Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zabezpieczenie przed kradzieżą


Agnieszka Wilpert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio coraz więcej słyszę o kradzieżach. Mam pytanie bo rozglądam się i czytam na ten temat jak go zabezpieczyć przed złodziejem. Czy te wszystkie zabezpieczenia na tarcze hamulcowe działają dobrze?? a może jakiś łańcuch. 

 

Wiem, że za bardzo nie ma dobrego zabezpieczenia bo jak bedzie chciał to i tak sobie go weźmie, ale może jest coś co go wystraszy/opóźni kradzież??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde zabezpieczenie jest dobre byle było głośne . Jak mają Ci dźwignąć moto to i tak dźwigną . Alarm , który narobi dużo hałasu  zminimalizuje ryzyko utraty motocykla . Kiedyś sprowadzałem alarmy bezinwazyjne dla kursantów jednej z szkół jazdy i koszt wyniósł ok 50 zł . Myślę że mała kwota w porównaniu do korzyści . Poza tym skończą się amatorzy siadania na moto dla zrobienia foty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak stawiam moto to kierownica na lock.

 

Jak moto stoi dłużej (10-15 min) Lock + blokada tarczy

 

Pod pracą (12 godzin w robocie) ale co +/- godzina kontrolna fakla + lock + blokada + U lock do latarni

 

Najlepsze są swojskie patenty :lol:

 

Poza tym złodzieje się nie pierdo*ą

 

 

 

I Pamiętajcie co zakładacie :P

 

:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oaklandcompanies.net/s/uAgMDX1PA06eaKG_AHmfVw/motorcycle%20theft%20prevention.jpg

 

To jest U-lock

 

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Test-blokad-motocyklowych,3240,1 a tutaj masz o blokadach moja droga :)

 

Miałem kiedyś Oxforda i była kicha. Jak zgubiłem kluczyki to 5 minut i piłka do metalu sobie poradziła. Kijowy stop jakiś... chyba że coś zmienili ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam Xene, jest nawet "zauważana" przez ubezpieczycieli typu PZU itd, wszystkie atesty, a wyje toto niemiłosiernie, zupełnie bez porównania w stosunku do Oxfordu :P Jakby ktoś chciał zobaczyc to parkuje moto na sokolskiej, dotknąć kierownicy i udawać że to nie ty :D

hehe, już jakiś czas temu myślałem o xenie, ale nie słyszałem jej, także nie zdziw się jak usłyszysz swoje moto za niedługo i gościa kręcącego się przy nim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zastanów się nad tym gdzie będziesz stosować zabezpieczenie

2. ustala kasę którą chcesz na to przeznaczyć

3. zastanów się czy możesz i na jakich warunkach wykupić AC od kradzieży

 

zabezpieczenia - stosuj wiele i różnych (bo każde to czas który należy przy sprzęcie spędzić aby go odblokować)

1. blokada tarczy z alarmem na jedne koło, druga byle jaka na drugie (aby zawsze było co dłubać)

2. alarm na motocykl - ustal co masz - czy da się naprawić lub podpiąć pod dotychczasowe kable

3. gdzie stawiasz na noc (w sensie miejsca) - parking, garaż z prądem, garaż bez prądu, blaszak, ulica - każde z tych miejsc można i należy zabezpieczyć korzystając z innych możliwości

np garaż murowany bez prądu należy ustalić czy można założyć alarm na sam garaż ale zasilany z ogniwa słonecznego.

4. możliwość założenia lokalizatora GPS.

5. zabezpieczenie typu łańcuch - im grubszy tym lepszy

 

ważne aby połączyć zabezpieczenia elektroniczne z mechanicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku sezonów używam lokalizatora GPS z czujnikiem wstrząsu. Dodatkowo zakładam blokadę tarczy z alarmem oxforda.

Lokalizator zasilany jest z oddzielnego małego akumulatora żelowego, aktywuję go nawet jak moto stoi na parkingu strzeżonym.

Nawet jak złodzieje wsadzą moto do jakiegoś busa, można łatwo zlokalizować jego trasę i w końcu dziuplę złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie szukać po złodziejach zapytaj pierwszego lepszego przedstawiciela handlowego jak się zagłusza lokalizator GPS 

Tak ten lokalizator bedzie  skuteczny wtedy gdy moto bedzie chcial zwinac jakis dres,ktory z marszu bedzie chcial po prostu pojezdzic,profesjonalista pewnie bedzie bardziej przygotowany do "czarnej roboty" i sobie z takim lokalizatorem pewnie poradzi,niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładaj alarmu, tylko lokalizator GPS, bez zadnych naklejek i ostrzezeń.
(złodziej wtedy nadwyraz pewny siebie ze motocykl był poprostu "łatwy")



A do zabezpeiczenia polecam:
http://allegro.pl/blokada-hartmann-u-lock-1100-lancuch-hartmann-1100-i3408089059.html
Zawsze zapinaj na tylne koło przez wachacz (trudniej zdemontowac koło etc)
Jezeli juz zapinasz do latarni to tak samo o wachacz. Dorób sobie tuleje dystansująca o gr 3 mm na kłódke co uniemozliwi ucięcie nozycami.

P.s. żeby Ci latarni nie ukradli;)


owy zagłuszacz lokalizatora gps
http://allegro.pl/zagluszacz-kamer-podsluchow-lokalizatorow-gps-s71-i3422834851.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładaj alarmu, tylko lokalizator GPS, bez zadnych naklejek i ostrzezeń.

(złodziej wtedy nadwyraz pewny siebie ze motocykl był poprostu "łatwy")

 

A wlasnie alarm przydaje sie z kolei przed lebkami ktorzy chca sobie usiasc na moto i robic zdjecia na FB:) Raz ze nie bedzie siedzial na takim moto jak alarm bedzie wyl,dwa sam alarm powinien go zniechcecic przed siadaniem i kreceniem manetkami, nie mowiac juz o  ewentualnym przewroceniem moto- przykladowo...Dlatego ja jestem za kombinacja kilku zabezpieczen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.