trochę ten zakręt…

Musiałby tam walić niesamowicie ostro żeby na początku zakrętu tak się rozwalić – to bardzo mało prawdopodobne. Raczej wygląda na to, że był w lekkim złożeniu i ktoś mu zajechał drogę, gość zjechał za białą linię złapał piasek i …

Może z czasem się to wyjaśni, jednak nie zależnie od wszystkiego - szkoda, naprawdę Wielka szkoda. Szczere kondolencje dla rodziny…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] kurcze na klasyku ?

Winkiel w stronę Bielska, aż taki tragiczny nie jest, ale widać sporo piachu na poboczu, może nawet już na jezdni było. Natomiast w stronę Żywca jest niezła jazda trzeba się na prawdę poskładać, no i można mieć zonka leci się leci, a tu taki winkiel i trzeba go brać przy tej prędkości :D:D:D  fajna sprawa.

 

Wydaje mi się, że ktoś kolesiowi zajechał, bo nie sądzę żeby klasykiem tak pocisnął. Zajechał, albo zepchnął, mogło wynieść puche z zakrętu na sąsiedni pas, a motocyklista uciekał żeby nie zderzyć się. Niestety moto się poskłada i pojedzie, a puszkę siła odśrodkowa wywala na zewnątrz.

 

Szkoda chopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki winkiel, bardzo dobry asfalt w tym miejscu. W dziwnym miejscu ten wypadek, wygląda jakby ktoś mu pomógł. Ten zakręt lepiej brać lewym, bo jak jakiś przestraszony kierowca na ciebie wpadnie jadać prawym to już nie ma ratunku. Szkoda człowieka.

 

Końcówka sezonu jakiej można się spodziewać, że w niedzielę nie było tragedii to się dzwię, bo warunki doskonale, masa motocykli i co jeden ot szybszy. Zreszta dzisiaj mijał mnie jakiś idiota na jakimś złomie, SK 178E, pozdrawiam z tego miejsca. Jak to kolego czytasz to proponuje trochę przystopować z manetką w terenie zabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te kaski szczękowe...właśnie dla tego nigdy sobie takiego nie kupię! Po prostu nikt mnie nie przekona, że to bydle nie odpadnie przy upadku ;/ 
Na zdjęciach ten zakręt znowu nie wygląda tak tragicznie, a maszyna klasyk, nie wiem jak one się zachowują w zakrętach, ale na sporcie do zrobienia nawet przy duuuuzym przekroczeniu.

Nie ma co, sezon konczyc - mój już na stojaczku grzecznie :)

A wiadomo coś o kierowcy? Ile lat jeździł itd. Nie żebym osądzał, ale mam znajomego który teraz kupił pierwsze moto - ok 40 lat, doświadczenia zero, pierwszy sprzęt i żadnego zakrętu nie potrafi zrobić.
Może tutaj była wina, po prostu brak umiejętności / doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl to tryumph bonewille prowadzi się jak rower, kask bell szczękowy, więc całkiem dobra marka, a z tego co wiem to z kasków szczękowych gdy są zamknięte nie tak łatwo wyrwać szczękę, więc musiał byś otwarty (a to jest niedozwolone w tych kaskach). Wydaje mi się, że w tym przypadku mogło dojść raczej do paniki (chłop się przestraszył) i udeżył głową o bariery - a tego niestety żadne ludzkie ciało nie wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna końcówka sezonu... [*]

 

Na zdjęciu widać że motocyklista uderzył w barierkę gdzieś na początku zakrętu, moze piach? moze cos mu zajechało drogę? 

 

 

zakręt jest dobrze oznakowany, to jest przyszły węzeł Suchy Potok, ten zakręt jest łącznicą tylko. po wybudowaniu trasy S1 Myslowice-BB węzeł bedzie kompletny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bell to jeden z  najlepszych i najbezpieczniejszych kasków - to już czyste gdybanie ale szczerze wątpię by jechał w otwartym - w tym typie kasku nie da się jechać nawet umiarkowanie szybko (100) z otwartą szczęką i to jeszcze motocyklem bez owiewki - wydaje mi się że nie wyrobił i zaskoczył go ten monstrualny łuk (to miejsce jest zgubne i dla samochodów !!!) położył się i mógł zwyczajnie zahaczyć szczęką kasku o barierę - wtedy przy nawet umiarkowanej prędkości złamał kręgosłup szyjny jak ołówek a szczęka mogła odpaść, jeśli by zahaczył integralem moze nie odpadłaby szczęka a cała głowa tak czy innaczej wydaje mi sie ze kask nie miał tutaj większego  znaczenia. Szkoda chłopa widać ze wiedział czego chciał bo jeździł naprawdę pięknym motocyklem !

 

Inna sprawa, ze mogli rozciąć szczęke przy zdejmowaniu kasku. Mało kto udzielając pomocy wie jak otworzyć  szczękowy kask

 

kolejna ofiara tych bezmyślnie zaprojektowanych barier. Przecież wymiana tych  barier na bezpieczne dla motocyklistów na  takich newralgicznych łukach nie jest jakimś wielkim kosztem dla drogowców.

 

 

swoja drogą nieźle chłopaki zabezpieczyli motocykl ze leżał tam cały czas z włączonymi światłami razem z zapłonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.