Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Plan treningowy na masę dla początkującego, pomóżcie ułożyć :)


Łukasz Sapota

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zaczynam przygodę z siłownia.

Potrzebuje na początek jakiś sprawdzony plan treningowy.

Chciałbym aby plan był ukierunkowany w kierunku masy i ogólnie sprawności fizycznej dla zdrowia.

Znalazłem gotowy plan ale trzeba by go sprawdzić i wnieść poprawki ponieważ np nie mam hantli.

Mam tylko prosty gryf i ok 60 kg obciążenia + taką ławeczkę:

post-202448-0-99377200-1375340249_thumb.

Chciałbym aby zamienić tak ćwiczenia żeby ją maksymalnie wykorzystać.

Mam to w domu i mogę ćwiczyć 3 lub 4 dni.

Znalazłem taki plan:

Pytanie od ilu KG zacząć na sztandze, na nogach i od ilu na zamontowanych rozpiętkach i co ile zwiększać.

Poniedziałek

Klatka:

- wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 3 x 12-10-8 (nie rozumiem trochę zapisu, 3x... czyli 12-10-8 ? czy 12-10-8 12-10-8 12-10-8?)

- wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3 x 12-10-8

- rozpiętki ze sztangielkami na ławce prostej 3 x 10 ( tu już nie mam sztangielek, mogę to robić na urządzeniu z ławki?)

Triceps:

-wyciskanie francuskie sztangi stojąc 3 x 12-10-8

-wyciskanie francuskie sztangi na ławce płaskiej3 x 12-10-8

Środa

Plecy:

- podciąganie sztangielki w opadzie tułowia 3 x 12-10-8

- wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia podchwyt 3 x 12-10-8

- martwy ciąg 3 x 12-10-8 (ile KG?)

Biceps:

- uginanie przedramion ze sztangą stojąc 3 x 12-10-8

- uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc ;chwyt młotkowy 3 x 12-10-8 ( tu też nie mam sztangielek )

Przedramię:

- uginanie przedramion ze sztangą nachwytem 3 x 12-10

- zginanie nadgarstków ze sztangą 3 x 10

Piątek

Uda/łydki

-przysiady ze sztangą na barkach 3x 12-10-10

-wspięcie na palcach ze sztangą na barkach 3x 12-10

-wspięcia na palce siedząc z obciążeniem na kolanach 3x 12-10

Barki:

-wyciskanie sztangi z klatki piersiowej 3 x 12-10-8

-szrugsy ze sztangą łamaną 3 x 12-10 ( to ćwiczenie będzie bardziej na kaptury)(nie mam sztangi łamanej)

-unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem 3 x 12-10-8 ( nie mam sztangielek)

do tego jeszcze 2 x w tygodniu trening brzucha

np 2 x bruszki po 50

2 x wypchnięcie nóg w leżeniu 2 x 25- 30

Co sądzicie?

post-202448-0-99377200-1375340249_thumb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x 12-10-8 oznacza tyle, że w pierwszej serii robisz 12 powtórzeń, w drugiej 10 a w trzeciej 8.

 

Przede wszystkim dieta, bez tego ani rusz. Dieta to ok 70% sukcesu.

 

Bez hantli będzie Ci raczej ciężko, nie zrobisz rozpiętek więc klaty dobrze nie wyćwiczysz.

Na początek bierzesz jakiś ciężar i robisz 12 powtórzeń, jak czujesz, że możesz zrobic jeszcze kilka powtórzeń to waga jest za mała, jak zrobisz tylko 6 to za duża. Optymalnie jest dobrać ciężar na 8-10 powtórzeń.

 

Nóg nie wyćwiczysz tylko na przysiadach (a już na pewno nie z 60 Kg), nogi potrzebują dużej stymulacji. Ponadto polecam robić łydy dwa razy w tygodniu.

 

Nie lepiej Ci zapisać się na jakąś siłownie? Nie jest to drogie a więcej sprzętów.

Zajrzyj też na http://www.kfd.pl znajdziesz tam filmiki jak poprawnie wykonywać ćwiczenia (zwłaszcza martwy ciąg który jest bardzo trudnym ćwiczeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z siłkami w domu. Przerabiałem. Krzywde sobie zrobisz.

Jak wyżej kolega mówił dieta , min 3 razy siłka W TYGODNIU  i suple.. Zostaw sterydy.

 

Aby je brać musisz duuuuużo wiedzieć.

 

Siłownie przerabiałem przez 3,5 roku. Pamiętaj każdy organizm jest inny i każdy inaczej reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój organizm po domowym martwym ciągu zareagował dośc brutalnie - coś poszło nie tak, mięśnie w okolicach karku zaprotestowały powodując dwutygodniowy ból głowy (non stop!), kręgi czuję do dziś a było to ze 2 lata temu. Lekarz zaordynował RTG szyi, potem terapię, jakieś naświetlania, lasery itp atrakcje. Muszę uważać, chodzić na masaże pleców i odpuściłem siłownię. Dodam tylko, że sztanga przy MC nie miała założone więcej niż 30kg. Jestem żywym przykładem na słowa Marka :) także uważaj na siebie. Aha - jest plus tej sytuacji! Posprzedawałem ławeczkę, gryfy, hantle itp akcesoria i za odzyskaną kasę kupiłem se opony do moto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkel - dam Ci namiary na zajebistego kręgarza.......... wyleczy.

Ja miałem na maszynie na plecy 240kg . Maszyna T - i 120 kg i mnie chłopaki wyprowadzali z siłki. Kręgarz załatwił sprawę, ale postawił sprawę jasno-- zero siłowni i "wspomagaczy". Mięśnie rosną szybko- ścięgna NIE.

W łapie miałem w szczycie 46cm , ważyłem 120 kg/ ponad. Jak zaczynałem ważyłęm 68 - jak pożarłem na obiad.

Teraz jest  ok 100 i tak się utrzymuje.

W domu to się odpoczywa , ćwiczy się na siłowni. Jak przegniesz pałe i Cię sztanga przywali czy kręgi strzelą-- jesteś kaleką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rownież polecam rower, rolki, albo szybkie spacery, ja staram sie ruszać codziennie. zawsze robię jedno - albo rower, albo spacer, a jak mam malo czasu to bieganie bo spala najwiecej kalorii a wcale nie trzeba dlugo biegać. wystarczy codziennie sie poruszać z godzinke do dwóch

 

no i dieta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do tego treningu to na mase słaby za mało seri na plecy,klatke triceps i biceps o brzuchu nie wspominając. Albo trening na mase albo ćwiczenie dla sportu:P  Dieta, systematyczność, suplementy, systematyczność to w temacie masy, a dla sportu polecam plan FBW po 3 serie na każdą partie mięsni na jednym treningu + bieganie albo rowerek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkel - dam Ci namiary na zajebistego kręgarza.......... wyleczy.

Ja miałem na maszynie na plecy 240kg . Maszyna T - i 120 kg i mnie chłopaki wyprowadzali z siłki. Kręgarz załatwił sprawę, ale postawił sprawę jasno-- zero siłowni i "wspomagaczy". Mięśnie rosną szybko- ścięgna NIE.

W łapie miałem w szczycie 46cm , ważyłem 120 kg/ ponad. Jak zaczynałem ważyłęm 68 - jak pożarłem na obiad.

Teraz jest  ok 100 i tak się utrzymuje.

W domu to się odpoczywa , ćwiczy się na siłowni. Jak przegniesz pałe i Cię sztanga przywali czy kręgi strzelą-- jesteś kaleką.

 

 

Też znam jednego - Hary z Tybetu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam takiego z Jastrzębia co wyrwał mnie z tego że mi żona rano skarpetki i buty zakładała. Bo na siłowni przesadziłem.

Byłem u Harego.Pogładził mnie po udzie dotknął karku i skasował półtorej stówy. Łeb mnie na**erdala , a na udzie dostałem wysypki.

FRESH może Ty na k*ry idż ???

Kultowy filmik.  Ze 100 razy go oglądałem. :D  :D:D  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie szukam treningu ogólnorozwojowego z wykorzystaniem takiej ławeczki.

 

gpid.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Ułożyłem coś takiego, proszę o sprawdzenie i podpowiedz ile powtórzeń i ile serii na każde ćwiczenie?

 

PONIEDZIAŁEK

KLATKA - wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej

TRICEPS - wyciskanie francuskie sztangi leżąc

PLECY - podciąganie sztangi leżąc na ławce głową w dół (sztanga pod ławką)

BICEPS - uginanie ramion ze sztanga stojąc podchwytem

NOGI - prostowanie nóg siedząc na maszynie

BARKI - wyciskanie sztangi sprzed głowy stojąc

BRZUCH - skłony leżąc płasko

 

SRODA

KLATKA - rozpiętki na maszynie

TRICEPS - wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem

PLECY - skłony ze sztangą trzymaną na karku

BICEPS - uginanie ramion ze sztanga stojąc nadchwytem

NOGI - przysiady ze sztangą na barkach

BARKI - wyciskanie sztangi zza głowy siedząc

BRZUCH - brzuszki tradycyjne

 

PIATEK

KLATKA - wyciskanie sztangi leżąc na ławce skośnej

TRICEPS - wyciskanie francuskie sztangi w siadzie

PLECY - martwy ciąg

BICEPS - uginanie nadgarstków nadchwytem w siadzie

NOGI - HACK - przysiady

BARKI - podciąganie sztangi wzdłuż tłowia

NOGI - unoszenie nóg w leżeniu na ławce skośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze troche za mało ćwiczeń

 

na klatkę mógłbyś za jednym razem robić np rozpiętki w opadzie, wyciskanie sztangi prosto i w ukosie a na koniec dobić sobie pompki, nastepnym razem zrobić sobie wyciskanie prosto, wyciskanie w opadzie, rozpiętki w ukosie i dobić pompeczki na koniec, 

 

jedno ćwiczenie to moze byc troszke za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia najlepiej spisywał się plan w takiej konfiuracji ;

Poniedziałek; klatka plus triceps

Środa: barki plus biceps

Piątek: plecy

Sobota: nogi

W każdym dniu na koniec trochę kardio, areobów no i brzuch zawsze na koniec. Jak pisza chłopaki zaczynasz od największych partii mięśniowych, ale na początek nie przesadzaj tylko daj sobie 2 tyg na "rozruch" i ćwicz lajtowo!

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.