Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kawasaki er6f


Carolk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić Kawasaki er6f (rocznik 2006-08) bo motocykl z tego co czytałem dobrze się sprawuje (wszelkie uwagi na ten temat mile widziane) ma odpowiednią liczbę koni i ładnie się prezentuje na zdjęciach. No właśnie, nigdy nie widziałem jej na żywo a to może zmienić moje odczucie na temat wyglądu. Stąd moja pytanioprośba do właścicela w częstochowie lub bliskich okolicach czy nie chciałby się pochwalić swoją Kawą. W ten sposób upewniłbym się, że motocykl jest piękny bez jeżdzenia setki kilometrów, a ewentualne rozczarowanie wyglądem (w co wątpię no ale wszystko może się zdarzyć) przeżyłbym na miejscu :)

Myślę również nad Hyosungiem GT650r, jeżeli ktoś ujeżdża to proszę o opinie. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,oczywiscie masz do tego prawo, ale radze zmienic nastawianie do motocykli bo to nie drzewko bonzai ze ma ladnie wygladac na zdjeciu.

Tzn. oczywiscie moto ma byc i jest piekne i musi sie podobać.

Podstawowa sprawa, czy chcesz to glownie ogladać, wtedy odpadam z dyskusji bo ja na moto jezdze.

czy chcesz jezdzic i ogladać :)

Jak zakladasz ze bedziesz na tym jezdził, to radze poswiecic troche czasu i kasy na objezdzenie salonow,zlotow (Chudow obowiazkowo), w miere mozliwosci przysiasc sie do roznych sprzetow,poogladać a jeszcze lepiej przejechać sie,- wtedy wszystko sie zmienia, sprzety pozornie ladnie tracą, a niespecjalnie atrakcyjnie stylistycznie niekiedy sa ergonomiczne i swietnie jezdzą. Bledy duzo kosztują. Pisze to poniewaz rok temu kupilem moto kawasaki VN900,sprzet ogladalem przysiadlem sie,przejechalem kawalek, porownalem z innymi, a i tak ..w tym roku kupilem inny a na VN jestem do tylu 6 tysiecy bo wlasnie sprzedaloem.

Co do sprzeta ktory Cie interesuje moim zdaniem jest ok, fajnie jezdzi,skreca,przyspiesza itp.Kwestia czy Ci spasuje...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź:) Zdaję sobie sprawę, że wygląd jest tylko jednym z elementów, który należy brać pod uwagę i będę rozważał je wszystkie. Nie kupiłbym jednak motocykla, który mi się nie podoba choćby był najlepszy pod wzgędem technicznym i egonomii.   Myślę jednak, że da się wybrać coś pięknego, niezawodnego i pasującego a pierwszym krokiem do tego jest po prostu obejrzenie sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marian65 - dzięki za radę ale choppery to nie mój styl.

DANVIELD - jakieś złe doświadczenia z hyosungiem, miałeś styczność z tym motocyklem?

Jeżeli chodzi o zapieprzanie to nie jest mi potrzebne, 4 sek. do 100km/h,  vmax ok.200 w zupełności wystarczą, a przede wszystkim możliwość sprawnego "zebrania się" przy 80 czy 100 km/h czego w moim pierwszym motocyklu brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam er6n z tego rocznika i mysle ze lepiej nie moglem wybrac. To moje pierwsze moto. Prowadzi sie super, na poczatek predkosc daje rade i nic w nim sie nie psuje. Zrobilem nim w tym sezonie ponad 6tys km i tylko smarowalem lancuch. Jedyny minus to moc. Na poczek ok ale teraz jest jednak niedosyt. Bede szukal czegos mocniejszego. Gdybym od razu kupil cos co ma okolo 100KM na pewno mialbym moto na pare lat. Ten niestety w przyszlym sezonie pojdzie pod mlotek.

Bardzo wygodna pozycja za kierownica. Zrobilem jakis czas temu w ciagu jednego dnia ponad 500km i nie bylo problemu. Troche nogi bolaly ale to od tego ze trzeba sie so nakeda mocno przytulac przy wiekszych predkosciach. Mysle ze er6f z owiewkami nie ma tego problemu.

Od hujsonga trzymalbym sie z dala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt miałem tylko w wersji n. Jeździłem nim 2 lata, dla mnie był super do pomykania, malutki zwinny, lekki. Idealny do miasta, w każdym korku się zmieścisz.

Mało pali, co do mocy dla mnie był wystarczający. Przez okres 2 lat zmieniłem napęd i akumulator- ale to drugie z mojej winy.

Chińskim wynalazkom mówię nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unearth - Wielkie dzięki, super że proponujesz  ale już nie będę zawracał Ci głwowy :) otóż byłem na tyle niecierpliwy, że wybrałem się do najbliższego sprzedjącego, oglądałem, jeździłem. Motocykl fajny, wykonanie dobre,ale niestety muszę przyznać,że mnie nie zachwcił. Pozycja niby wygodna ale miałem wrażenie, że motor nie może się zdecydować czy przypominać bardziej wygodnego turystyka czy prosi żeby się trochę pochylić jakby na ścigacza. Poza tym te przednie owiewy bardzo szerokie i przy szczupłym tyle czułem się na nim troszkę dziwnie. Więc w sumie zdecydowały moje subiektywne odczucia; tak to motocykl na pewno godny polecenia, rzeczywiście lekki, poręczny i dynamiczny.

Oglądałem i jeździłem też na Hyosungu i muszę powiedzieć, że bardziej mi przypadł do gustu, pewnie dlatego że jest bardziej  sportowy a mnie ciągnie raczej w te stronę. Dlatego szukam już Hyosunga, jakiejś dobrej sztuki, bo ta którą ujeżdżałem była sponiewierana.

WojtasK - Hyosung to koreańska marka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.