Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mikołów-Wyry CBR (Dziś) ok godz 11.30


mcperson

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam przy tej trasie, a dokładnie 100 metrow od drogi. Wieczorami piekna muzyka, - ryk silnikow. Bywa ze jest naprawdę ostro, pare dni temu wracałem na mojej CB, i przed samym zjazdem na "dzialkowcow(wlasnie kolo BMW sikora)" wyminęli mie goście na ścigach, 180 to tak minimum:) Ludzie, uważajcie trochę bo jak gostek taki jak ja jedzie sobie zrelaksowany, a tu z lewej nagle podmuch powietrza i ryk silnika i jakiś wyścig...można się posr...dosłownie:) ALe szacun bo goście naprawdę potrafią jeździć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ALe szacun bo goście naprawdę potrafią jeździć :)

 

 

Nie neguje umiejetnosci ale potem masz w KU PRZESTRODZE durne swiczki klawiatura pisane. I kolejne - PUSZKA ZAWINILA.

 

Kolo mnie kiedys tez przejechaly dwa scigi - predkosc moja okolo 90. On ze 150 jak nic. Mialem sie posrac. Pojawili sie doslownie znikad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest, szczytem było, jakiś czas temu miałem kawasaki VN900,czyli jade sobie 80 na godzine wyluzowany.A wiadomo co ludzie od ścigaczy myslą o "kredensach", no wiec zrobili mi popisowe. W lusterkach tego nie widać bo za szybko się zbliza, nie slychac z daleka bo zap...ponad 200. Nagle w ułamku sekundy słyszysz jakiś ryk silnika i minelo mie dwoje,jeden z lewej jeden z prawej strony,na takiej odleglosci ze prawie kombinezony się otarły.Wrazenie takie ze musialem zjechać na pobocze i się uspokoić,a strachliwy nie jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam przy tej trasie, a dokładnie 100 metrow od drogi. [...]

Witam w takim razie sąsiada ;)

obwodnica Mikołowa jest w dośc dobrym stanie, niestety od salonu BMW do Wyr droga jest juz w opłakanym stanie, pełno kolein i nierówności. A własnie na tym odcinku jest najwięcej mistrzów prostej na odcince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusicku ! Istne waryjoty na drodze. Kupują 200 konne motury a potem zamiast jeździć jak Bozia i KD przykazali straszą Bogu ducha winnych prawdziwych motocyklistów...Pewnie jeszcze w T-schirtach i szortach latajom...ZABRAĆ IM MOTURY, DO DUPY NAKOPAĆ ! A że czasem się rozwalą, no cóż, wypadki się zdarzają i przy małych szybkościach. NIKT NIE BĘDZIE ŻYŁ WIECZNIE...(Hitler pił soczki, nie jeździł na motocyklach bo chciał żyć 100 lat a kojtnął mając 56 nie wiedząc co to przyjemność...Dobrze mu tak...)

p.s. Sorry za przykład z d..py wzięty ale jakoś tak mi się nasunął... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusicku ! Istne waryjoty na drodze. Kupują 200 konne motury a potem zamiast jeździć jak Bozia i KD przykazali straszą Bogu ducha winnych prawdziwych motocyklistów...Pewnie jeszcze w T-schirtach i szortach latajom...ZABRAĆ IM MOTURY, DO DUPY NAKOPAĆ ! A że czasem się rozwalą, no cóż, wypadki się zdarzają i przy małych szybkościach. NIKT NIE BĘDZIE ŻYŁ WIECZNIE...(Hitler pił soczki, nie jeździł na motocyklach bo chciał żyć 100 lat a kojtnął mając 56 nie wiedząc co to przyjemność...Dobrze mu tak...)

p.s. Sorry za przykład z d..py wzięty ale jakoś tak mi się nasunął... :mellow:

świetny sarkazm -brawo ,,jak dla mnie niech zapier..ja nawet 300 tylko jak cie taki zaczepi i zabije ci dziecko nie było by juz tak wesoło :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny sarkazm -brawo ,,jak dla mnie niech zapier..ja nawet 300 tylko jak cie taki zaczepi i zabije ci dziecko nie było by juz tak wesoło :angry:

Łał ale argument...Zastanów się ile dzieci ginie z winy motocyklistów na drogach a ile z innych przyczyn.Dzieci należy pilnować bo droga to nie plac zabaw. Motocyklista nawet jeśli jedzie 300/godz uważa na drodze i myśli za wszystkich bo od tego zależy jego życie i jeśli ktoś go nie zaskoczy jakimś głupim manewrem to wszystko jest O.K. . Jest faktem że niektórzy przeginają w terenie zabudowanym i dla tych niema usprawiedliwienia i nie powinno być litości, ale jak to się mówi ,, w każdej owczarni znajdzie się czarna owca''. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał ale argument...Zastanów się ile dzieci ginie z winy motocyklistów na drogach a ile z innych przyczyn.Dzieci należy pilnować bo droga to nie plac zabaw. Motocyklista nawet jeśli jedzie 300/godz uważa na drodze i myśli za wszystkich bo od tego zależy jego życie i jeśli ktoś go nie zaskoczy jakimś głupim manewrem to wszystko jest O.K. . Jest faktem że niektórzy przeginają w terenie zabudowanym i dla tych niema usprawiedliwienia i nie powinno być litości, ale jak to się mówi ,, w każdej owczarni znajdzie się czarna owca''. :mellow:

wyjaśnię o co mi chodziło,w czwartek wracałem ze znajomymi z cudowa 8 maszyn zabrałem syna pokazać mu to miejsce , na a4 jechałem środkowym pasem ok. 140 kilka motongów przeszło obok mnie na centymetry to z prawej to z lewej spokojnie ponad 200-tego z prawej zauważyłem i odbiłem lekko w lewo by mu miejsce zrobić i to mógłby by być mój śmiertelny błąd ten z lewej sie o mnie prawie otarł  .

i nie żebym się zesrał ,jak ktos juz pisał w tym temacie ,ale pewna refleksja została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest, szczytem było, jakiś czas temu miałem kawasaki VN900,czyli jade sobie 80 na godzine wyluzowany.A wiadomo co ludzie od ścigaczy myslą o "kredensach", no wiec zrobili mi popisowe. W lusterkach tego nie widać bo za szybko się zbliza, nie slychac z daleka bo zap...ponad 200. Nagle w ułamku sekundy słyszysz jakiś ryk silnika i minelo mie dwoje,jeden z lewej jeden z prawej strony,na takiej odleglosci ze prawie kombinezony się otarły.Wrazenie takie ze musialem zjechać na pobocze i się uspokoić,a strachliwy nie jestem:)

Dla mnie to pojeby,ryzykowanie czyimś życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian dalej daje mądrosciami po garach. Czytam go z coraz większa fascynacją. Już nie polemizuję tylko po prostu czytam. Czasami mam wrażenie ze to prowokacja jakaś ale on tak na serio :)

Żarty żartami, ale tak na serio napiszę Ci co myślę. Każdy jest kowalem swojego losu, jeden lubi w kombinezonie pyrkać czoperkiem podziwiając widoki a drugi lubi jadąc na ścigu 300km/godz( ja często w szortach i trampkach) w szalonym pędzie zostawiać za sobą zmartwienia i troski.Nie widzę niczego złego w tym że ktoś nie szanuje swojego zdrowia ani życia, są jego i ma do tego pełne prawo. Pozostaje jedynie kwestia tego czy jest to w porządku wobec jego rodziny, ale stanowi to odrębny temat.Zupełnie inną kwestią jest fakt narażania cudzego życia i zdrowia. Nikt nie daje nam motocyklistom takiego prawa ani nas z tego nie rozgrzeszy jeśli dzięki naszej pasji czy też głupocie zginie lub zostanie okaleczony inny człowiek.Każdy rozsądny i lubiący piłować motocyklista powinien mieć swoje drogi do zapierdzielania gdzie zagraża tylko sobie i co najwyżej jakimś zwierzętom. Zdecydowanie nie nadają się do tego drogi ze skrzyżowaniami i takie gdzie istnieje większy ruch.Podobnie jest głupotą straszenie innych ludzi na drodze bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje zaspany puszkarz (czy nie ucieknie na pobocze gdzie rośnie drzewo) czy tym bardziej kierowca jednośladu a szczególnie roweru.W każdej okolicy jest sporo odpowiednich dróg gdzie można zamykać licznik każdego motonga i nie mam tu na myśli autostrad.Wystarczy tylko myśleć i to nie tylko o sobie ale także o innych uźytkownikach dróg. Motocykl jest w gruncie rzeczy bardzo prymitywnym pojazdem i nawrzucać biegów oraz pokręcić manetą da rady nawet małpa.Motocyklistą stajemy się gdy w odróżnieniu od małpy umiemy nie tylko te proste czynności ale przede wszystkim myśleć.Niestety myślenie nie jest domeną wszystkich z nas. Osobnicy na niższym stopniu rozwoju sami się eliminują. Szkoda tylko że pociągając za sobą niewinnych ludzi. Ale niestety głosy rozsądku do nich nie docierają i wydaje mi się że pisanie kazań w tym dziale nic nie da i będzie tylko głosem wołającego na puszczy... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.