Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwgaga na srebrną Toyotę Anensis SL76024


hugenot

Rekomendowane odpowiedzi

Pewne działania mające mieć na celu przywołanie do porządku puszkarzy przez nas motocyklistów są nielegalne a wręcz mogą nosić znamiona przestępstwa w przypadku złapania. Dla tego kolega wozi w kieszeni garść grubszego żwiru który może mu się niechcący wysypać na drogę, odbić od asfaltu i zrobić pajączka na szybie autka chama jadącego za nim...A jak wiadomo na moto można wyprzedzić prędzej czy później każdego mistrza kierownicy.Władza nie może mieć do nikogo pretensji bo bywa że na drodze leży kamyczek który wybije oponka motocykla nawet taka ze slickiem...a szybki bywają droższe od lusterek... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszkarstwo czasem wkurwia, wczoraj jak jechalem na Zawiercie z kumplem i Ksiezniczki z tylu,-wiec jazda przepisowa, jakis debil w tico szalal,jedzuie za mna i reka na klaksonie,to wkurwia, przejechal podwojna ciagla i opasowany fragment jezdni zajezdza droge, i kwa czym?tico.Oczywiscie wyminelismy debila , a jako ze bylo miasto szybko spokalismy sie na sie wiatlach.Nie polecam kopania w lusterka bo mozna samemu sie wywalic,natomias wstpominalem miedys ze kumpel wozi palke teleskopowa, i ze to sie przydaje, po ostatniej akcji sam zamowie taka na allegro, naprawde rewelacja. POlecam tez start z pobocza ale w tylem trzeba wycelowac w szybe,puscic klamke tak zeby kamole pizgaly po szybie i ogolnie po puszce,metoda rewelacja, ale ma mankamenty, musi byc pobocze ze zwirem i start sie nieco opoznia, palka teleskopowa jest najlepsza i najbezpieczniejsza,a dodatkowo momzna sie tym obronic gdyby kierowca puszki byl "konkretny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kopania w lusterka bo mozna samemu sie wywalic,natomias wstpominalem miedys ze kumpel wozi palke teleskopowa, i ze to sie przydaje, po ostatniej akcji sam zamowie taka na allegro, naprawde rewelacja. POlecam tez start z pobocza ale w tylem trzeba wycelowac w szybe,puscic klamke tak zeby kamole pizgaly po szybie i ogolnie po puszce,metoda rewelacja, ale ma mankamenty, musi byc pobocze ze zwirem i start sie nieco opoznia, palka teleskopowa jest najlepsza i najbezpieczniejsza,a dodatkowo momzna sie tym obronic gdyby kierowca puszki byl "konkretny".

I znów się mentalna gimbaza odezwała propagują drogową bandyterkę... Nawet sobie kolego nie zdajesz sprawy że za użycie tej pałki, w wyniku którego doszło by do wypadku i śmierci kierowcy mógłbyś dostać 25 lat... A zamiast kupna pałki na allegro polecam zakup słownika języka polskiego, bo wstyd w tym wieku tak kaleczyć ojczysty język, nawet gdy w gimnazjum nie douczyli....

 

DARO XZ : "to je dobre  :D  miał pewnie zdziwko"

 

Dwóch debili na drodze i motocykliście i puszkarzowi należałoby zabrać prawko, niestabilni emocjonalnie są na drogach niebezpieczni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku widziałem ciekawą akcję obok Auchana w Mikołowie. Na gierkówce stanęła kolumna samochodów na światłach, nagle miedzy puszkami przecisnął się motonita na ścigu. Postawił maszynę na kosie, podszedł do pierwszego autka i bez dyskusji wyciągnął puszkarza przez drzwi (otwarta szyba) do połowy, potem kilka szybkich z rękawicy...następnie gdy się zmieniły światła wsiadł na moto i odjechał...Nie wiem o co poszło ale można i tak. O dziwo żaden puszkarz nie zatrąbił nawet, nie mówiąc już o przyjściu koledze z pomocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku widziałem ciekawą akcję obok Auchana w Mikołowie. Na gierkówce stanęła kolumna samochodów na światłach, nagle miedzy puszkami przecisnął się motonita na ścigu. Postawił maszynę na kosie, podszedł do pierwszego autka i bez dyskusji wyciągnął puszkarza przez drzwi (otwarta szyba) do połowy, potem kilka szybkich z rękawicy...następnie gdy się zmieniły światła wsiadł na moto i odjechał...Nie wiem o co poszło ale można i tak. O dziwo żaden puszkarz nie zatrąbił nawet, nie mówiąc już o przyjściu koledze z pomocą...

 

to jest norma na drogach, widziane wiele razy nie koniecznie z udziałem motocyklisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest norma na drogach, widziane wiele razy nie koniecznie z udziałem motocyklisty

Raczej niestety jest to norma, pomijając że stosowanie do rozstrzygania konfliktów pięści świadczy jedynie o braku umiejętności stosowania mózgu, to wszystkich kierowców (zarówno aut jak i motocykli) nie potrafiących na drodze opanować agresji powinno się z dróg publicznych eliminować, człowiek nie potrafiący opanować agresji za kółkiem jest po prostu niebezpieczny dla innych użytkowników dróg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się mentalna gimbaza odezwała propagują drogową bandyterkę... Nawet sobie kolego nie zdajesz sprawy że za użycie tej pałki, w wyniku którego doszło by do wypadku i śmierci kierowcy mógłbyś dostać 25 lat... A zamiast kupna pałki na allegro polecam zakup słownika języka polskiego, bo wstyd w tym wieku tak kaleczyć ojczysty język, nawet gdy w gimnazjum nie douczyli....

 

DARO XZ : "to je dobre  :D  miał pewnie zdziwko"

 

Dwóch debili na drodze i motocykliście i puszkarzowi należałoby zabrać prawko, niestabilni emocjonalnie są na drogach niebezpieczni...

 

Kolego z całym szacunkiem ale nawet świadomość że próbujesz na Forum ratować nadwątloną ostatnio reputację częstochowskich motocyklistów nie oznacza zmiany FORUM MOTOCYKLISTÓW w Forum Entuzjastów Języka Polskiego. Jak Koledzy napisali tak napisali, ważne że i Ty i inni zrozumieli.

Sam jestem przeciwny przemocy i chamstwu na drodze, niemniej w sytuacjach kiedy ktoś dybie na nasze życie bo jest zwyczajnym chamem i burakiem i nie da mu się niczego udowodnić przed przedstawicielami prawa pozostaje odpowiedzieć takim samym chamstwem.Jeśli nie będą się ciebie bać to się będą z ciebie śmiać...Jazda na moto po polskich drogach dostarcza wystarczająco dużo niebezpiecznych sytuacji, nie potrzeba nam dodatkowych sprowokowanych przez bezmyślnych puszkarzy a które już nie jednego motocyklistę kosztowały życie... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów się mentalna gimbaza odezwała propagują drogową bandyterkę... Nawet sobie kolego nie zdajesz sprawy że za użycie tej pałki, w wyniku którego doszło by do wypadku i śmierci kierowcy mógłbyś dostać 25 lat... A zamiast kupna pałki na allegro polecam zakup słownika języka polskiego, bo wstyd w tym wieku tak kaleczyć ojczysty język, nawet gdy w gimnazjum nie douczyli....

 

DARO XZ : "to je dobre  :D  miał pewnie zdziwko"

 

Dwóch debili na drodze i motocykliście i puszkarzowi należałoby zabrać prawko, niestabilni emocjonalnie są na drogach niebezpieczni...

mam problemy z ortografia ale wybacz miscu, czas poswiecam nie na nauke ortografii tylko na nauke czegos bardziej rozsadnego poniewaz projektuje centrale i sieci,robota typowo inzynierska -nie dla speca od zaimkow i czasownikow.

Co zas do gimbazy przestan lansowac sie na jakiegos mentora od pouczania innych bo to mierzi,ludzie tu pisza jak bronic sie przed chamstwem na drodze albo odplacic draniowi,i mi to pasuje.Ty mozesz sie co najwyzej rozplakac jak ktos zajedzie Ci droge, nic mi do tego. Fakt jest taki ze chamstwo na drogach jest w 100% przypadkow bezkarne jesli samemu sie tej kary nie wymierzy, i mam gdzies czy to zgodne z prawem czy nie, poniewaz tak sie sklada ze w tym kraju prawo mie nie chroni,czy to na drodze czy gdziekowliek.Teraz np. mam otwarte okno i odruch wymiotny,bo polowa chamskiego bydla wieczorami pali smieci i plastikowy syf, straz miejska ani policja nic z tym nie robia mimo skarg.Nie wejde ludziom do domu i nie bede ich zabijal za to, jestem kompletnie bezrdany i musze wdychac ten syf.ALe na drogach bede sie bronil w miare mozliwosci, bo mam taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamamadzi: Rozbicie komuś pałką szyby w samochodzie za to że wykonał jakiś głupi manewr to nie jest żadna obrona tylko zemsta wynikająca z nadmiaru frustracji...

A co do płakania, miełem 4 lata temu sytuację na drodze Białystok - Warszawa, że wyprzedzający, idący na czołówkę TIR zmusił mnie do ucieczki na szutrowe pobocze i to przy prędkości 90-100/h, poobdzierałem o jakieś krzaki prawy bok auta, zawróciłem, dogoniłem delikwenta i poprosiłem przez komórkę o interwencję policji, jechałem za nim dokąd nas patrol nie znalazł, a minęło może z 15 minut, wyszło na moje Litwin miał 0.9 promila, dalej nie pojechał...i żadna pałka nie była potrzebna... pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamamadzi - masz w 100% rację odnośnie drogowego chamstwa. Nic nas przed nim nie chroni a drogowi kozacy w puszkach na ogół popisują się przed pasażerem(ką) i w razie gdy coś się stanie motonicie to mają gotowego świadka swojej ,,niewinności''. Jeśli nie będziemy reagować w takich sytuacjach to nawet jeśli nam się nic nie stało to złośliwy i bezmyślny puszkarz może w końcu doprowadzić do tragedii z udziałem naszego kolegi a potem się wywinie zwalając na karb krążących opinii że ,,to motocyklista jechał jak wariat i dostał czego chciał'' a reszta go poprze... :ph34r:

 

kzet69 motocykl to nie samochód. Jeśli fikniesz kozła przez jakiegoś przygłupa to już go nie dogonisz, jeśli nic Ci się nie stanie to niczego mu nie udowodnisz bo zwyczajnie się wyprze albo zrzuci winę na Ciebie. Na dodatek on zawsze znajdzie świadków swojej niewinności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzet, za glupi manewr czy zwykla nieuage niekt nikomu krzywdy robil nie bedzie, ale jest pewna grupa kierowcow ewidentnie zlosliwych i celowo robiacych nie tyle glupie co bardzo niebezpieczne manerwy,im sie "nalezy" i tyle.Zgadzam sie z tym ze chodzi tu o zemste z nadmiaru frustracji (uzasadnionej)a nie obrone,-po protu trzeba gnojowi odplacic i dac nauczke. Twoja cierpliwosc i wiara w wymiar sprawiedliwosci wtedy sie oplacila i zatriumfowala,ja niestety mam totalnie inne doswiadczenia o ktorych moglbym opowiadac bardzo długo, gdzie wszelkie slozby w tym kraju byly bezradne wobec ewidentnego i nagminnego lamania prawa,ot chocby jak pisalem poprzednio,wystarczy otworzyc okno.Wiec nie dziw sie ze tzw "noz w kieszeni" sie czasem sam otwiera.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzet69 BOZE ALE GIMBAZA Z CIEBIEE! 69 W LOGINIE WSTYD! zaloz sobie wlasna Deklaracje Przeciwko Chamstwu Drogowemu i Gimbazie.

Gazowka czy inna palka teleeskopawa sluzy obronie, Zycze ci zebys nie znalaz sie w sytuacji, w ktorej takie przedmioty moglby cie uchronic od nieprzyjemnosci.. W dzisiejszych czasach 16latek potrafi spuscic lomot 40latkowi za to, ze ten mu zwroci uwage, ze glosno sie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale tel szwankuje.

Kzet69 pisales o zachowanniu spokoju naa drogach.

Spoko, rozumiem ze ktos przez nieuwage zajechal droge, przeprosil i gitara. Natomiast chamstwo zwalcza sie w dzisiejszych czasach chamstwem.... stoicki spokoj zostawmy romantykom i innym poetom. Dasz komus dlon, wezmie reke. Dasz w morde, moze przemysli....

Sam mialem sytuacje na grzybowicach, przy eleektrowni. Widze ze cinquecento wyprzedza autobus i idzie na czolowe, wiec zwalniam i czekam az sie schowa. Bylo z dobrych 150m, jechalem juz 40km/h, dobrze ze jezdnia w tym mscu jest dosc szeroko bo gdy mijalem kolesia w tej konserwie byl w polowie autobusu. Jakby jechal limuzynaa to ciezko by bylo sie zmiescic. Usmiechnaal sie pogardliwie, a ja zalowalem ze nic nie zrobilem. On sie niczego nie nauczzyl, a gdybym jakos zareagowal to moze wzialby sobie do serca i w przysLosci mial wieksza wyobraznie. A tak przez moja biernosc nie wiem czy komus krzywdy juz nie zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem , chamstwo walić po mordzie .  To oburzeni wielce byli..........

Zdarza się że ktoś błąd zrobi , przeprosi , machnie ręką zamruga itp. Wtedy ok.  Każdemu się zdarzy.

Ale też sami nie bądźmy chamscy wobec puszek.

 

Nic co ludzkie- nie jest mi obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim sposobem jak jadę sobie pojeździć i nie mam nic innego do roboty to jechanie za gościem tak długo, aż nie zaparkuje.

Chyba, że pacjent ciśnie nad Bałtyk to odpuszczam :):):):)

 

Powiem wam to jest bardzo stresujące do kierowcy puszki. Już po kilku minutach zaczynają kombinować jak tu uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim sposobem jak jadę sobie pojeździć i nie mam nic innego do roboty to jechanie za gościem tak długo, aż nie zaparkuje.

Chyba, że pacjent ciśnie nad Bałtyk to odpuszczam :):):):)

 

Powiem wam to jest bardzo stresujące do kierowcy puszki. Już po kilku minutach zaczynają kombinować jak tu uciec.

Załatwiasz to psychologicznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim sposobem jak jadę sobie pojeździć i nie mam nic innego do roboty to jechanie za gościem tak długo, aż nie zaparkuje.

Chyba, że pacjent ciśnie nad Bałtyk to odpuszczam :):):):)

 

Powiem wam to jest bardzo stresujące do kierowcy puszki. Już po kilku minutach zaczynają kombinować jak tu uciec.

jakoś ten sposób do mnie nie przemawia, bo niby co dobrego może spotkać nas, ewentualnie kierowce puszki jak jest zestresowany za kółkiem... nigdy nie wiadomo jak kto reaguje na stres :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, a na jednym z powyzszych filmików widzieliśmy dokładnie czym się kończy jazda za puszką i jak niektórzy kierowcy reagują na stres...


Btw, ja osobiście staram się być mądrzejszy od idioty, wedle zasady że sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.. Nie raz nie dwa musiałem zwolnić, ustąpić, niech jedzie, ja nie mam blachy wkoło i poduszek, i chce dojechać do domu, a nie bić się z kimś na środku ulicy... Fakt, czasami nerwy puszczają, ale to już są wyjątkowi idioci, ale mimo wszystko lepiej odpuścić ( w naprawdę ostrych sytuacjach powiadomić odpowiednie służby, oni się tym powinni zająć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj cofają się do metod rodem z epoki kamienia łupanego, zapominając o najważniej zasadzie, na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak. To co dla ciebie może być sufitem, dla niego będzie zaledwie podłogą. Urywanie lusterek, wybijanie szyby, nawet normalnego człowieka może doprowadzić do skrajnych reakcji, a co gdy ma nierówno pod kopułką? Powodzenia z takimi metodami, ale to nie średniowiecze.

 

@mamamadzi, nie wziąłeś pod uwagę, że człowiek w tico miał jakąś awaryjną sytuację, a ty bujając się jak rozumiem lewym pasem, zapominając, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, utrudniałeś mu przejazd? Wyobrażam sobie jego reakcję co by się działo gdybyś mu rzeczywiście to szybę wybił. Nie wiem, gdzie wy się ludzie chowacie z takimi metodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otoz arthi zle rozumiesz, droga byla jedno pasmowa a my jechalismy z przepisową predkoscia- ja nie blokuje drogi innym,jezdze z normalnym predkosciami i jak puszka widze ze chce jechac szybciej to przepuszczam, czesto zjezdzam nawet na pobocze, i wlasnie dlatego ze sam tak na drodze sie zachowuje doprowadzaja mie do szalu wszelkie chamy i buraki, a gosc z tylu w tico byl zwyklym pojebancem ktory chcial przyszpanowac panience siedzacej obok, trabil jak wariat wjechal na znaki poziome namalowane na jezdni i zajechal nam droge po czym zwolnil,-nigdzie sie nie spieszyl,musielismy go spowrotem wyprzedzic bo za imbecylem strach jechać.kara mu sie nalezala i ja dostał.A reakcji na wybita szybe wyobrazac sobie nie muisisz,-byla do przewidzenia, siedzial cicho i bal sie wyjsc z puszki zeby samemu w lep nie zarobić, gosc nawet po tdelefon nie siegał, wygladal na zleksza nietrzezwego.Arthi, wiem, metody straszne,barbazynskie,podle okropne i kibolskie. Ale palant ktory o malo nie doprowadzil do wywrotki 4 osob na moto (bo jechalismy z kolezankami) powinien dostac nauczke, wybita szyba to drobiazg,takiemu nalezy urwac lep i nasrac do szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mamamadzi, w tico taki kozak,aż się wierzyć nie chce, jednym słowem idiota. Niestety jakbyś mu wybił szybę to raczej oleju by mu nie przybyło to raz, a dwa o ile Tobie trudno będzie udowodnić, że kierowca samochodu celowo zajechał drogę, o tyle on z wybitą szybą, czy urwanym lusterkiem bez problemu uprzykrzy tobie życie. Tam wyżej jest filmik co może zrobić kierowca puszki, nie dalej jak 2-3 lata temu w Polsce na autostradzie, ktoś zepchnął samochodem inny pojazd do rowu, bo ten wcześniej prawdopodobnie zajechał mu drogę. Wcześniej na forum był filmik jak motocyklista próbował pouczyć kierowcę samochodu, którym pasem należy się poruszać, skończył marnie. Jeżdżąc motocyklem, mamy tak dużą przewagę nad samochodami, że moim zdaniem nie warto się wdawać w żadne przepychanki, bo więcej może być z tego szkody niż pożytku. Sam napisałeś, że minąłeś go w trymiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.