Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Godów (k. Wodzisławia Śl.)


Red.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z pracy i dostałem info o wypadku z udziałem motocykla (podobno Yamaha, modelu nie znam). Kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa przy wyjeździe spod sklepu na główną drogę. Motocyklistę zabrał helikopter, podobno podczas upadku zgubił kask.

 

Na razie tyle, jak będę wiedział coś więcej dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel zmarł w czwartek wieczorem złamany krzyż rozedma płuc i wycięta nerka tyle się dowiedziałem od kolegi co do pogrzebu jeszcze nic nie wiadomo

pomódlmy się za niego

mieszkał w radlinie (biertułtowy) i tam chyba bedzie pogrzeb

jak sie coś dowiem dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą coraz więcej kobiet jeździ motocyklami a o wypadkach śmiertelnych z udziałem kobiet właściwie nie słyszę (Bogu dzięki). ponadto większość (przynajmniej w kwestii mojego wrażenia) wypadków śmiertelnych tutaj publikowanych dotyczy plastików (być może ich jest statystycznie dużo więcej na drogach niż innych moto), właściwie o chopperach, turystykach czy curisierach słyszy się mało. Słyszeliście o wypadku śmiertelnym w którym udział brał np Varadero? a teoretycznie turystyki przecież nabijają dużo więcej kilosów niż np plastiki które po 100 km już sprawiają dyskomfort. ponadto w każdym wypadku tutaj prezentowanym jest hipoteza że zawiniła puszka (często z punktu widzenia prawa jest to prawda), ale jak to jest że puszek zawiniających jakoś jest mniej przy chopperach i kobietach prowadzących a dużo ich więcej pojawia się przy plastikach. śmierci publikowane na tym forum w tym dziale mam wrażenie że już przestają robić wrażenie, chyba że umrze ktoś kogo znaliźmy, nikt nie ściąga ręki z manetki po przeczytaniu kolejnego postu o tym że ktoś zginął (a chyba nie ma tygodnia żeby ktoś nie umarł). takie mam różne refleksje, panie świeć nad duszą osoby która w tym wątku jest poszkodowaną w wypadku {*}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą coraz więcej kobiet jeździ motocyklami a o wypadkach śmiertelnych z udziałem kobiet właściwie nie słyszę (Bogu dzięki). ponadto większość (przynajmniej w kwestii mojego wrażenia) wypadków śmiertelnych tutaj publikowanych dotyczy plastików (być może ich jest statystycznie dużo więcej na drogach niż innych moto), właściwie o chopperach, turystykach czy curisierach słyszy się mało. Słyszeliście o wypadku śmiertelnym w którym udział brał np Varadero? ...........................

 

Kolego nie wiem jak to jest z kobietami, ale znałem kiedyś dziewczynę która zginęła na moto....na dodatek jachała dzięki częściom przełożonym z mojej maszyny...(GPZ 1000RX). Nawet kombinezon jej nie pomógł....

Piszesz że giną na plastikach- a co w tym dziwnego ? Przecież to właśnie te maszyny mają najmocniejsze silniki, największą szybkość i najlepsze przyspieszenia. Nie trzeba przywalić w coś jadąc 100/godz by się zabić a mocne ścigi mają setkę w mniej niż 3 sekundy...Na tych maszynach często jeżdżą przypatkowi ludzie nie mający pojęcia o jeździe czymś takim, bywa również że są to ludzie zbyt pewni siebie, myślący że są nieśmiertelni a będący po prostu głupcami...Nie oznacza to rzecz jasna że puszkarze swoją bezmyślnością nie przyczyniają się do przerzedzenia naszych szeregów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ilm- piszesz że mało wypadków z udziałem choppera czy turystyka, a widziałeś kiedyś żeby ktoś na chopperze zapierdalał 200 na godzine?. Ja nie widziałem. tak samo jak nie widziałem żeby ktoś na plastiku jechał zgodnie z przepisami.

 

 

to mało jeszcze widziałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza czesc chopperow i turystykow osiaga bez problemu 2 paczki. Nie mowiac o cruiserach oczywiscie.

Inna sprawa, ze malo kto kupuje taki sprzet do takiej jazdy i dlatego raczej rzadko sie widuje te motocykle z taka predkoscia.

Niestety ale wypadek przy 50/h w puszcze to czesto jeszcze stluczka, a na motocyklu to juz czesto kaplica :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........posiadasz pasję zastanów się dwa razy, tu chodzi o odwagę ale też o drogowskazy, my nie możemy ranić, zmieniajmy świat na lepsze, jeżdzimy na dwóch kołach ale z poprawnym podejściem choć często krzyczy serce że może poczuć więcej, to trzymajmy uczucie na tym co nam daje szczęście, bądżmy odpowiedzialni aby nie odejść zbyt wcześnie, żyjemy z wielką pasją ale nie tylko dla siebie....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 to i tak sporo za dużo a 249 to masakrycznie za dużo -swoja statystykę zaczerpnąłem z dziennika zachodniego bodajże z tamtego tygodnia , widocznie tez grają z ludźmi w "w"uja jak tvn.

 

dane wziąłem z policyjnej statystyki - http://statystyka.policja.pl/portal/st/1302/76562/Wypadki_drogowe__raporty_roczne.html raport za 2012, strona 59, pkt VII.3. Bezpieczeństwo motocyklistów, pierwsze zdanie. A mizerne dziennikarzyny sczytały dane z którejś tabelki nie rozumiejąc co ona przedstawia. Staram się nie oglądać za dużo komercyjnych programów informacyjnych, kiepscy są i tendencyjni. Ale nie o tym wątek. Kondolencje dla rodziny i oby to była ostatnia ofiara w tym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur*a ,  kiedy to umieranie się skończy. Jak ma nas być więcej---- jest nas coraz mniej.

Marek,sam nie wiem czy to dobre miejsce na takie "wymadrzanie", ale, faktem sa dwie sprawy.Po pierwsze niestety ale samochodziarze notorycznie wymuszaja na nas pierwszenstwo,zajezdzaja droge itp. Byc moze ten kolega jechał regulaminowo wiec to co teraz napisze nie odnosi sie do Niego,tylko jest to ogolnie.

Ostatnio jechalem w grupie z kilkoma kolegami glownie na moto typu CBR i inne, musialem sobie odpuscic bo mam fabryczna blokade do 185km i po prostu nie nadazalem. Jesli na takiej predkosci ktos Ci wymusi pierwszenstwo jestes bez szans.Jak jedziesz wolniej czesto dasz rade zareagować.Widze co sie dzieje na drogach.Koledzy,zwolnijcie troche, zwlaszcza w terenie zabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.