Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

naciąg łańcucha jak na egzaminie


yamaha-sija

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, proszę o pomoc w sobote zdaję egzamin na kat. A i mam pytanie niestety wyleciało mi z głowy ile cm ma mieć naciąg łańcucha ? czy jak powiem ze ma mieć do 2 cm w suzuki gladiusie to będzie dobrze, czy może mam powiedzieć do 2,5 cm tak ogólnie ? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytają, ale musisz pamiętać żeby powiedzieć, najlepiej jak powiesz coś w stylu 'sprawdza się pomiędzy jedną a drugą zębatką, dopuszczalne jest 2cm luzu' jeszcze mi coś wspominał żeby pamiętać o sprawdzeniu czy nie jest zardzewiały :D ale to już później mówiłam pół żartem, pół serio bo egzaminator trafił mi się super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ciekawe. Osoba, która kończy kurs na prawo jazdy nie posiada tak podstawowej wiedzy.

Po pierwsze luz dla Gladiusa to 20 - 30mm, a nie 1,5cm. Oczywiście można powiedzieć na egzaminie, że "tak jak mówi instrukcja pojazdu".

Po drugie jest to wina instruktorów. Bliska mi osoba robiła w tym roku kurs dla kandydatów na instruktorów, zajęcia były prowadzone przez pana, który nigdy nie posiadał prywatnie motocykla. Kupił pierwszy swój motocykl w tym roku.

Na wykładzie raz wspomniał, że do sprawdzenia poziomu oleju w motocyklu z "bagnetem" należy go dla prawidłowego pomiaru WKRĘCIĆ. Technikę i taktykę jazdy pomijam, bo jej oczywiście nie było wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuje się gdyż na stronę 

jest max 2 cm a w szkole jazdy, w której się uczyłam mieli stary motocykl, na którym nie miałam obsługi motoru tylko zostałam przekierowana właśnie na tą stronę, nie chciałabym z tak błahego powodu oblać, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę jeszcze jedno, mnie instruktor nie powiedział że do sprawdzenia naciągu odgina się się go góra-dół, pokazywał że tylko w górę, co jest błędem.

 

Na wykładzie raz wspomniał, że do sprawdzenia poziomu oleju w motocyklu z "bagnetem" należy go dla prawidłowego pomiaru WKRĘCIĆ.

Takiego instruktora tez już spotkałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma co uzywac takiego slownictwa. Im prosciej tym lepiej. Dotknij na dole lancucha poruszaj i powiec ze "naciag sprawdza sie tutaj" mozesz dodac jaki powinien byc chociaz to wszystko zalezy od mptocykla. Wydaje mi sie ze w gladiusie to jest miedzy 20 a 40 mm ale glowy za to nie dam. Na pewno na wahaczu jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 20mm jest za bardzo naciagniety,a powyzej 35mm jest za luzny   :)

Tak w  skrocie ;)

Krecac tylne koło, musisz  znalezc miejsce, gdzie łancuch jest najbardziej naciagniety i zmierzyc pionowym ruchem w centrum luz (Foto)  między zębatkami,
W razie potrzeby poluzowac tylna os i wyregulowac (ustawic) na napinaczach luz lancucha .  
 
 

 

Zeichnung_Zettenzug_ausgefedert_%24%257B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie walczy, koleżanka przegrała w pierwszym starciu na teorii jednego punktu brakło i totalna klapa w poniedziałek idę się zapisać na samą teorie bo praktyka przechodzi na kolejny sezon.
Przykre ze ludzie którzy się naprawde uczyli przygotowywali z różnych źródeł i testów i mają prawko a do tego jezdzą zawodowa na codzień oblewają bo jedne z drugim debil powymyślali sobie jakąś głupią punktację i kręcą mamonkę, nawet nie wiadomo gdzie człowiek zrobił błąd bo zawsze mozna się bardziej przygotować ale trzeba wiedziec z czego bez sensu powtarzać cały materiał od nowa. PORAŻKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdawałem na A więcej niż jeden raz (takie teraz czasy) i za jednym podejściem zapomniałem o łańcuchu i egzaminator sam mi przypomniał. Miałem do czynienia z dwoma egzaminatorami i widać było, że obaj wychodzą z założenia, że na pierdołach oblewać nie będą, bo i tak większość wykłada się na ósemce i slalomie wolnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw muszę teorie zdać, więc termin w listopadzie nie wchodzi w grę, chyba dam sobie na wstrzymanie i najpierw w sezonie zimowym zdam te zafajdą teorię a w przyszłym sezonie skupie się na praktyce. nic innego mi nie pozostaje musze dac sobie na wstrzymanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.