Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyścigi Żory


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

Vatzek gdybyś miał pasję a nie był uzyszkodnikiem to byś zrozumiał. Bo czy ktoś z nas chce zabić, albo zginąć? Nie, ale pasja nie pozwala mu przesiąść się na 4kola bo statystycznie bezpieczniejsze. Nie każdy kto ma auto ma pasje samochodowa, nie każdy kto ma motor jest pasjonatą, takich jest nawet więcej niż pasjonatów. Co nie znaczy, ze ich osady i ich prawda jest prawdziwa bo nigdy nie zrozumieją co to mieć pasję tak jak Ty i Tobie podobni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy preferuje coś innego- jeden jazdę po torze, drugi winkle na obwodnicy a jeszcze inny wyścigi w kilka motocykli po głównych drogach w czasie szczytu lub jazdę na kole między samochodami. Każdy sposób jazdy jest doskonały jeśli daje dopływ adrenaliny i przyjemność. Nie wolno jednak zapominać o tym że jest to zabawa na krawędzi i o ile pociągnie za sobą tylko śmierć motonity to wszystko jest O.K.- Będzie pogrzeb z udziałem kolegów i znicz na wszystkich świętych. Niestety zabić się wcale nie jest tak łatwo...Bywa że człowiek staje się roślinką i obarcza kłopotami najbliższych a młode pielęgniarki myjąc go śmieją się przy nim że ma małego fiutka...Może być jeszcze gorzej- można kogoś zabić lub okaleczyć i samemu żyć dalej ze świadomością tego co się zrobiło drugiemu człowiekowi a czasem również będąc do tego kaleką...Myślę że ta ostatnia ewentualność jest najgorsza...Czy warto zatem ryzykować? Myślę że tak! Niestety życie nie ma nam zbyt wiele do zaoferowania a na myśliwiec nie każdego stać. Pozostaje więc szybki motocykl i jazda na krawędzi. Jedyne co możemy zrobić to szkolić się w tej jeździe jak najlepiej aby ryzyko związane z nią było jak najmniejsze oraz uczyć się wyobraźni abyśmy wiedzieli gdzie biegnie granica między ryzykiem a samobójstwem. Wielu z nas odchodzi gdyż ta granica na pewnym etapie coraz bardziej się rozmywa, niestety adrenalina jest jak narkotyk i organizm potrzebuje jej coraz więcej i więcej a potem może być tylko koniec...Jeśli wychwycimy ten moment, jeśli coraz częściej przekraczamy tę granicę to najlepiej sprzedać motocykl i nie jeździć przez kilka lat. Jest to zawsze bardzo trudny moment, ale taka decyzja pozwala nam żyć dalej i chroni innych przed nami. Nie ma tu znaczenia czy jeździmy po obwodnicach czy ruchliwych drogach. Wszystkim jeżdżącym na krawędzi życzę dużo wyobraźni i szczęścia zwłaszcza przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych. Pamiętajmy- życie innych na drodze przede wszystkim... :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/hard-and-fast-byla-zapowiedz-jest-film-rybnik-na-maxa-daje-rade/

 

Proszę proszę, Chyba widzę w tle tego filmiku wspomnianą drogę...... Ciekawe co nasi świątobliwi forumowicze teraz powiedzą, czy ukrzyżują Tych szaleńców dawców, jeżdżących na jednym kole. Może sami są nimi co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tych barierkach bo winkle fajne, nawierzchnia też niezła i pozwala na kolanko.

Ja jak tam śmigam to mam jakąś blokadę psyciczną właśnie przez te barierki. Nie wiem po kiego je tam dali skoro za winklem jest w miarę gładkie pole.

Może miłośnicy tych winkli się skrzykniemy i wyskrobiemy jakąś petycje do miasta o dołożenie jeszcze jednej poziomej listwy, tak żeby te pionowe słupki zakryć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienormalni są ci, którzy jadą tam 200 km/h i chcą zlikwidować barierki, bo powodują u nich blokadę psychiczną

 

Kolego czy zdajesz sobie sprawę jak daleko sunie moto po asfalcie w trakcie szlifu przy nawet niewielkiej szybkości? Nie trzeba lecieć na kolanie przez winkiel z szybkością 200/godz aby na boku przejechać w poprzek drogi i znaleźć się na barierkach które mogą spowodować poważne urazy lub śmierć... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to powyższe do mnie było, to dalszą wymianę poglądów uważam za bezprzedmiotową.

 

Niemniej skończonym idiotyzmem dla mnie jest zasuwanie po drodze publicznej z nadmierną prędkością i nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Ja wiem, że się można wyłożyć nawet przy 50km/h ale prawdopodobieństwo przetrwania jest większe niż przy 150km/h. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert_Bert- samochody również zasuwają po drogach z nadmierną szybkością i dla tego w imię bezpieczeństwa puszkarzy i innych użytkowników dróg za wyjątkiem motocyklistów buduje się różne zabezpieczenia, np barierki. Dlaczego więc te barierki nie mogą chronić również nas tylko nam zagrażają? Wystarczy przecież niewielki nakład finansowy aby dołożyć jedną blachę więcej a w tedy i my będziemy bezpieczniejsi...Nikt przecież nie wymaga od razu aby budować pasy pokryte grząskim piaskiem zamiast poboczy na winklach... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to powyższe do mnie było, to dalszą wymianę poglądów uważam za bezprzedmiotową.

 

Niemniej skończonym idiotyzmem dla mnie jest zasuwanie po drodze publicznej z nadmierną prędkością i nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Ja wiem, że się można wyłożyć nawet przy 50km/h ale prawdopodobieństwo przetrwania jest większe niż przy 150km/h. Amen.

kolego nie każden lubi jezdzić kiblem albo ponad 300 kilowym cruizerem z flagami,lisimi kitkami,farfoclami,torbami,diodami led na silniku i robic opony na kwadratowo, meczyć ludzi pustymi wydechami.

Wez pod uwage ze gość swojego sciga albo nakeda zatrzyma ze 100 wczesniej niz Ty swoją Shadow z 50.Wiem bo mialem jakis czas temu cruizera, i moim zdaniem sa to motocykle bardzo niebezpieczne nadajace sie tylko na autostrade albo powolną jazde. Jak jesteś takim fanem rozsądku i bezpieczenstwa kup strzet ktory potrafi sie zatrzymać dosyc szybko i nadaje sie do manewrowajnie kiedy ktos zajedzie Ci droge, czyli jakiegos np nakeda ok 200 kilo wagi.

 

A tak to tylko zawracasz gitare, sam jezdzisz starą Shadow ktora ma manewrownośc lotniskowca, i marudzisz ze inni jezdza szybciej.Jezdza szybciej bo lubią, vbo to jest fajne i sprawia frajde.Tak było jest i bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu obwodnicy żor, to nie radzę wogóle tamtędy jechać bo zabierają dowody wszystkim!!! Opona, tablica, wydech wszystko. Ogólnie na polecenie "z góry" mają łapać wszystkich. Afera straszna po filmiku Hard and Fast. Jaśnie wielmożny Pan Radny jako przedstawiciel ludu uciśnionego przez bandytów na motocyklach jest w stanie w ciągu godziny zadzwonić 6 razy na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.