Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wyścigi Żory


Marek-J-bie

Rekomendowane odpowiedzi

 

Kim są szaleńcy na motocyklach?

- Są to mężczyźni w wieku 25-35 lat, mieszkańcy Żor. Jeżdżą motocyklami „350” yamahami. Czują się bezkarni.

Robią tzw. ustawki, a potem jeżdżą jak ogłupiali na ul. Lotniskowej, gdzie w zeszłym roku jedna osoba zginęła w wypadku drogowym, a kilka miesięcy temu ranny został kierowca motocykla. Te nielegalne wyścigi samochodowe to plaga dzielnicy. Pisk opon i hałas słyszą też ludzie, przebywający w pobliskiej restauracji Wenecja – mówi radny Sobik.

 

To jeżdżący samobójcy?

M- Nie rozumiem pasji tych ludzi. Gdyby to była grupka nastolatków, to ich brawurę zrzuciłbym na wiek i młodzieńczy bunt. Ale na maszynach szaleją dorośli mężczyźni. Tutaj tylko o głupocie może być mowa. Jeśli ci panowie chcą poczuć adrenalinę, powinni w inny sposób szukać rozrywki. To jeżdżący samobójcy. Oni nie myślą, że mogą zabić niewinnego człowieka. Czy musi dojść do tragedii, żeby coś się zmieniło i zapanował tu porządek? - zastanawia się pan Jan, mieszkaniec ul. Rybnickiej.

Jak się okazuje szaleńcy na motocyklach pojawiają się też w inne dni. - Miesiąc temu wracałam z pracy z Rybnika. Był wtorek, godzina 17.30. Nagle na ul. Rybnickiej, przed wiaduktem, wyłoniło mi się dwóch motocyklistów. Jeden wariat jechał na jednym kole, chyba z 50 metrów. Od razu przekleństwo cisnęło się na usta. Z pewnością inni kierowcy pukali się w czoło. Głupota nie zna granic – dodaje pani Katarzyna, mieszkanka osiedla 700-lecia. - Szkoda, że przez tych oszołomów, tracą normalni motocykliści, którzy potrafią bezpiecznie jeździć motocyklami – dodaje Roman Pawlik, mieszkaniec osiedla Korfantego.

 

głupi motocykliści na 350 terroryzują miasta i wsie :D Samobójcy ścigają się motocyklami w wyścigach samochodowych :P faktycznie oszołomy.

 

 

Trzeba ukrócić ten proceder

Problem zasygnalizował na ostatniej sesji Rady Miasta Józef Sobik, radny z Rownia. Mieszkańcy Rownia, głównie tzw. „Kolonii pod lasem”, dali znać radnemu o szaleńcach na motocyklach. - Grupka motocyklistów spotyka się zazwyczaj w weekendy - są to godziny 13, 14 lub późniejsze. Lokują się często w rejonie Ronda Rybnickiego, na granicy z Żor i Rybnika, przy ślepej uliczce, gdzie mamy tablicę ledową. Potem motocykliści z piskiem opon ruszają w kierunku ul. Lotniskowej i osiągają zawrotne prędkości. To trwa kilkanaście minut i potem znikają. Są nieuchwytni, ale stwarzają olbrzymie zagrożenie dla kierowców samochodów osobowych i pieszych. Wystarczy chwila nieuwagi i tragedia gotowa – mówi radny Józef Sobik.

 

kurde terroryści o 13 lub 14 się spotykają masakra, zakłócają sjestę poobiednią. Proponuję postawić tam bractwo różańcowe z ich pasterzem, niech odmawiają Anioł Pański. Może odstraszą te piekielne 350-tki i ich kierowników. Jak to nie pomoże to proponuje misje w stylu Kamikaze z wchodzeniem na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd. Podobno śmierć męczeńska od razu otwiera bramy raju i daje 40 dziewic, a nie to islam, nie wiem co daje ale na pewno otwiera. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drwij Synu, nie drwijjj.

dzika horda zwyrodnialcow na potworach "350" terroryzuje okolice a Ty ironizujesz.

Ja nie dziwie sie przerazonym spokojnym mieszkancom.

W Mikolowie mam to samo.

Ok. godz 21-22 nadchodzi.Zawsze to samo.Zaczyna sie od złowrogiej ciszy zwiastujacej zblizajacą sie burze.Psy przestaja szczekać,ptaki spiewać, nawet przestraszony ksiezyc chowa sie za chmurami.Mieszczanie zamykaja okna,gasza swiatła.Wszyscy udaja ze ich nie ma.W miescie przerażenie, babcie pod stołami trzesa sie ze strachu.No i sie zaczyna.Gdzies z tej ciszy wyłania sie narastajacy ryk silnika.Potem nastepny, i nastepny...., Psychopaci na CBR i innym kurestwie szaleją po ulicach goniąc na pasach uciekajace spod koł małe dziewczynki.Scigaja sie po Pszczyńskiej,Krakowskiej,Beskidzkiej.Rozbite motocykle i sterty zwłok walaja sie po ulicach i przydroznych rowach.I tak każdej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drwij Synu, nie drwijjj.

dzika horda zwyrodnialcow na potworach "350" terroryzuje okolice a Ty ironizujesz.

Ja nie dziwie sie przerazonym spokojnym mieszkancom.

W Mikolowie mam to samo.

Ok. godz 21-22 nadchodzi.Zawsze to samo.Zaczyna sie od złowrogiej ciszy zwiastujacej zblizajacą sie burze.Psy przestaja szczekać,ptaki spiewać, nawet przestraszony ksiezyc chowa sie za chmurami.Mieszczanie zamykaja okna,gasza swiatła.Wszyscy udaja ze ich nie ma.W miescie przerażenie, babcie pod stołami trzesa sie ze strachu.No i sie zaczyna.Gdzies z tej ciszy wyłania sie narastajacy ryk silnika.Potem nastepny, i nastepny...., Psychopaci na CBR i innym kurestwie szaleją po ulicach goniąc na pasach uciekajace spod koł małe dziewczynki.Scigaja sie po Pszczyńskiej,Krakowskiej,Beskidzkiej.Rozbite motocykle i sterty zwłok walaja sie po ulicach i przydroznych rowach.I tak każdej nocy.

To dziwie się, że w Mikołowie są jeszcze jacyś motocykliści. Zgodnie z tym co piszesz, że co noc, to powinni już dawno wyginąć. Chyba że w Mikołowie taki szaleńczy przyrost naturalny, wręcz produkcja taśmowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże to proponuje misje w stylu Kamikaze z wchodzeniem na przejście dla pieszych przed nadjeżdżający pojazd. Podobno śmierć męczeńska od razu otwiera bramy raju i daje 40 dziewic, a nie to islam, nie wiem co daje ale na pewno otwiera. :P

Nie raz jakiś okoliczny popapraniec celowo stawiał tam butelki z wodą bo mu motocykliści przeszkadzają.

Kurde, fajny odcinek inkielków, najbliższe zabudowania jakieś 100 i więcej metrów od drogi. Zero drzew, jedynie barierki na winklach i zawsze się znajdzie jakiś ciul któremu to przeszkadza.

Ale jak latają samoloty z Gotartowic, które do cichych nie należą to jakoś im mnie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz jakiś okoliczny popapraniec celowo stawiał tam butelki z wodą bo mu motocykliści przeszkadzają.

Kurde, fajny odcinek inkielków, najbliższe zabudowania jakieś 100 i więcej metrów od drogi. Zero drzew, jedynie barierki na winklach i zawsze się znajdzie jakiś ciul któremu to przeszkadza.

Ale jak latają samoloty z Gotartowic, które do cichych nie należą to jakoś im mnie przeszkadza.

Też lubię te zakręty, ale nie możesz szkalować ludzi, że im to przeszkadza. Rozwalili gościowi Fiacika i wszystko jest w porządku?

Weź sobie wyobraź. Jedzie Twoja żona małym i słabym VW, grzeje w nią CBR. Twoja żona i dziecko giną. Dalej wszystko jest ok?

http://youtu.be/MqlrpgFJKZs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię te zakręty, ale nie możesz szkalować ludzi, że im to przeszkadza. Rozwalili gościowi Fiacika i wszystko jest w porządku?

Weź sobie wyobraź. Jedzie Twoja żona małym i słabym VW, grzeje w nią CBR. Twoja żona i dziecko giną. Dalej wszystko jest ok?

Ja ludzi nie szkaluję, ale takie czasy, że dzisiaj wszystko ludziom przeszkadza.

Zgadzam się z Tobą, jak jest ruch to chłopaki powinni odpóścić, w weekendy ta droga nie jest nadmiernie często uczęszczana i śmało można śmigać. Ja się tylko tych barierek boję bo winkle są dość szybkie.

A gościu jechał w tą samą stronę co Ty na filmiku?

Wygląda na to, że już na wyjściu z wnkla wyleciał po sporym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ludzi nie szkaluję, ale takie czasy, że dzisiaj wszystko ludziom przeszkadza.

Zgadzam się z Tobą, jak jest ruch to chłopaki powinni odpóścić, w weekendy ta droga nie jest nadmiernie często uczęszczana i śmało można śmigać. Ja się tylko tych barierek boję bo winkle są dość szybkie.

A gościu jechał w tą samą stronę co Ty na filmiku?

Wygląda na to, że już na wyjściu z wnkla wyleciał po sporym hamowaniu.

Jest jeszcze plama, na środku prostej między dwoma zakrętami. Musieli jakieś wyprzedzanie uskuteczniać, bo za daleko od zakrętu aby mówić o wypadnięciu. MOIM SKROMNYM ZDANIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię te zakręty, ale nie możesz szkalować ludzi, że im to przeszkadza. Rozwalili gościowi Fiacika i wszystko jest w porządku?

Weź sobie wyobraź. Jedzie Twoja żona małym i słabym VW, grzeje w nią CBR. Twoja żona i dziecko giną. Dalej wszystko jest ok?

http://youtu.be/MqlrpgFJKZs

Wiesz co Vatzeq... motonita musiał by się bardzo postarać, żeby zabić kierowce czy pasażerów puszki. Nie mówię o maldonie gdzie strefa zgniotu kończy się na silniku. Wiec podnoszenie takich argumentów to jest chwyt marketingowy.

 

Tak samoproponuje zamknij szkole sprzedaj motor bo innym to przeszkadza. Tak jak dzieci biegające po polu albo grające w bale dzisiaj to wszystkim przeszkadza, a kiedyś to jeszcze kibicowali proponowali łyka wody albo ciasto. Zabić dzieci strzelać do nich bo przeszkadzają co nie ?? Sami psychole na tym forum. Siedzą płaczą:

- źli motocykliści

- szaleńcy, mordercy

- przeszkadzają emerytom i ręcistom

- płoszą kury

- gwałcą dziewice

- przekraczają prędkość

- łamią przepisy

- powodują wypadki

 

Ja się pytam.... To forum motocyklistów ludzi z pasją, czy forum starych picz zwolenniczek PiS-u ?? Zdecydujcie się.

Można toczyć spory o pojemność moto o rodzaj, o sens i o to co kto lubi. Natomiast gadki w stylu sam sobie winien, nie żyje bo kozaczył, albo pajac wyprzedzał i dobrze ze go zabili. Litości, za takie gadki bym was na krzesło elektryczne posadził.

Vatzeq piszesz, że żona dziecko.... a teraz pomyśl, że z drugiej strony też jest czyimś synem/córką, ojcem/matką, mężem,żoną. Może po tym nie będziesz taki do przodu, żeby ferować wyroki na braci motocyklistów. Wiem dawno temu i nie prawda, ale chociaż odrobina solidarności by się przydała. Nawet jeśli motocyklista jest winien, to też człowiek, człowiek o tej samej pasji co moja Wasza, tym bardziej przydało by się więcej wyrozumiałości. Kto z nas nie odkręca, kto nie poszaleje, nie wieże w te głodne kawałki, że wszyscy (Vatzeq, Danvield, Mister Twister, LosNugets, i reszta) tu jeździcie przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mikolowie mam to samo.

Ok. godz 21-22 nadchodzi.Zawsze to samo... Psychopaci na CBR i innym kurestwie szaleją po ulicach goniąc na pasach uciekajace spod koł małe dziewczynk

Ja się pytam gdzie są rodzice tych małych dziewczynek.. Jest rok szkolny, a One o 22 jeszcze po ulicy biegają ? :D Kiedyś Czarna Wołga, dzisiaj Psychopaci na CBR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dyskusja chyba prowadzi do jednego stwierdzenia: Gdzie jest K****** tor wyścigowy w Polsce?!?! Ja nie mówie że jestem święty bo dość często tam latam z prędkościami większymi niż dozwolone, ale to jedyne miejsce gdzie nie ma domów, pieszych, bram, wjazdów, przejść dla pieszych itd. Są 3 zakręty pomiędzy 2 rondami. Potrafię zrozumieć że komuś może przeszkadzać hałas bo sam sie wkurwiam jak słyszę kogoś bez wydechu w centrum miasta, ale jak sami piszą "spotykają się pomiędzy 13-14 w weekend pojeżdzą 15min i znikają".  

Gdyby w okolicy był tor, już nawet nie mówię że jak Laguna Seca ale wystarczył by taki lublin ring żeby takich sytuacji uniknąć.

 

Przypomniała mi się sytuacja z Kubalonki. Fajna droga, fajne winkle, żadnych domów ale policja stoi co weekend mierząc głośność moto i wlepiając mandaty, a po drodze mieszkańcy protestują  " http://wisla.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1517629,mieszkancy-wisly-glebce-maja-dosc-wybrykow,3293159,id,t,zid.html#galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam! Dobre winkle!

 

 

to jest własnie obwodnica w Żorach... a tak na marginesie to faktycznie fajne... w szczególności te barierki,ja bym wolał tam nie ryzykowac amputacją jakiejś części ciała na takim winklu, niestety ale z barierkami mało kto wygrywa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Vatzeq... motonita musiał by się bardzo postarać, żeby zabić kierowce czy pasażerów puszki. Nie mówię o maldonie gdzie strefa zgniotu kończy się na silniku. Wiec podnoszenie takich argumentów to jest chwyt marketingowy.

 

Tak samoproponuje zamknij szkole sprzedaj motor bo innym to przeszkadza. Tak jak dzieci biegające po polu albo grające w bale dzisiaj to wszystkim przeszkadza, a kiedyś to jeszcze kibicowali proponowali łyka wody albo ciasto. Zabić dzieci strzelać do nich bo przeszkadzają co nie ?? Sami psychole na tym forum. Siedzą płaczą:

- źli motocykliści

- szaleńcy, mordercy

- przeszkadzają emerytom i ręcistom

- płoszą kury

- gwałcą dziewice

- przekraczają prędkość

- łamią przepisy

- powodują wypadki

 

Ja się pytam.... To forum motocyklistów ludzi z pasją, czy forum starych picz zwolenniczek PiS-u ?? Zdecydujcie się.

Można toczyć spory o pojemność moto o rodzaj, o sens i o to co kto lubi. Natomiast gadki w stylu sam sobie winien, nie żyje bo kozaczył, albo pajac wyprzedzał i dobrze ze go zabili. Litości, za takie gadki bym was na krzesło elektryczne posadził.

Vatzeq piszesz, że żona dziecko.... a teraz pomyśl, że z drugiej strony też jest czyimś synem/córką, ojcem/matką, mężem,żoną. Może po tym nie będziesz taki do przodu, żeby ferować wyroki na braci motocyklistów. Wiem dawno temu i nie prawda, ale chociaż odrobina solidarności by się przydała. Nawet jeśli motocyklista jest winien, to też człowiek, człowiek o tej samej pasji co moja Wasza, tym bardziej przydało by się więcej wyrozumiałości. Kto z nas nie odkręca, kto nie poszaleje, nie wieże w te głodne kawałki, że wszyscy (Vatzeq, Danvield, Mister Twister, LosNugets, i reszta) tu jeździcie przepisowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest własnie obwodnica w Żorach... a tak na marginesie to faktycznie fajne... w szczególności te barierki,ja bym wolał tam nie ryzykowac amputacją jakiejś części ciała na takim winklu, niestety ale z barierkami mało kto wygrywa....

Problem właśnie w tych barierkach bo winkle fajne, nawierzchnia też niezła i pozwala na kolanko.

Ja jak tam śmigam to mam jakąś blokadę psyciczną właśnie przez te barierki. Nie wiem po kiego je tam dali skoro za winklem jest w miarę gładkie pole.

Może miłośnicy tych winkli się skrzykniemy i wyskrobiemy jakąś petycje do miasta o dołożenie jeszcze jednej poziomej listwy, tak żeby te pionowe słupki zakryć:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty vatzek jeździsz przepisowo? Albo jesteś jedynym albo hipokrytą, ja widzę jeżdżąc po drogach choćby dzisiaj, ze to zachowanie puszkarzy jest przyczyną. Ok jade drugie tyle co przepis i po za tym nic złego nie robię a tu pucha..... Właśnie gdybm nie raz jechał autem zamiast moto przy tej prędkości dzwon murowany. Wiec nawet jak go nazywasz idiota, który zabił kogoś dla mnie nie jest bo go rozumiem przycisnął, stało się nieszczęście nie zrobił tego specjalnie, a pucha pewnie mu wyjechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.