Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z rejstracja z Wielkiej Brytanii


Hudy005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Okazyjnie kupiłem Fazera z Wielkiej Brytanii sprowadzone 2008r i nie zarejstrowane do dziś .Dostałem dokument V561 na którym widnieje imię i nazwisko adres osoby sprzedającej oraz imie i nazwisko kupującej   i tłumaczenie podpisałem umowe z człowiekim który to przywiózł i kupil i i widnieje w V561.Udałem sie z tym do Wydziału komunikacji i dowiedziałem sie ze niema problemu tylko musze miec Vat 25, udałem sie do skarbówki a tu problem nie dostane vatu bo umowa została napisana w Polsce i musze zapłacić PCC a z tym znowu nie zarejstruje i co dalej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dalej, ale według przepisów motocykl zakupiony na terenie Polski jest inaczej traktowany niz zakupiony poza krajem.

Sam kupowałem motor przywieziony z Wielkiej Brytanii i wiedziałem że tak jest więc na umowie musi być miejsce zakupu UK miasto data itd.

Nie ważne że odbierałem go w Warszawie.

Sam byłem swiadkiem jak babka przyszła do skarbówki z umowa na samochód sprowadzony z niemiec a na umowie jak byk pisało Pszów i data i niestety została odprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej iść do firm które są przy urzędach celnych, dać 50 zł i oni to "pochytają" wszystko i pomogą? Jak ja sprowadzałem auto to przez 3 dni jezdziłem do Gliwic próbować samemu coś pozałatwiać, szkoda nerwów, czasu na czytanie przepisów itd. Przy wjezdzie po lewej stronie była firma, 50zł i wszystko pozałatwiali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Okazyjnie kupiłem Fazera z Wielkiej Brytanii sprowadzone 2008r i nie zarejstrowane do dziś .Dostałem dokument V561 na którym widnieje imię i nazwisko adres osoby sprzedającej oraz imie i nazwisko kupującej   i tłumaczenie podpisałem umowe z człowiekim który to przywiózł i kupil i i widnieje w V561.Udałem sie z tym do Wydziału komunikacji i dowiedziałem sie ze niema problemu tylko musze miec Vat 25, udałem sie do skarbówki a tu problem nie dostane vatu bo umowa została napisana w Polsce i musze zapłacić PCC a z tym znowu nie zarejstruje i co dalej ? 

 

jest jeszcze jeden sposób, sprzedający powinien Ci wystawić fakture Vat Marża i dać kopie wpisu do ewidencji działalności, NIP i Regon, jeżeli zajmuje się sprowadzaniem motocykli i wtedy nie musisz iść wogule do skarbówki, gorzej jak chłopak nie prowadzi działalności. A sprzedający zameldowany jest w UK czy w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok,

 

Jak kupujesz pojazd z zagranicy to albo płacisz VAT, albo płacisz za zaświadczenie, że jesteś z VAT zwolniony. Dotyczy to sprowadzania z zagranicy. Używane motocykle są z VAT zwolnione.

 

Skoro Ty kupiłeś od Polaka w Polsce to masz zapłacić PCC i tego już nie zmienisz... Po prostu kupiłeś "polski" motocykl i taki musisz zarejestrować. To co działo się wcześniej nie ma już znaczenia.. albo nie powinno mieć. Jestem ciekaw jak w praktyce rozwiąże się ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będzie ok,

 

Jak kupujesz pojazd z zagranicy to albo płacisz VAT, albo płacisz za zaświadczenie, że jesteś z VAT zwolniony. Dotyczy to sprowadzania z zagranicy. Używane motocykle są z VAT zwolnione.

 

Skoro Ty kupiłeś od Polaka w Polsce to masz zapłacić PCC i tego już nie zmienisz... Po prostu kupiłeś "polski" motocykl i taki musisz zarejestrować. To co działo się wcześniej nie ma już znaczenia.. albo nie powinno mieć. Jestem ciekaw jak w praktyce rozwiąże się ta sytuacja.

no własnie samo PCC nie załatwiłoby sprawy bo moto nie bylo nigdy rejstrowane w polsce a bez Vat 25 wydział komunikacji tego nie zarejstruje i kolo sie zamkło wiec postanowiłem sie dogadac z sprzedającym zobaczymy jak to sie skaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie samo PCC nie załatwiłoby sprawy bo moto nie bylo nigdy rejstrowane w polsce a bez Vat 25 wydział komunikacji tego nie zarejstruje i kolo sie zamkło wiec postanowiłem sie dogadac z sprzedającym zobaczymy jak to sie skaczy 

zawsze możesz w ostateczności stworzyć "nową" umowę podpisaną w Wielkej Brytanii i wtedy sam sobie załatwiasz Vat 25 w skarbówce i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.