Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek, wina pijanego rowerzysty...


majkel1991

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sporu sądowego z powództwa cywilnego, to trzeba zdementować parę mitów:

 

1) Koszty postępowania sądowego ponosi strona przegrana TYLKO WTEDY, jeśli powód wystąpi o to w pozwie.

2) Ciężar prekluzji dowodowej spoczywa na powodzie. Sędzia sądu cywilnego sam z siebie nie będzie dochodził kto, co, jak i dlaczego.

3) W sprawach cywilnych powszechne jest (oczywiście nieoficjalnie) podejście sędziów, że nigdy wina nie leży w 100% po jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sporu sądowego z powództwa cywilnego, to trzeba zdementować parę mitów:

 

1) Koszty postępowania sądowego ponosi strona przegrana TYLKO WTEDY, jeśli powód wystąpi o to w pozwie.

2) Ciężar prekluzji dowodowej spoczywa na powodzie. Sędzia sądu cywilnego sam z siebie nie będzie dochodził kto, co, jak i dlaczego.

3) W sprawach cywilnych powszechne jest (oczywiście nieoficjalnie) podejście sędziów, że nigdy wina nie leży w 100% po jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , o ile mi wiadomo to koszty postępowania sądowego (z wyj adwokata powoda) ponosi strona przegrana. W tym wypadku rowerzysta będący pod wpływem alkocholu. Jeśli śąd uzna że jest niewypłacalny i komornik nie da rady z niego zciągnąć nawet kosztów sądowych to zamieni mu opłate na odsiadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wątpliwości, że sprawa będzie wygrana. To jest tylko kwestia czasu. Albo sprawca wypłaci nam odszkodowanie z własnej kieszeni, w co wątpię... albo komornik. 

Teraz mam pytanie co do komornika. Jeżeli sprawca jest zameldowany w domu, w którym mieszka z innymi osobami, to skąd wiadomo, co komornik może zabrać ? Skąd wie, co jest własnością sprawcy ? Jeżeli nie ma jakiegoś podziału majątku, bierze wszystko jak leci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komornik zajmuje 1;konto ,2 wypłata-wynagrodzenie ,3;własność ruchoma [wszelkie pojazdy]4nieruchomosci ,5jerzeli klijent nic niema to wnośi sprawe do sądu o wyjawienie majątku przez dłużnika  ,6 nic niema to komornik nic nie może , a i pamiętaj  wynagrodzenie typu najniższa krajowa jest zwolniona od zajęć komorniczych [można zająć jeśli chodzi o alimenty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem jeszcze wycenę naprawy motocykla. Nie przyjrzałem się temu jeszcze, ale na pierwszy rzut oka widać tam dwie kwoty. Jedna to ok. 3600 zł, a druga to "maksymalna akceptowalna cena części" która po podliczeniu jest na ok. 6500 zł. 
A ja z kolei szperając po allegro, wyliczyłem sobie, że za ok. 1500 zł motocykl nie będzie miał śladów po tym zdarzeniu. 
Dzisiaj przesłałem ten kosztorys do adwokata, który ma się z tym zapoznać, i jutro mam  z nim rozmawiać na temat kwoty, którą będziemy żądać w sądzie. 

 

 

Generalnie, to wkurzam się, że to wszystko tak długo trwa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, windykacja długów jest już poza moim zasięgiem, ale tak jak napisał kolega wyżej warto przynajmniej rozejrzeć się po firmach ściągających długi i dowiedzieć jaki % biorą i czy rzeczywiście majątek tego człowieka pozwala na to by coś od niego skubnąć. Ewentualnie możesz wysłać maila z zapytaniem do komisji nadzoru finansowego (knf.gov.pl) i opisać swoją sytuację, może oni coś pomogą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.