Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

pismaki z brukowca "FAKT"


mamamadzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

W temacie wątku.

Wielu przyznało, że z filmu tak naprawdę nic dokładnie nie wynika.

Wiemy tylko tyle, co zarejestrowała kamera - grupa motocyklistów zbliżyła się do samochodu, jedni zaczęli go wyprzedzać lewą i prawą stroną inni jechali obok, pozostali za nim...Samochód nie mógł zmienić pasa ruchu, bo był otoczony ze wszystkich stron motocyklami - próba zmiany pasa zakończyła by się zapewne zepchnięciem motocyklistów na betonową ścianę, lub na barierki.

chania na motocykl.

Mnie się wydaje, że jakby najpierw włączył kiernkowskaz to by go puścili na prawy i po sprawie.

Gość pewnie chciał przykozaczyć, może wcześniej do czegoś doszło i efekt jest znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale spór jest bez sensu do póki nie wiemy co się wydarzyło wcześniej.Skąd wiadomo czy puszkarz nie wymusił któremuś motonicie pierwszeństwa czy też nie rozjechał wcześniej starej baby na pasach i nie próbował uciec a bohaterscy motocykliści nie próbowali go zatrzymać? Samo gdybanie nic nam nie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiku - Ty też nie jesteś mistrzem czytania ze zrozumieniem - dużo Ci jeszcze brakuje :)

Kreujesz się na forumowego kaznodzieje, tymczasem odnoszę wrażenie, że jesteś nieco zagubiony w swoim odosobnionym świecie. Gdybym był złośliwy, to bym Ci radził, byś wracaj do swojego Metina, popracował nad swoim bohaterem, a oderwawszy się od świata wirtualnego, jednak z dystansem podszedł do tego realnego. Zdobądź się na odwagę cywilną, uzupełnij swój profil na forum, może będziemy Cię inaczej wtedy postrzegali aniżeli tak jak dotychczas - jako zagubionego, zakompleksionego gimnazjalistę, który daje upust swoim emocją klepiąc trzy po trzy w klawiaturę, nie ogarniając jednak całości.

Mistrzem w cytowaniu jakiś nudnych przebrzmiałych tekstów z zamierzchłych czasów na pewno jesteś. Napisz może jednak coś od siebie, coś co wyraziło by twoje prawdziwe emocje a nie tylko te udawane.

W temacie wątku.

Wielu przyznało, że z filmu tak naprawdę nic dokładnie nie wynika.

Wiemy tylko tyle, co zarejestrowała kamera - grupa motocyklistów zbliżyła się do samochodu, jedni zaczęli go wyprzedzać lewą i prawą stroną inni jechali obok, pozostali za nim...Samochód nie mógł zmienić pasa ruchu, bo był otoczony ze wszystkich stron motocyklami - próba zmiany pasa zakończyła by się zapewne zepchnięciem motocyklistów na betonową ścianę, lub na barierki.

Jeden z motocyklistów zajechał drogę samochodowi, gwałtownie zahamował - doszło do najechania na motocykl.

Trzy pasmowa droga. Normalnie jadący samochód.

Jak usprawiedliwić manewr zajechania i gwałtownego zahamowania przez motocyklistę?

Po najechaniu samochód się przecież zatrzymał.

Prawdopodobnie wówczas kolesie tego kozaka próbowali wymierzyć sprawiedliwość na kierowcy puszki. Jak Ty byś się zachował w takiej sytuacji? Mając obok siebie najbliższych? Małe dzieci i żonę? Czekał byś obojętnie do chwili, gdy wywloką Ciebie i rodzinę z samochodu?

Na pewno motocykliści nie myśleli racjonalnie. Udzielił im się syndrom stada. Watacha dorwała ofiarę, więc nie ma litości.

Ja tak postrzegam całą tą sytuację. Każdy ma prawo do swojej oceny. Tak naprawdę nie wiemy jak było dokładnie, jakimi pobudkami kierowali się motocykliści, dlaczego kierowca zachował się tak jak się zachował - może instynkt samozachowawczy kazał mu mimo wszystko uciekać...?

Ilu z Was na co dzień zajeżdża puszkom drogę, próbuje je spowalniać? Takie zachowanie motocyklisty to norma? A może jazda w grupie usprawiedliwia takie zachowanie? Po co ta niepotrzebna nikomu agresja? Jak pokazuje ten przykład, skutki mogą być nieobliczalne - zarówno dla jednej jak i drugiej strony.

Kolejny n-ty już raz powtarzam - agresja na drodze rodzi agresję!

Miarą doświadczonego kierowcy jest unikanie takich zachowań, odpuszczanie i nie prowokowanie wariatów - których ciągle na naszych drogach przybywa - i to w każdym środowisku - motocyklowym także.

Zaprawdę powiadam Ci, iż moimi słowami są słowa Pana, a emoje są mi obce gdyż nie o mnie tu chodzi lecz o misję. Pozostaje niewzruszony na oszczerców plujacych mi w twarz i rwących mi brodę, albowiem jestem robotnikiem w winnicy Pana, a gdy Pan jest ze mną, któż przeciwko mnie. Chociaż szedłbym ciemna dolina zła się nie ulęknę.

Chcesz coś o mnie wiedzieć masz PW, przyjedź zapytaj się.

A teraz merytorycznie. Gdzie widzisz hamowanie motocyklisty przed autem? Nie widzę żeby światło stop świeciło się w moto.

Po drugie widać, ze nie jeździsz w grupie. Zawsze, jak się trafi taki wariat co ściga się z motorami zajeżdża drogę, jak uda mu się wyprzedzić to go zwalniam żeby pozostali mogli bezpiecznie świra wyprzedzić. Cóż widać dla Ciebie ważny jest tylko instynk stadny ale nie odpowiedzialność jeden za drugiego. Cóż są różni ludzie, wszystkich nie nawrocisz, ale ja jednak wyznaje zasadę skoro jedziemy razem to i wracamy razem a nie każdy h... na swój strój.

Jeśli masz kolegów to, przy takim postępowaniu, ciesz się ze ich jeszcze masz.

Zaslaniasz się rodziną... Czekaj, w niedawnym temacie twierdziles, ze trzeba mieć jaja i wsiąść na klatę konsekwencje swoich czynów, a nie uciekać. On uciekł z miejsca wypadku narażając innych na utratę życia i zdrowia również rodzinę. Mógł przekoziołkować na dach podczas taranowania. Trzeba było wyjść wsiąść na klatę a zonie kazać zamknąć centralny zamek. Sądzę ze takie auto ma centralny zamek. Napewno by mniej rozwścieczył kolegów poszkodowanego. Cóż widać u Ciebie rozdźwięk w poglądach jak byś był ukrytą opcją puszkarska.

PS Nie życzę Ci żeby kiedykolwiek pucha Ci zajechala bo nie dość ze stracisz zęby to koledzy wytkna Cię jako winowajcę i zabojce jadącego zbyt szybko, który nie umie korzystać z hamulca tylko z manetki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obiecuję, już nigdy nie dam się mu sprowokować, nie będę odnosił się do jego tekstów i zaczepek, skupię się jedynie na tematyce omawianego wątku.

 

 

Po ostatnim poście ale w innym temacie ja również mam takie postanowienie

 

 

mam do sprzedania, chcesz? Działa!

 

 

Ma go DANVIELD mam i ja ;)

 

Chociaż tak czytając kwiecistą twórczość naszego magika nasuwa mi się tylko jeden magik na myśl - sens wypowiedzi w podobnym klimacie :lol:  :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się, że było dużo zgłoszeń, bo jechali bardzo chaotycznie. Pewnie też w międzyczasie niejedną sytuację sprowokowali. Jest gdzieś filmik nagrany z wieżowca.

Ciężko ocenić tą całą sytuaję, pewne jest, że motocyklista, po którym przjechał ten koleś ma połamany kręgosłup i nie dziwi mnie ten lincz jakiego dokonali potem jego koledzy.

Nie wiem jak bym się zachował na miejscu kolesia z puszki i nie chciałbym znaleźć się na jego miejscu. Możemy sobie gdybać, mógł odpuścić, zatrzymać się od razu i próbować załagodzić sytuację, może już wcześniej im podpadł, nie wiem.

Pewne jest, że w stanach system sądowniczy jest rozwinięty i sprawy o odszkodowania to niezły biznes, prawnicy już rozliczą winnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniekąd tak ale znów jest pieprzenie na temat tego co zrobiliby motocyklisci
i dlaczego kierowca rangerovera uciekał.. i co pobili mu zone i dziecko?
Nie .. on dostał po mordzie, więc conajmniej głupie jest wyolbrzymianie faktów w celu wybielenia sie z winy.
Mogl tam tez byc watek rasistowski ale podejżewam ze to dopiero miało miejsce po najechaniu..
po jaka cholere go najechał, mogl zahamować.
Dziwie sie ze w głupim USA mysli sie strzelba zamiast mózgiem..

u nas winny byłby kierowca range rovera za to ze nie zachował odstepu od pojazdu który zaczał zwalniac(nie hamował - "biały gixer"!)
w efekcie doprowadzajac do kolizji,
nie było mowy o wymuszeniu czy nagłym zachowaniu motocyklisty którego nie bylby w stanie przewidziec kierowca.. ewidetne cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamadzi, nie powinieneś brać artykułów w fakcie jako wiarygodne źródło informacji. Artykuły są podrasowane aby były poczytne. A z motocyklistów łatwiej zrobić bandytów, bo przecież o motocyklowych gangach siejących anarchię i zniszczenie każdy słyszał. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Z niego taki kaznodzieja jak ci w czarnych kieckach co to ministranta lubia stuknac.

Przykro mi, że masz takie doświadczenia :( No chyba, że rzucasz od tak bezpodstawne oskarżenia jak ta cała gazeta "Fakt", ale o to Cię nie podejrzewam

 

:)  

 

 

Po ostatnim poście ale w innym temacie ja również mam takie postanowienie

 

 

 

Ma go DANVIELD mam i ja ;)

 

Chociaż tak czytając kwiecistą twórczość naszego magika nasuwa mi się tylko jeden magik na myśl - sens wypowiedzi w podobnym klimacie :lol:  :

 

 

 

albo odwrotnie 

408d8703646c2bbbabb86e2b4548a6b1.jpg

I kto tu jest z gimnazjum? Kolejne posty niezawierające żadnej merytorycznej treści. Tylko jakieś filmiki foty, oraz nieuzasadnione wycieczki personalne, gdyż ja was nie obrażam. Nie mówię, że pochodzicie od osła itp.

 

Kurczaku, uwierz mi, ten gość na filmiku bardziej do rzeczy mówi, aniżeli Magik pisze swe posty.

Sorki, ale pozwoliłem sobie na taką małą uszczypliwość  ;)

Nie dziwie się, że nie rozumiesz, że nie jesteś w stanie, gdyż jak widzę cofacie się do korzeni. Do pisma obrazkowego, ewentualnie jakichś filmów odmóżdżających. Przy takiej znajomości słowa pisanego trudno o zrozumienie najprostszego przekazu.

 

Jak widzę wrzucanie fotek puszki spraju, albo półnagiego kolesia w stule i adidasach, jest szczytem waszej elokwencji, toteż nie zamierzam prowadzić z wami już żadnej dyskusji, gdyż jest to strata czasu na kompletnie niemerytoryczna dysputa o niczym. Wy się niczego nie nauczycie, a ja nie zniżę się do waszego poziomu, aby wrzucać treści, które staram się przekazać w jedynie akceptowalnej dla was formie (obrazkowej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten sam dzień, tamto nagranie jest z 2011 roku. Podobno pojawia się i znika w sieci (jest notorycznie kasowane). Dużo materiału filmowego członkowie Hollywood Stuntz  usunęli.

 

Na razie wszystko jest przeciwko tej grupie, z tym hamowaniem to też niezbyt chce mi się wierzyć wydaje mi się że jeśli już to koleś po prostu odjął gaz ale po co to zrobił (o ile zrobił) to tylko wie on ew. kierowca suv'a). Póki co można sobie wysywać przypuszczenia i tworzyć kolejne wersje. Na pewno inni członkowie grupy mieli kamerki bo nie wierzę, że tylko jedna osoba nagrywała zajście. Nagrań broniących póki co nie widać a to też może o czymś świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na głównym filmie widac moment jak range rover delikatnie przyspiesza w tym tłumie
i wtedy biały gix przed maska mu zwalnia i dochodzi do najechania..
mysle że to celowa nagonka.. wyciagneli reszte brudów które sa słuszne
i dla ogółu sprawy zrobia winnych po cąłości (niestety ale wczesniej rozrabiali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tą ekipę na II filmiku tym z 2011 od razu przypomnialy mi się plyty cd z filmami o "stunterach" dodawane kiedys do swiata motocykli.. na których większość "rajderów" to po prostu "debile" które tylko paliły gumę na skrzyżowaniach i wydawało im się że są cool. Moje osobiste zdanie jest takie mam nadzieje że kierowcy puszek wezmą sobie ich na celownik i rozjadą wszystkich jak leci skoro oni nie mają szacunku dla innych uczestników to i puszkarze nie powinni być dłużni ( zwłaszcza że to Ameryka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osobiste zdanie jest takie mam nadzieje że kierowcy puszek wezmą sobie ich na celownik i rozjadą wszystkich jak leci skoro oni nie mają szacunku dla innych uczestników to i puszkarze nie powinni być dłużni

Proponuje, żebyś takie memento kazał sobie na na nagrobku wyryć. To jest nawoływanie do agresji i przemocy, jest na to paragraf :P Powiem Ci jedno na tych filmikach ze świata motocykli...... Są ludzie których Ty potem jedziesz i oglądasz na zlotach imprezach pokazach, a teraz ich bluzgasz.

 

Po prostu wszyscy świeci balują na forum śląskich motocyklistów, a niebo jest dla reszty hołoty. Lecz ta się schizofrenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.