Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Myjka ciśnieniowa


august.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna myjki ciśnieniowej. W castoramie posiadają dwa model które by mnie interesowały jeden z Black&Decker  http://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-black-decker-1700-w.html. Druga Bosh http://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-bosch-aqt-1200-plus.html .Czy ktoś może użytkuje jeden z tych modeli i mógłby się podzielić spostrzeżeniami? Dodam, że obydwie myjki posiadają aluminiowe pompy Ciśnienie max odpowiednio 120 i 130 bar. Z narzędziami z B&D nie miałem nigdy do czynienia i nie wiem jak się sprawują a ta myjka jest tańsza o ok 200 zł (jak dobrze pamiętam).

P.S.
Dziadek oglądał w telewizji reklamę RENOVATORA 

i poprosił mnie abym poszukał opinii na jego temat, dodam, że Bosh również ma takie narzędzie w swojej ofercie i jest ono tańsze od tego z linku. Pracował ktoś kiedyś takim czymś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taurus
Mowa o zielonym, na niebieskiego bym się raczej nie rwał, nie potrzebuje profesjonalnych narzędzi tylko dobrych.  Pracowałem kiedyś na myjni samochodowej więc się trochę obeznałem z tematem, krzywdy sobie nie zrobię. Chciałem myjkę z dużym ciśnieniem ponieważ mam jeszcze kostkę brukową do przeczyszczenia przed domem. Taka mała sobie nie poradzi,ale te 120 atmosfer powinno już coś zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps jak myjesz myjką to grzej wode i nie uderzaj w chlodnice bo pozginasz blaszki, a roboty z prostowaniem jest w ciul - sam tak mialem bo dalem sie kumplowi pobawic. Ja mam myjke z karcher która sama grzeje wode + płyn, a quad po myciu wyglada jak nowy.

Ps ja bym kupowal tylko z tych marek : bosch/karcher. Do mycia moto nie potrzebne ci duzo cisnienia, a wystarczy tylko by mial regulacje cisnienia w pistolecie, zbiornik na płyn(wlewasz aktywna piane) bez zadnych szczotek ktore lakier rysują, sikasz moto aktywną pianą, a potem czyscisz scierką (z ihry - nie wiem jak to sie dokladnie pisze albo pielucha dla dziecka - takie biale jak dzieci maja, a one nie rysuja lakieru) potem sikasz moto normalna czysta (najlepiej cieplą wodą) i znowu 2/3 suche reczniki i tylko plastiki/ przed całą operacja warto oblac moto kiblem cieplej wody zeby zmiękczyć brud. Nie lej po kablach, stacyjce itp. Warto miec kompresor zeby potem poprzedmuchiwac bo jak gdzies nie bedzie dobrze zlutowany kabel to spiecie bedzie jak wlaczysz moto. Ja quada mylem tak :

Kibel goracej wody go zlalem zeby to wszystko ( brud, bloto) splynelo, a potem woda ciepla +szampon z woskiem (zwykly z inter marche) + gąbka taka jak do naczyn ( bron Boze ta druga strona gdzie jest takie ostre - tylko tym miętkim czyscilem - chyba ze po silniku ale w scigach go nie widac ), potem bralem myjke i woda go lalem (najlepiej ciepla, ale zimna tez splocze), a na koncu bralem scierki takie do dzieci - koniec :) potem przedmuchuje stacyjke zeby nie zardzewialo cos kompresorem. Ps: jak bedziesz kupowal sprawdz to w sklepie. Ja kupilem raz w obi betoniarke i 3x ja wymienialem, a to silnik nie chodzil, a to cos strzelalo, a na koncu jak podlaczylem i wlaczylem cos jeblo i nie dzialala... Masakra. Pismo jak pismo bo z tel pisze, a zanim orty poprawilbym to polnocy mi zleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

august - ja mam myjkę z B&D którą podałeś w linku używam jej już z 4 lata i powiem tak wybrałem ją dlatego ze miała aluminiową pompę ( nie piszę tu o tym systemie "start/stop" bo to już każda myjka ma z przed paru lat) i fajny zwijak na wąż do tego przyzwoite ciśnienie..i w tej kwestii nie mam zastrzeżeń ale nic nie jest tak poryte jak końcówki do pistoletu i nie mam na myśli tutaj samych dysz czy to "turbo" czy tej regulowanej ( no moze tam obrotowa nie jest za często używana ) tylko o mechanizmie zapinania ich do pistoletu jak się "rozbije" trochę końcówka nawet minimalnie to za cholere nie założy się jej do pistoletu można by pewnie nawet młotkiem "prać" i nie wejdzie także montaż końcówek jest moim zdaniem do dupy w tym modelu.. bo tu człowiek potrzebuje szybko opłukać a tu za cholere nie zapniesz koncówki i się męczysz pozniej z 20 minut. także nie wiem jak ma karcher ale mam nadzieje że sensowniej to zrobił..także sama myjka okej ale pistolet to by trzeba było inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.