Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek śmiertelny


OGÓR

Rekomendowane odpowiedzi

Plac przy makro robi robotę. Duży równiutki.

Radek CB1 przebąkiwał coś o Gymkhanie, żeby zorganizować, ale zalatany chłop. Mógłbym nad tym pomyśleć, ale to nie może jedna osoba organizować, nie da rady.

Matthaios wpadł, co mnie bardzo zdziwiło. Jak by nie patrzeć zdrowa rywalizacja jest zawsze dobra i nikt nikogo nie bije i nie jest to też szczeniackie, dopóki jest na poziomie.

 

Wracając do tematu współwiny. Jest instytucja współwinnego, czy też winy obustronnej.

Przykład z życia, sprawa załatwiona na miejscu przez policję: dwa samochody ciężarowe wymiajają się na drodze, ocierają się. Jeden pan krzyczy, że on wzywa policję itp. itd. Policja przyjeżdża, dzieli mandatem dla każdego i do domu.

 

Przykład z programu Uwaga Pirat. Dwa pojazdy cofają, trzaskają się dupami. Współwina.

 

Dwa pojazdy z naprzeciwka skręcają w lewo na skrzyżowaniu. Kierowcy nie do końca rozgarnięci, nie stosują przejazdu bezkolizyjnego, zderzają się. Oboje winni. Oboje naprawiają z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy sie kto jedzie , a nie motocykl ostatnio miałem poważny zakład na torze slovakiaring normalnie jeżdzę s1000rr a tutaj wsiadłem na starego SRADA-750 o mocy jakieś 120 koni i czas miałem tylko sekundę gorszy od s1000rr , wiec moc to nie wszystko :P No może tylko na autostradzie była by ogromna różnica , ale na zakrętach sprzęt sie nie liczy :)

 

Masz w zupełności rację. Dla przeciętnego motocyklisty litry są mniej poręczne w zakrętach ze względu na masę niż np 600. Trzeba być nie lada ogarniętym by na litrze tak samo śmigać po winklach jak na sześćsetce. Przewaga mocy daje się głównie odczuć na prostych.Po przesiadce z lira na mniejsze moto zawsze mam wrażenie że jadę przez zakręt na rowerze ... :lol::ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.