Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga na zwierzaki na drodze...


marian65

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie coraz więcej się szwędają po lasach (cholera wie po co) i płoszą dzikie zwierzęta, na dodatek często rosnące na przydrożnych polach wysokie rośliny jak kukurydza ograniczają widoczność na to co może za chwilę znaleźć się pod kołami. Łatwo sobie zrobić w tych warunkach kuku. W zeszym roku miałem wypadek że w deszczową noc wylazła mi na środek drogi łania (droga z Halemby na Wygodę obok ośr Borówka) i stanęła.Co było robić, musiałem stanąć i ja (co nie było łatwe na mokrej drodze) bo nigdy nie wiadomo w którą stronę bydle zdecyduje się iść. W tym roku na drodze Paniówki- Paniowy otoczonej wysoką kukurydzą byłem zmuszony kilkakrotnie hamować awaryjnie bądź ekspresowo omijać wybiegające z zaskoczenia na drogę lisy. Kolejnym miejscami gdzie łatwo można spotkać zwierzaki (dziki) są miejsce obok bunkra przy drodze Kochłowice- Halemba  oraz ul. Gliwicka jakieś 200 m za ośrodkiem dla niepełnosprawnych w Borowej Wsi w stronę Gliwic. Zderzenie ze zwierzakiem może skończyć się bardzo nieprzyjemnie dlatego założyłem temat (chociaż nie wiem czy we właściwym dziale). Proponuję dopisywać szczególnie niebezpieczne miejsca ze względu na zwierzęta aby ostrzec innych . Miejsca te są zazwyczaj stałe ze względu na przesmyki którymi poruszają się zwierzaki, co nie oznacza że spłoszone nie mogą znaleźć się gdzie indziej... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z Chełm ŚL.  kazano mi na Tychy i wiślanke............ a że jestem zawsze anty......... poleciałem prze las na Pszczyne.

 

Droga zajebista , nowa.... 170 na blacie , las , ciemno..............  po pierwszym "cuś"  nie wiem co to było.... max to 80 .  Każdy wie jaką trasą jedzie i czego można się spodziewać.  No fakt "psów" nie przewidzisz.

 

Przy takiej prędkości  jak bym w sarne  przywalił - znaleźli by mnie dopiero rano. Żywego czy martwego.... nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed lecącą zwalniałeś? Chyba nie było potrzeby :)

Niestety sarny rzeczywiście chadzają po kilka sztuk. Jeśli na drogę wybiega jedna to warto zwolnić i uważnie patrzeć czy w przydrożnym rowie nie czają się kolejne by wybiec przestraszone hałasem prosto pod koła.Podobnie zresztą zachowują się dziki gdzie locha prowadzi całe stado i wiosną mogą za nią wyleźć warchlaki a w późniejszych miesiącach również duże sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sarny rzeczywiście chadzają po kilka sztuk. Jeśli na drogę wybiega jedna to warto zwolnić i uważnie patrzeć czy w przydrożnym rowie nie czają się kolejne by wybiec przestraszone hałasem prosto pod koła.Podobnie zresztą zachowują się dziki gdzie locha prowadzi całe stado i wiosną mogą za nią wyleźć warchlaki a w późniejszych miesiącach również duże sztuki...

Nie licząc "łosi" na pasach. Stoi , stoi i nagle  ostatnia szara komórka mówi IDŻ!!!! i włązi menda taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarny leca tak jak pisze wyzej gosciu. Mialem taka sytuacje... Lece i wyskoczyla sarna ( powoli jechalem i sie zatrzymalem ) a 3 s pozniej nastepna wyskoczyla i chwile znowu kolejna ( bylo kolo 23 wiec ciemno i tylko gały sie im swiecily ) jak bym wdu... To dzisiaj nie wiem czy bym byl tu bo malo uczeszczany odcinek lasu wybralem ( uwazajcie na takich bo przy wypadku stracicie przytomnosc i jak was rano zobacza to mozecie juz miec problem wiekszy - sami wiecie ). Pozdr i uwazajcie na "trzezwych" bo wychodzą jak by milion euro zobaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.